Good Food & Wine Tour na Madeiře

Netradiční dárek pro muže i ženu nebo pár.
1. den Madeira Airport Přílet na letiště Cristana Ronalda v 16:00 přímým letem z Prahy. Doba letu 4 hodiny a 30 minut. Na letišti vás vyzvedne Marek, který na vás bude čekat u východu z letiště, společně s vychlazeným welcome drinkem. Rocha do Navio Návštěva dechberoucí vyhlídky na oceán a 300 metrů vysoký vodopád.
Musíme být vděční místním obyvatelům za zavedení zákonů, které v roce 1997 vytvořily přírodní rezervaci Rocha do Navio v Santaně.
Všimli si, že pobřežní oblast se rychle zhoršuje kvůli nelegálnímu rybolovu pomocí výbušnin, který způsobuje vážné škody na mořském životě. Tak se zrodila myšlenka vytvořit víceúčelovou přírodní rezervaci, jejímž cílem je ochrana mořské fauny a zachování přírody. Tato rezervace je jedním z nejkrásnějších míst na severním pobřeží ostrova a nachází se mezi Ponta de São Jorge a Ponta do Clérigo. Návštěvu vyhlídky spojíme s návštěvou místních farmářů a budeme mít možnost ochutnat čersvé ovoce a zeleninu a seznámit se s místnimi obyvateli. Restaurante Calhau de São Jorge Návštěva jedné z nejvyhlášenějších restaurací na ostrově, společně s možností koupání se v místních bazénech, nebo v přírodní lagúně. Seznámení se s místní kuchyní, šéfkuchařem Máriem a majitelem restaurace Josém, kteří více než 25 let pracovali v nedalekém 5* hotelu, který vyhrál mnohá ocenění a je považovaný za jeden ze 100 nejlepších hotelů na světě. Nabyté zkušenosti nyní uplatňují každým dnem ve své nové restauraci, která je otevřena prvním rokem a těší se velké oblibě místních, kteří sem dojíždí i až z vzdálené druhé strany ostrova, aby si mohli dopřát jedinečné chuti dovedností místního šéfkuchaře Maria a čerstvých surovin od místních farmářů z okolí. Miradouro do Guindaste Stáli jste někdy na prosklené vyhlídce nad 150 metrů vysokým útesem nad atlantickým ocenáem?


Ruins of St. George Pláž v údolí s historickými ruiny s jedno z nejvyhlášenějších restaurací na ostrově. Zřícenina São Jorge se nachází vedle pláže São Jorge.
Tyto ruiny patří starým mlýnům na cukrovou třtinu, které zde byly postaveny v počátcích osídlení ostrova, okolo roku 1515. 2. den Caldeirão Verde Trek/procházka skrze pěší tunely zakončený návštěvou nejznámějšího vodopádu na Madeiře, s možnosti koupání.
Dechberoucí příroda v celoročně rozkvetlém zeleném ráji.
Výlět začíná v domě Queimadasových, a pokračuje k majestátnímu vodopádu.
Po cestě se vám naskytne nádherný výhled na vesnici São Jorge a majestátní hory. Na procházce je stále přítomna pramenitá voda z hor v místní levádě.
Můžete také vidět, jak voda tryská ze stěn, teče po levadě a v deštivých dnech padá z nebe.
Je to fantastická, bezpečná a nenáročná stezka, kterou zvládají ujít lidé všeho věku a různé fyzické zdatnosti. PR18 Levada Do Rei Návštěva místní farmy a vodního mlýnu na kterém budete mít možnost si umlít vlastní mouku, popovídat si s místními farmáři a vyzkoušet jejich čerstvé limetky, kiwi,..., čerstvě nasbíraná vajíčka a mnoho dalšího. Os Ferreirinhos, a Home in Madeira Grilování na zahradě ubytování a ochutnávka místního madeirského vína, zeleného vína a dalších tradičních nápojů. S grilováním nám pomůže přední šéfkuchař Ruben Santos, z vyhlášené restaurace Three House, na kterou můžete narazit v hlavním městě Funchal, ale také v Michellin průvodci. 3. den Porto da Cruz Volitelná možnost lekce surfingu se zkuešeným místním instruktorem Joãem (35 EUR), paraglidingu nebo trek podél skalnatých útesů severního pobřeží. Hike na Vereda do Larano podél východní strany je nenáročnou, ale za to krásnou stezkou po stovky metrů vysokých útesech a nabízí úžasné výhledy na členité pobřeží s působivými svislými srázy do oceánu.
