Autentická Madeira

Netradiční dárek pro muže i ženu nebo pár.
1. den Madeira Airport Jsme na překrásné Madeiře!!! Po letu se vyrazíme ubytovat a odpočinout si, čeká nás opravdu luxusní program 😎 2. den Levada do Caldeirão Verde Caldeirao Verde - Inferno Jedná se o nejspíš nejkrásnější levádovou túru na ostrově, čekají nás tunely, vodopády a krásné výhledy.
Trek vede po vrstevnici, většinu cesty půjdeme podél levády vytesané do skalní stěny, hlubokými soutěskami, které zde voda tvořila tisíce let. Na konci této nádherné trasy se řítí do malé tůně vodopád, otužilci se můžou vykoupat.
V tomto bodě se skupinka obvykle rozdělí na ty, co chtějí pokračovat až na Inferno a já se se zbytkem vracím stejnou cestou do Qeimadas zpět na start treku, kde čekáme na Infernáře u kávičky či piva🍺 Na Inferno je to z Calderaio Verde ještě cca 2,8 km (to samé zpět), ale tady už je třeba i nastoupat cca 85 výškových metrů po kamenných schodech, což je docela očistec, i když s výhledem na vodopád.
Cestou projdete opět několik tunelů a na konci jednoho z nich uslyšíte hluk vodopádu, jakmile z tunelu vyjdete, ocitnete se na krásném místě, kde říčka Ribeira Grande vytvořila úzkou průrvu.
Přes ni jsou kovové lávky a do levády tečou hned dva vodopády.
Za druhým můstkem se protáhnete malým otvorem do 80 metrů dlouhého tunelu a pak třemi dalšími a konečně dorazíte na Inferno, vracet se budete stejnou cestou 💪💯 Pokud budeme mít čas, stavíme se v Santaně u typických madeirských domečků, pokud ne, máme na to čas ještě v nadcházejících dnech 🤗 Informace Základní trasa: 7 km tam, 7 km zpět = cca 14 km Trasa s Infernem: cca 20 km
3. den Pico do Arieiro Madeirské top 3 🗻 Tato asi nejúžasnější túra vysokohorského charakteru na Madeiře spojuje hned tři nejvyšší vrcholky ostrova: Pico Arieiro, Pico das Torres a Pico Ruivo.
Zvládne ji i průměrný turista, ale je to přece jen malinko náročnější trek než levády, proto je lepší využít alespoň částečný transfer.
My vystoupíme na Pico Arieiro (1818 m n. m.). Odsud je to na nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo cca 7 km, naše dodávka na nás počká na druhé straně masivu v Achada Teixeira, kde už jen "seběhneme" 2,6 km na parkovště.
Stejně tak, kdyby se část z vás necítila na přechod, na Arieiru si uděláte pár fotek, zamáváte skupině a přejedete s řidičem přes hory do Achada Teixeira, kde zdoláte vrchol snadnou cestou (2,6 km tam a to samé zpět). Cestou nazpátek zastavíme v Santaně na typické madeirské domečky, pokud jsme to včera nestihli.
Informace Základní trasa: cca 10 km Pouze Pico Ruivo: cca 5 km
Tento výlet nebudu moci jít s vámi, abych dostal dodávku do cílového bodu.
Trasa je jednoduchá a samozřejmě ji spolu ještě detailně probereme před výletem. 4. den Fanal Forest, Madeira Fanal - západní okruh Jedna z našich nejoblíbenějších akcí na ostrově.
V průběhu dne stavíme na opravdu nespočtu krásných místech s nádhernými výhledy na focení 📷
Přes horské sedlo Encumeada pojedeme na Fanal na náhorní plošině Paul da Serra, tam se zhruba 1,5 hod projdeme v několik set let starém vavřínovém lese, je to místo opravdu jako z jiné planety a jediné na ostrově, kde je trocha mlhy žádoucí kvůli atmosféře.
Poté nás čeká vyhlídka nad Ribeira de Janela na severní útesy nad oceánem, sjedeme dolů ke skalnímu útvaru trčícímu z oceánu.
Následuje zastávka v Porto Moniz, kde zase máme cca 1,5 hod na případné vykoupání v lávových bazéncích a oběd.
Pak přejedeme na nejzápadnější bod Madeiry - útesy u majáku v Ponta do Pargo a cestou zpět odbočíme na starou cestu mezi Madalena do Mar a Ponta do Sol, kde je profláklý vodopád andělů.
