Sicílie - severozápadní pobřeží

1. den Trapani-Birgi Vincenzo Florio Airport Trapani Trapani je skvělým výchozím bodem, pokud chcete vyrazit trajektem na Egadské ostrovy.
Historické centrum města ale také stojí za návštěvu.
Mezi nejznámější památky patří katedrála San Lorenzo, bazilika Madonna di Trapani a strážní věž Torre di Ligny.
Erice Výlet do Trapani lze také spojit s návštěvou antického města Erice.
To leží v horách 751 metrů nad mořem a patří k nejnavštěvovanějším místům ostrova.
Zavítejte na hrady Castello Pepoli či Castello di Venere, katedrálu Nanebevzetí panny Marie či na Kyklopské zdi z 8. století př. n. l. Aegadian Islands Pro návštěvu některého z ostrovů si ideálně nechte celý den. Největší ostrov Favignana je ideální pro milovníky skvělých plážích.
Za návštěvu zde ale stojí stylový maják Faro di Punta Sottile.
Ostrov Marettimo láká na svou krásnou přírodu plnou útesů a perfektních výhledů.
Nachází se zde také hrad Punta Troia.
Na ostrově Levanzo můžete navštívit zajímavou jeskyni Grotta del Genovese s paleolitickými malbami.
Pokud vás láká návštěva právě tohoto místa, vemte si kvalitní obuv, bude vás čekat 8 km pěší výlet. Plavba na ostrovy trvá v rozmezí 30 - 60 min, na Marettimo, který je nejdále pak 60 - 90 min. 2. den San Vito Lo Capo V místě vašeho ubytování se nachází ty nejkrásnější písečné pláže z celého ostrova.
Letovisko San Vito Lo Capo se nachází pod impozantním skaliskem hory Monte Monaco a nabízí veškerou vybavenost - skvělé bary, restaurace, obchůdky i pěknou promenádu. Spiaggia San Vito lo Capo Hlavní pláž letoviska San Vito Lo Capo je dlouhá cca 1 km. Pláž je velmi populární díky svému zlatavému písku i křišťálově průzračnému moři.
Samozřejmostí jsou zde sprchy a WC. Macari Beach (Cala della Bruca) Pláž Macari je od San vito Lo Capo vzdálena přibližně 7 km. Oproti předchozí pláži zde naleznete podstatně více soukromí a klidu.
Jako bonus jsou tu navíc překrásné západy slunce. 3. den Dnešní výlet je trošku delší, ale rozhodně bude stát zato💪 Caltabellotta Pokud se vám bude chtít, udělejte si cestou tam či zpět krátkou zajížďku do vesničky Caltabellotta.
Nachází se na skalnatém podloží v nadmořské výšce 1000 m. Kromě úžasných výhledů zde za návštěvu stojí i normanský hrad Castello del Conte Luna. Torre Salsa Tato 6 km dlouhá pláž je výbornou alternativou k plážím pod Scala dei Turchi.
Okolí zde vypadá obdobně, ale navíc si zde dopřejete podstatně více klidu. Stair of the Turks Scala dei Turchi je jedním z turisticky nejoblíbenějších míst Sicílie.
Impozantní bílý útes připomínající schodiště vás doslova uchvátí.
Pod ním se nachází krásná pláž. 4. den Palermo Hlavní a největší město Sicílie nabízí mnoho z architektury a historie.
Rozhodně nesmíte vynechat Cattedrale di Palermo ze 12. století, která je právem na seznamu UNESCO.
Mezi další zajímavé památky patří fontána Pretoria, kostel Santa Caterina, Normanský palác či kostel San Giovanni degli Eremiti. Mondello Beach Cestou tam nebo zpět určitě zastavte i na této pláži, patří prý mezi ty nejlepší z ostrova. 5. den Zingaro Coast Line Pokud máte rádi přírodu, určitě se vydejte do tohoto chráněného národního parku.
Uděláte si tu krásný výlet mezi zdejší flórou a faunou.
Dá se tu i vykoupat či potápět v podmořských jeskyních. 6. den Temple of Segesta Toto antické místo okouzlí každého návštěvníka.
Z doby až 6 tisíc let př. n. l. se zde dochoval obrovský antický chrám a římské divadlo.
7. den Marsala Město Marsala se sice pyšní barokní katedrálou, archeologickým nalezištěm i pěknými plážemi v okolí, nejvíce návštěvníků však míří na zdejší saliny a větrné mlýny.
Ty nejlepší se nachází mezi Marsalou a Trapani. 8. den Trapani-Birgi Vincenzo Florio Airport Děkujeme a na viděnou! 🤗