Kromě těchto působivých výhledů na pobřeží budete také míjet vodopády a procházet lesem. Levada do Castelejo Tato stezka začíná v oblasti Refertas v Porto da Cruz a vede turisty cestou plnou několika druhů endemické flóry a fauny a krásné krajiny, která ukazuje některé krásy a tradice tohoto ostrova. V první části cesty můžete obdivovat impozantní skálu Penha da Águia a malebné stavby, které tvoří okolní vesnice.
Můžete se také pokochat malými pozemky a zemědělskými plodinami, které pečlivě zpracovali obyvatelé oblasti. Jak budete postupovat vpřed, začne se objevovat nádherná a bohatá vegetace charakteristická pro tuto oblast, jako je cesmína kanárská (Ilex canariensis), barbusano (Appolonias barbujana), vavřín (Laurus azorica) a mnoho dalších. Na konci této procházky najdete krásné místo s malými jezírky, která jsou tvořena čistou a krystalickou vodou přiváděnou řekou.
Vereda dos Balcões Unikátní vyhlídka, kde budete mít možnost se seznámit s místními pěnkavy, které vám rády přistanou na rukou. Po cestě si nasbíráme čerstvé eukalyptové listy a uděláme si tradiční eukalyptový čaj s přimícháním méně, či více místního likéru z anízu. 4. den Ponta de São Lourenço Cíp ostrova s jedinečnou scenérií s možností koupání na místních plážích. Volitelná možnost cesty nazpět lodí (15 EUR). Během cesty často potkáváme delfíny:) Santana Návštěva tradičních místních domů a farmářských trhů, s možností nakoupení Annony, Manga, Avokáda, Yuccy, Ananas bananas,... a mnoho dalšího. Následně se přesuneme na prohlídku tradičních místních baráčků "Casas de Colmo" a ochutnáme oblíbený místní ovocný a lehce alkoholický drink, Ponchu. Poté se přesuneme do místní pekárny a pořídíme si čerstvý pšeničný chléb s ořechy. 5. den Seixal beach Koupání na pláži s černým vulkanickým pískem. Quinta do Barbusano winery Poznámé vinařské tradice Madeiry.
Vydáme se na vinice postavené na obdělávaných terasách, kde se seznámíme s proslulým fortifikovaným madeirským vínem i stolními víny vyráběnými na ostrově.
Třešničkou na dortu je spojení tohoto zážitku s gastronomií a tradičním madeirským obědem, který zahrnuje vavřínové špízy s vařenými brambory, salátem a chlemeb "bolo do caco" s tradičním česnekovým máslem.
Quinta do Barbusano se pyšní v současnosti největší plochou vinic "verdelho" na ostrově, vysázených na majestátních svazích údolí São Vicente. Poça das Lesmas Přírodně vytvořené bazénky přímo v sopečných skalách umožňujicí příjemné osvěžení s výhledem na oceán. Ribeira da Janela Jedinečná formace v oceánu. Ribeira da Janela je klidná a tichá farnost obce Porto Moniz, která se nachází v hornaté oblasti a jejíž hlavní ekonomické aktivity jsou spojeny se zemědělstvím a ubytováním v rámci venkovského cestovního ruchu.
V ústí potoka se nachází impozantní skála, která vystupuje z moře a má otvor připomínající okno (Ribeira da Janela se skutečně jmenuje podle této jedinečné skály).
