Barcelona

1. den Hlavní město Praha Barcelona Airport T1 K přepravě do centra města využijete Aerobus Barcelona, zaveze Vás do centra na náměstí Plaza Catalunya kde už to budete mít cca 5 minut do hotelu.
Podle toho v kolik přiletíte, můžete zajít na procházku po La Rambla, nebo si zajít na večeři do Raó, nebo Elisabets.

2. den Sagrada Família Ráno po snídani vyrazíte na náměstí Catalunya, kde je zastávka na autobus Hop on Hop off a necháte se zavézt přímo před Sagrada Familia.
Je vhodné mít zakoupené lístky předem - předejdete tak frontám.
Paelleria Patrizio Cattaneo Paella je pokrm, který musíte v Barceloně ochutnat - ať už s mořskými plody, nebo jinou variantou.

A sklenka Sangríi Vám dodá energii do dalšího putování :-) 🍷 Dál naskočíte na hop on hop off a vydáte se směrem k Parku Guell. Park Güell Tento park, který zadal na výstavbu průmyslník Eusebio Guell slavnému Antoniu Gaudímu, má 18 hektarů.
Najdete zde ikonickou "ještěrku" se známou mozaikou, která se objevuje na různých částech parku, dále je zde nekonečná lavička, krytá promenáda, síň sta sloupů a 2 domy.
V jednom bydlel zadavatel E. Guell a samotný Gaudí, kde je dnes jeho muzeum.
Doporučuji mít zajednanou vstupenku předem, především v letních měsících. Camp Nou Kapacita tohoto znamého stadionu, který
byl dokončen roku 1957, je 99.500 fanoušků.
Zdejší zajímavostí je, že na celoseonní vstupenky se nestojí žádné fronty - jedinou možností jak je získat je buď zdědit, nebo koupit přímo od majitele.
Jsou totiž vždy vyprodané. Plaça Reial Placa Reial je náměstí, které má atmosféru.
Je prostorné, lemované podloubím, ozdobené kašnou, palmami a kovanými pouličními lampami navrženými mladým Gaudím.
Je zde mnoho barů, kaváren a restaurací se zahrádkami, kde to žije ve dne v noci.
Jeho atmosféru spoluvytvářejí také pouliční baviči a hudebníci. 3. den Mercado de La Boqueria To je to pravé místo pro gurmány - naleznete zde od čerstvého ovoce, zeleniny a ryb také mnoho kaváren a kiosků, barů na stojáka, kde můžete ochutnat místní speciality od vařených až po šunky, sýry, olivy a jiné pochutiny.
Tato tržnice stejně jako jiných míst a památek vznikla po zničení kláštera v důsledku vyvlastnění církevního majetku v polovině 19. století.
Casa Milà Jedna z dalších památek známého architekta Gaudího.
Casa Mila, neboli La Pedrera (ve španělštině kamenolom - tak ji překřtili místní podle jejího zaobleného vzhledu) byla postavena roku 1905 nezapomenutelným Antoniem Gaudím předtím, než započal stavbu Sagrady Família. Poble Espanyol Montjuïc Ciutadella Park Pokochejte se obří fontánou v této oáze klidu, kterou nenavrhl nikdo jiný než Gaudí.
V tomto parku nikdy nebudete sami, a i přesto si odpočinete.
Je oblibený u turistů a i u místních, kteří se zde pravidelně setkávají na piknicích, při cvičení bojových sportů či jen tak si zalenošit.
Basilica of Santa Maria del Mar Santa María del Mar, je nádherná katedrála, která se nachází ve čtvrti La Ribera a patří mezi nejúchvatnější gotické stavby.

Veškerá výzdoba jako Oltář, kaple, kúr byla zničena při nepokojích roku 1936 a tak působí interiér poněkud stroze.
Díky skvělé akustice se zde často pořádají koncerty a je to i vyhledávanám místem pro svatby.
Gothic Quarter Říká se, že v této čtvrti tluče srdce Barcelony, uvidíte zde středověké katedrály, úzké uličky plné restaurací, obchůdků a barů.
Dále náměstička, kde si v klidu můžete vychutnat svou kávu, či různé paláce.
Doporučuji navštívit jednu z restaurací, kde se podávají tapas či klasická baskická kuchyně.
4. den Plaça d'Espanya Jelikož už Vám skončila 2 denní jízdenka na autobus, doporučuji dojet na toto místo z náměstí Plaza Catalunya po červené lince Metra L1 na Plaza de Espaňa, 4 zastávka. Toto náměstí bylo postaveno roku 1929 ku příležitosti světové výstavy. Na tomto náměstí jsou také zpívající fontány "Magic Fountain", které hrají od čtvrtka do neděle od 21:30. Momentálně jsou vypnuté z důvodu šetření vody, doporučuji ověřit před cestou na oficiálních stránkách: https://www.barcelona.cat/en/what\-to\-do\-in\-bcn/magic\-fountain La Barceloneta Poté se přes červenou linku L1 a žlutou L4, nechte zavést do čtvrti La Barceloneta, zde se můžete projít na promenádě podél moře, nachází se zde nákupní centrum a spousta restaurací, vodní Aquarium (je třeba zajistit dopředu) a večer se přes Plaza Catalunya a letištní autobus přesunete zpět na letiště.

Nebo se můžete projít přes La Rambla, zastavit se pro zavazadla na hotelu a pokračovat po již zmíněné trase na letiště. Plaça de Catalunya Letiště Barcelona-El Prat