Příroda a lidé Madagaskaru

1. den Odlet z Prahy s přestupem v Istanbulu Letiště Václava Havla Praha 2. den V odpoledních hodinách přílet do Antananariva, transfer do hotelu, večeře a odpočinek. Antananarivo 3. den Po snídani se přesuneme na letiště a přeletíme na západní pobřeží do města Morondava.
Tady si můžeme zaplavat na pláži a pak se terénními vozidly přesuneme přes alej baobabů k přírodní rezervaci Kirindy, kde se ubytujeme v bungalovech.
Večer se pak vydáme na noční prohlídku buše, kde uvidíme několik druhů nočních lemurů. Antananarivo Morondava 4. den Ráno si ještě jednou projdeme rezervaci Kirindy a pak se vydáme po nezpevněných cestách na sever.
Budeme projíždět mnoha domorodými vesničkami a uvidíme opravdový venkovský život na Madagaskaru.
V mnoha z nich se zastavíme, abychom navázali kontakt s místními obyvateli.
V půli cesty se nalodíme na trajekt, překonáme řeku Mania a doplujeme do města Belo Tsiribihina.
Po obědě pak budeme dál pokračovat na sever až dorazíme k další řece, kde leží vesnice Bekopaka, cíl naší dnešní cesty, kde se ubytujeme v bungalovech. Belo Tsiribihina Bekopaka 5. den Dnešní den bude věnovám jedinečnému národnímu parku Tsingy de Bemaraha, který je typický svými jehlicovitými vápencovými skalami.
Podnikneme zde asi 5 km trek, který má místy charakter nenáročné via feraty.
Tato nádherná rezervace je na seznamu UNESCO a patří mezi nejhezčí přírodní lokality na Madagaskaru.
Celá oblast je pro místní obyvatele posvátná.
Budeme svědky nádherných výhledů a projdeme so po 40 metrů vysokém lanové lávce.
Odpoledne se pak vydáme v typických kánoích, pirogách, po řece Menabe, která protéká skalnatým kaňonem.
Prohlédneme si jeskyni na břehu.
Pak se vrátíme do vesnice Bekopaka, kterou si prohlédneme a přespíme ve stejných bungalovech. Tsingy De Bemaraha National Park Bekopaka 6. den Vydáme se zpět terénními vozy do Morondavy.
Opět si dopřejeme několik zastávek v místních vesničkách mezi rýžovými poli.
Uvidíme mnoho baobabů a v jejich proslavené aleji se zastavíme na fotogenický západ slunce.
Přespíme v Morondavě. Belo Tsiribihina Baobab Avenue Morondava 7. den Ráno se přesuneme na místní letiště, abychom odletěli zpět do hlavního města.
Odsud se rovnou vydáme na východ země.
Budeme svědky dramatické změny krajiny.
Od savany na západě ostrova se nyní pomalu blížíme k tropickým deštným lesům.
Naší první zastávkou bude soukromá rezervace Peyreiras, kde budeme moci sledovat zblízka mnoho druhů chameleonů, hadů, gekonů a také lemurů.
Po prohlídce budeme pokračovat do městečka Andasibe, kde se ubytujeme v bungalovech.
Po setmění se vydáme na noční prohlídku pralesa. Antananarivo Réserve Peyrieras Madagascar Exotic Andasibe 8. den Dnes budeme objevovat primární deštné pralesy národního parku Andasibe.
Vydáme se do džungle, kde budeme hledat ohrožené druhy největšího lemura Indri Indri s nezaměnitelným hlasovým projevem.
Poté se vypravíme do soukromé rezervace Vakona, kde budeme s lemury mnoha druhů v těsném kontaktu.
V městečku Andasibe si pak prohlédneme staré nádraží z dob kolonizace a projdeme se po ulicích, abychom nasáli atmosféru zdejšího života.
Ubytování ve stejném hotelu. Andasibe-Mantadia National Park Vakôna Lemur Island 9. den Ráno se vydáme dále na východ země až dojedeme do vesnici Manambolo, kde se nalodíme na loď a vydáme se cca. hodinovou plavbou po jezerech až dorazíme do opravdového ráje, rezervace Palmarium.
Místní obyvatelé tu žijí ve vesničkách mimo dosahu jakýchkoliv silnic.
Živí se rybařením a zemědělstvím.
Bungalovy, ve kterých se ubytujeme, jsou přímo uprostřed rezervace, kde žije spoustu lemurů a dalších živočichů. Palmarium Reserve 10. den Příjemný den strávíme v rezervaci Palmarium, projdeme se zdejší džunglí, koupat se můžeme v průzračném sladkovodním jezeru, navštívíme také místní vesnici.
Domorodci nám večer představí své tradiční tance.
Po setmění se pak lodí vypravíme pozorovat jedinečný noční druh lemura Aye Aye, který je kriticky ohrožený. Palmarium Reserve 11. den Po snídani se nalodíme na loď a přes jezera a jedinečné inženýrské dílo francouzských kolonizátorů, vodní kanál Pangalane, doplujeme do města Tamatave, kde se ubytujeme a projdeme si toto živé přístavní město. Toamasina 12. den Dnes nás čeká brzký ranní odjezd na sever do města Mahambo, kde se nalodíme na loď a přesuneme se na nádherný ostrůvek Sainte Marie.
Přesuneme se do bungalovů na pláži z bílého písku a dopřejeme si zasloužený odpočinek ve stínu palem. Mahambo Nosy Boraha 13. den Ráno se vypravíme na lodní výlet, abychom mohli pozorovat velryby druhu keporkaků, které do této oblasti každoročně migrují, aby na svět přivedly mláďata.
Budeme svědky jejich skoků v relativně těsné blízkosti lodě.
Jedná se vskutku o životní zážitek. Odpoledne pak bude prostor na relaxaci u moře, případně se můžeme vydat do nedalekého hlavního města ostrůvku na nákupy, nebo navštívit pirátský hřbitov. Nosy Boraha 14. den Dopoledne se tuk tuky vydáme na samotný jižní cíp ostrova, kde průzračná laguna odděluje další, menší ostrůvek Île aux Nattes.
Vydáme se na něj, abychom si ho prošli pěšky.
Navštívíme maják, domorodé vesničky a vykoupeme se v nádherné a klidné laguně.
Odpoledne se vrátíme do našeho hotelu. Île aux Nattes 15. den Ráno odjedeme na místní letiště a přeletíme zpět do Antananariva.
Po příletu si prohlédneme trh s řemeslnými výrobky, královský palác a pak se přesuneme do hotelu. Antananarivo 16. den Po snídani se vydáme návštěvu paláce králů Ambohimanga, který je kolébkou dynastie Merina, který se nachází v centru města.
Toto starobylé královské město bylo údajně posvátným městem, kam nesměl vstoupit žádný cizinec.
Uvidíme několik unikátních dřevěných paláců.
Jedná se o nejvýznamnější kulturní památku ostrova Madagaskar, která je zapsaná na seznamu UNESCO.
Odtud se už vydáme rovnou na letiště. Antananarivo Rovan' Ambohimanga 17. den Přílet do Prahy