Posto Florestal Fanal Návštěva mlžného lesu zapsaném na seznamu přírodních památek UNESCO. Tzv. Laurisilva nacházející se ve Fanalu je výjimečným reliktem dříve rozšířeného typu vavřínového lesa.
Jedná se o největší zachovalou oblast vavřínového lesa a předpokládá se, že tvoří 90 % primárního lesa.
Vyskytuje se zde jedinečný soubor rostlin a živočichů, včetně mnoha endemických druhů. Porto Moniz Natural Swimming Pools 6. den Pico do Arieiro Trek na nejvyšší hory Madeiry. Výlet z Pico do Arieiro na Pico Ruivo je nejznámějším výletem na ostrově.
Tato trasa vede turisty po úzkých stezkách, po schodištích nahoru a dolů a temnými tunelovými komorami.
Dle mnohých trek z Pico do Arieiro na Pico Ruivo je nejkrásnějším na Madeiře.
Mnozí ji dokonce považují za jednu z nejlepších túr na světě. Stezka spojuje nejvyšší body ostrova a nabízí nespočet vyhlídek na pestrobarevné údolí a skály.
Jdete od vrcholu k vrcholu, což je důvod, proč se jí také běžně říká túra "z Pica na Pico". Pico Ruivo S nadmořskou výškou 1861 metrů se jedná o nejvyšší vrchol ostrova a nabízí jedinečné výhledy do všech koutů ostrova. 7. den Anjos, Ponta do Sol Návštěva unikátního vodopádu, který se nachází na útesu a teče doprostřed místní cesty.
Cais da Ponta do Sol Atypický most postavený v letech 1848-1850 podle návrhu známého inženýra Tiberia Blanca. Architektura mostu je velmi originální, svým velkým, dobře navrženým obloukem postaveným z čedičových kamenů. Levada Nova Výlet od vodopádu Levada do Moinho k vodopádu Levada Nova je klidná stezka podél levád, kde najdete neuvěřitelný vodopád, za kterým se můžete skutečně projít!
Procházka má pouze 150 m převýšení, což z ní činí poměrně nenáročnou trasu podél levády.
Tabua Návštěva jedinečné eco & permaculture farmy zvané Arambha. Arambha je permakulturní projekt pro propojení kultur a synergické využívání zdrojů.
Arambha znamená v sanskrtu "začátek" a "jeden" a slouží jako ukázka přechodu do nového věku. 4 ZÁKLADNÍ PILÍŘE FILOZOFIE ARAMBHY: JÍDLO - Základ lidského zdraví. Kdo chce pochopit základy lidského zdraví, musí se nejprve zabývat povahou zemědělské půdy. KONSTRUKCE - Zkoumání zdravých způsobů bydlení a života Přírodní architektura v podobě kopulí postavených technikou zvanou "Super-adobe" jsou vyrobeny ze směsi vápna, písku a štěrku a jsou navrženy tak, aby vydržely velmi dlouho a zajistily zdravé vnitřní klima. ZDRAVÍ - Celostní holistický přístup Duše je energie a energii nelze zničit ani vytvořit, lze ji pouze transformovat. VZDĚLÁVÁNÍ - Prvních sedm let je klíčových. Abychom děti a mladé lidi dobře připravili na život, založili jsme školu Barefoot Life Architect. 8. den Funchal Prozkoumání nejlepších míst hlavního města Funchal a okolí. Prohlídka muzea vína rodiny Blandy's s s následnou ochutnávkou. Návštěva soukromé zahrady s posledními stromy dračí krve na ostrově a světově známé a uznávané botanické zahrady o rozloze 35 000 m2 pyšníci se harmonickými formami, kontrastními barvami a více než 2000 exotickými rostlinami.
Oběd s výhledem na celý Funchal v jedné z nejvyhlášenějších místních restaurací Palheiro. Odlet do Prahy přímým letem v 16:40. Doba letu 4 hodiny a 30 minut.