Keňa na míru

Netradiční dárek pro muže i ženu nebo pár.
1. den Jomo Kenyatta International Airport Navečer přiletíte do hlavního města Nairobi, na letišti si vyzvednete Váš zarezervovaný automobil a přejedete do centra Nairobi, kde se ubytujete v hotelu.  Nairobi Pokud budete mít ještě energii, můžete si udělat večerní procházku po Nairobi, ale hlavní program Vás bude čekat až od zítřka - série národních parků a následně zakončené na plážích Mombasy.  2. den Nairobi Lake Nakuru National Park První den Vašeho výletu Vás čeká přejezd do V mokřadech národního parku Lake Nakuru budeme pozorovat obrovská hejna plameňáků a skupinky černých i bílých nosorožců.
Z vrcholu sopky Mt. Longonot se nám naskytne parádní výhled na celou Keňu i do kráteru pod námi. 3. den Lake Nakuru National Park Druhý den ještě celý strávíte v Lake Lakuru, kde budete vyhlížet kromě plameňáků i zebry nebo prasata bradavičnatá.  4. den Lake Nakuru National Park Bude vás čekat opět přejezdový den, a tentokrát bude vaším cílem národní park Amboseli.
Tento přejezd bude poměrně dlouhý, proto si raději naplánujte jen ubytování a večeři a prohlídku parku si nechte na následující den.  Národní park Amboseli 5. den Národní park Amboseli Dnes máte celý den na poznávání jednoho z nejkrásnějších národních parků v Africe, známého především díky početným stádům slonů a panoramaty.
V pozadí uvidíte majestátnou horu Kilimandžáro a místní výhledy vám připomenou většinu filmů natočených v Africe.
 Kromě slonů potkáte určitě žirafy, zebry, hrochy, antilopy a buvoly, a pokud budete mít štěstí, uvidíte i lvy, gepardy či leopardy, třeba při lovu některého ze zmíněných býložravců. 6. den Národní park Amboseli Čeká nás opět přejezd, ale naštěstí tentorkát trochu kratší.
A i samotný přejezd si užijete, protože budete mít možnost celou dobu sledovat horu Kilimandžáro po Vaší pravici.  Tsavo West National Park Další zastávkou bude národní park Tsavo West.
Protože další den už doporučujeme přesunout se do Mombasy, projděte si  alespoň část parku již dnes.
Národní park Tsavo je jeden z největších národních parků nejen v Keni, ale i na světě.
Kromě všemožné zvěře si tam můžete prohlédnou také majestátní baobaby.  7. den Tsavo West National Park Dopoledne můžete využít ještě na krátkou prohlídku parku Tsavo, odpoledne už můžete zahájit přesun do Mombasy.
Pokud budete mít zájem strávit více času v národních parcích, můžete se do Mombasy přepravit až následující den.  Mombasa Večer dorazíte do Mombasy, kde vám doporučujeme některý z místních tržišť, například Biashara, kde si můžete zároveň dát i večeři.  8. den Mombasa Po všech předchozích dnech, které byly nabité přejdzdy a prozkoumáváním národních parků doporučujeme si udělat odpočinkový den na některé z překrásných pláží, ze kterých si v Mombase a okolí můžete vybírat.  9. den Mombasa Váš poslední den v Keni doporučujeme udělat si jednodenní výlet z Mombasy - vybírat můžete z celé řady možností.
Navštívit ůžete ostrovy Wasini, Sudi nebo Kisite, vyjet si na výlet lodí, podívat se ještě na den na Safari apod.
Se zařízením výletu vám samozřejmě případně pomůžeme.
Špatnou volbou ale nebude ani strávit den přímo v Mombase a nakombinovat pláž s poznáváním centra města a ochutnáváním místních dobrot.  10. den Mombasa Váš let je naplánován na večer ve 23:30 z Nairoby.
Doporučujeme ráno co nejdříve vyrazit z Mombasy do Nairobi, abyste měli velkou rezervu a nemuseli jste se stresovat.  Nairobi Pokud do Nairobi dorazíte s předstihem, můžete si ještě zajít na poslední večeři v Africe do některé z místních restaurací a takto stylově se s Keňou rozloučit.  Jomo Kenyatta International Airport