Když budeme mít dobrý čas, můžeme se stavit podívat na Gabo Girao, druhý nejvyšší útes v EU s prosklenou vyhlídkou.
Informace Jedná se o okruh, takže spíše takový odpočinkový den s kratšími přejezdy. 5. den Ponta de São Lourenço Sao Lourenco Polostrov Sao Lourenco je zároveň nejvýchodnější výběžek ostrova.
Není to typická Madeira, ale je to jedno z nejvíce fotografovaných míst na ostrově.
Divoké skalnaté pobřeží je důvodem, proč je tato trasa oblíbená, je to změna oproti cestám okolo levád s bujnou zelení.
Dnes se budeme těšit na rozeklané útesy, bouření oceánu pod námi, impozantní výhledy na strmé skalní stěny a trčící z oceánu se zřetelnými vrstvami hornin🌟 6. den Levada do Alecrim Lagoa de Vento - leváda Alecrim Jedna nejturističtějších oblastí na Madeiře - Rabacal je na seznamu UNESCO, respektive masově nejnavštěvovanější je trek 25 Fontes, který my absolvujeme trochu šikovněji.
Na konci naší dnešní trasy je to totiž už jen cca 2,5 km na 25 Fontes 😎 My každopádně odbočíme po sto metrech chůze z parkoviště v Rabacalu na levádu Alecrim do krásné přírody a necháme ty davy lidí jít po asvaltové cestě na Fontes,
zatímco my se budeme kochat od prvních minut 💯 Čeká nás okruh se dvěmi odbočkami k vodopádům, jezírkům a sestoupíme i do laguny Lagoa de Vento, kde je větší jezírko s vodopádem a dostaneme se tak přímo k laguně nad vodopádem Risco (údajně nejvyšší na ostrově). Dole cca 100 m pod vodopádem je někdy vidět spousta turistů a my nahoře si užijeme relativní klid.
Okruh pak uzavřeme sestupem k lesní správě v Rabacalu, kde se může, kdo chce, vydat na 25 Fontes a zbytek počká v restauraci u lesní správy s nádhernými výhledy.
Informace Základní trasa:
cca 8,5 km okruh 7. den Caminho do Larano Larano a palírna třtinového rumu v Porto da Cruz Toto je jedna z mála pobřežních túr na ostrově, trasa byla kdysi nejkratší spojnice mezi městem Machico a Porto da Cruz a tzv. "Borracheiros" po ní nosívali mladé víno v měších z kozí kůže přes nebezpečnou průrvu Boca do Risco.
Trek začneme u starého canicalského tunelu a zpočátku půjdeme po příměstké levádě do Canical kolem četných zahrádek, na kterých lze zahlédnout vše, od papáji přes banány až po zelí a budeme se kochat výhledy do údolí městečka Machico.
Cca o hodinu později se od levády oddělíme a začneme stoupat volným terénem na útes Boca do Risco (cca 45 min), kde se před námi otevřou krásné výhledy na oceán, zde si dáme svačinu, pokocháme se a vyrazíme parádní pobřežní stezkou s přenádhernými výhledy - nejlepší část trasy. Zhruba po hodině chůze po severních útesech obejdeme skálu, za kterou zmizí z dohledu poloostrov Sao Lourenco a před náma se otevře úchvatný pohled na Orlí skálu a Porto da Cruz, cíl naší cesty, ale to máme před sebou ještě hezkých pár km.
V porto da Cruz navštívíme palírnu třtinového rumu a kdo chce "musí" vyzkoušet typickou madeirskou Ponchu přímo u zdroje, případně hnědé rumy - kdysi Madeira patřila dokonce k nejlepším výrobcům na světě
Kdo chce, dá si oběd v restaraci u oceánu vyhlášené na mořské plody Piscinas, kdo chce skousnout svačinu u oceánu, dá svačinu, když bude čas a podmínky, vykoupeme se 🏊 Informace Základní trasa:
cca 12 km Tento výlet nebudu moci jít s vámi, abych dostal dodávku do cílového bodu, půjdu vám ale naproti z opačného konce od Porto da Cruz.
Trasa je jednoduchá a samozřejmě ji spolu ještě detailně probereme před výletem. 8. den Madeira Airport Užijeme si do odletu poslední volné chvilky na Madeiře, jak bude čas, přesuneme se na letiště! 🤗