Mauricius na míru

Netradiční dárek pro muže i ženu nebo pár.
1. den Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport Ráno či dopoledne přiletíte na letiště v Mauriciu.
Pozor, počítat musíte s tím, že z Prahy poletíte už den před tím.
Po příletu na Mauricius si na letišti půjčíte auto a můžete se přemístit do Vašeho hotelu.  Belle Mare Vybrali jsme pro Vás příjemný penzion přímo v Belle Mare.
Oblast Belle Mare se nachází na východním pobřeží ostrova Mauritius a pyšní se jednou z nejhezčích pláží s jemným bílým pískem na ostrově.
Belle Mare to je především celoročně žhavé slunce, čisté moře, nádherná bílá pláž a pestrobarevný podmořský svět.  2. den Île aux Cerfs Další den doporučujeme vyrazit si na výlet do Île aux Cerfs - dokonalý tropický ostrov a oblíbená destinace jednodenních výletů turistů i Mauricijců.
Ile aux Cerfs (v překladu Jelení ostrov - původně obydlen jeleny) je vzdálen jen několikaminutovou jízdou člunem od východního pobřeží Mauricia a užijete si na něm šnorchlování, vodní sporty i golf.
Se zařízením výletu vám případně rádi pomůžeme.  3. den Port Louis Další den si můžete udělat výlet do hlavního města Mauriciu, Port Louis.
Určitě si nezapoměňte kromě památek a hlavních highligtů projít i místní tržiště a pokud máte chuť dozvědět se o místní kuchyni ještě něco navíc, připojte se k organizované food tour (případně vám pomůžeme s jejím zajištěním).  Caudan Waterfront Central Market Sockalingum Meenatchee Ammen Kovil Citadelle 4. den Le Morne Pokud budete mít chuť, pátý den se můžete projet přes celý ostrov na jednu z nejfotografovanějších částí Mauriciu, tzv. Le Morne.
Výlet můžete pojmout odpočinkově a zaměřit ho spíše na pobyt na pláži, ale pokud máte chuť na sportovní výkon, můžete si udělat výšlap na horu Le Morne Brabant.
Na horu je ideální vydat se s místním průvodcem, kterého vám můžeme pomoci zajistit.  5. den Ile aux Aigrettes Krásný výlet si můžete udělat také na ostrov, Ile aux Aigrettes, který se nachází nedaleko vašeho ubytování.
Ostrov Ile aux Aigrettes je dlouhodobě chráněným územím a díky tomu na ostrově přežilo hodně druhů rostlin a živočichů, které původně žily také na velkém ostrově.
I proto se říká, že se návštěvou Ile aux Aigrettes vracíte do minulosti neobydleného Mauricia. 6. den Chamarel Výlet si můžete udělat také do vesničky Chamarel, která je kromě krásné přírody v okolí známá jako "centrum Mauricijského rumu". Chamarelu můžete navštívit přímo i Muzeum Rumu.  Rhumerie de Chamarel Restaurant & Rum Distillery Pokud již budete v Chamarelu, nezapomeňte navštívit místní rumérii, tedy továrnu, kde se rum přímo vyrábí, a kde je pro návštěvníky připravená poučná tour i s možností ochutnávky produktů (tu ale zvažte s ohledem na vaší cestu autem zpět do ubytování):).  Chamarel Waterfall Viewpoint Po ceste můžete naštívit vodopád Chamarelle, který je dalším ikonických instagram spotem na Mauriciu.  7. den Blue Bay Vyrazit můžete také do Blue Bay, která se nachází v jihovýchodní části ostrova.
Tato oblast byla známá jako první mořský park na ostrově.
Zátoka je od otevřeného moře oddělena krásnými lávovými skalisky.
Oblast je ohraničena korálovými útesy, které ji ochraňují před velkými vlnami.
Také je výbornou lokalitou s obrovským množstvím ryb. Můžete si půjčit kolo a vyrazit na výlet po okolí.  8. den Grand Baie Grand Baie je městečko na severozápadě Mauricia v Riviére du Rempart District, 25 km od hlavního města Port Louis, mezi středisky Pereybere a Trou aux Biches.
Grand Bai je populární pro mnoho příležitostí k vodním sportům všeho druhu, výletům loděmi, katamarány nebo plachetnicemi na nedaleké ostrůvky u severního pobřeží Mauricia, výuku potápění, projížďky lodí se skleněným dnem, procházku po dně v hloubce 3 m ve skafandru a mnoho dalších a dalších sportovních aktivit.  9. den Belle Mare Public Beach Poslední den můžete strávit na pohodu na pláži u vašeho hotelu v Belle Mare a pomalu se připravit na odlet z Mauriciu.  10. den Sir Seewoosagur Ramgoolam International Airport Je čas rozloučit se s Mauriciem a vyrazit zpět směr Česká republika.