Do Norska za polární září✨

1. den Tromsø Airport Po vyzvednutí auta zajedeme do místního obchodu s potravinami, kde si nakoupíme potraviny na celou dobu pobytu v Norsku, protože v domečku, byť je tam vše, od talířků, soli, pepře, oleje, atd., vařit nám tam nebudou, to je na nás.
Více info o stravě naleznete v úvodu. Po příjezdu na domek, cesta trvá přes 2 hod, se ubytujeme, uvaříme si večeři a budeme se těšit na ráno, na první výletní den v Norsku. Finnsnes 2. den Každý den je první zastávkou dokoupení čerstvého pečiva, tedy krom neděle, kdy jsou všechny obchody zavřené a po nákupu vyrážíme na výlet. Hamn Lighthouse První zastávka nás čeká na pobřeží, na kterém stojí malý maják.
Odtud je nádherný výhled na severozápadní pobřeží Senje.
Pokud máte dalekohled, můžete pozorovat i velryby.
Je to skvělé místo i v noci pro možnost sledovat hvězdy, západ slunce nebo polární záři. Trollvika Zastavíme se v tzv. "trolím muzeu", kde koukneme na sochu trola s jeho manželkou.
Bergsfjordveien Dále budeme pokračovat na krásný fjord s výhledem na okolní hory.
Fotí se tu nejčastěji polární záře (defakto skoro všechny fotografie z Norska s tou nejlepší polární září mám z tého oblasti). Jedná se o snad nejkrásnější panorama ostrova Senja. Poté se přesuneme na tzv. norské Maledivy - tak se totiž říká krásné písečné pláži s úžasnými výhledy a tyrkysovou vodou. Tungeneset Poslední místo, které dnes navštívíme nás dřevěnou stezkou zavede k plochému útesu, ze kterého můžeme obdivovat nádherné panorama.
Vedle parkoviště je také velmi čisté veřejné WC. Naturalisticky se jedná o úžasné místo.
Z útesu tvořeného velkými plochými skalami je možné obdivovat špičaté hory, které se vypínají na druhé straně fjordu.
Místo je obvykle navštěvované fotografy, kteří chtějí fotit hory s odrazem ve vodě, který zůstává uvězněn mezi skalami. Finnsnes 3. den Ersfjord Beach Naše první dnešní zastávka je u nádherné pláže, která se nachází pod krásnými horami, což vytváří epické scenérie.
Pláž s překrásnými výhledy, průzračnou tyrkysovou vodou, právem se ji říká, Maledivy v Norsku. port Mefjordvær Na tomto molu s výhledem na fjordy načerpáme síly před prvním výšlapem.
Jedná se o velmi pěkný přístav s fjordem a krásnou horou. Knuten Trail Head Značené stezky, po rašeliništích nainstalovány dřevěné plotny, mnoho odpočinkových posezení a spousta míst na překrásné záběry - taková nás čeká túra přes Knuten, 2,5 km dlouhá a 110 metrů vysoká.
Výhled je nádherný a jsou zde další možnosti turistiky.
Na parkovišti před začátkem trasy se nachází WC a lze zde doplnit pitnou vodu. Husøy Lighthouse Kouzelné místo - maják Husøy, navštívíme během průjezdu ostrova Senja.
Zastavíme se u sušárny ryb, následně se projedeme rybářským mestečkem.
Procházka je cílena až na poslední možné výhledové místo, kde pokaždé vidíme v dálce velryby, proto se doporučuje mít u sebe dalekohled. Hesten trail head Na závěr nás čeká jedna z nejkrásnějších tras, které jsme kdy absolvovali.
Rozhodně se jedná o TOP túru s neskutečně nádherným výledem v oblasti Senja.
Stezka se skládá z překrásné horské scenérie a zátoky.
Výhled na Segla je odtud nepřekonatelný.
Rozhodně to ale není snadná stezka, a než se na tuto túru vydáme (po absolvování předešlých zastávek) dopřejeme si dostatečného odpočinku.
Celkem túra trvá až 4 hodiny, ale v případě, že stezka bude vlhká, bude mokro, stezka bude blátivá a kluzká, nejdeme.
Na prvním místě je dbát opatrnosti. Finnsnes 4. den Tromsø Dnes nás čeká odpočinkový den. Zaparkujeme v centru města Tromso, projdeme si přístav, památky, nakoupíme domů dárky, upomínkové předměty, zajdeme na výbornou kávu a případně se zastavíme na dobrý oběd. Fjellheisen Pokračujeme na nádherné klidné místo s vynikajícím rozhledem a navíc s možností občerstvení.
Lanovka jede pár minut a hned u ní nahoře začínají turistické cesty.
Je odsud nádherný výhled na celé Tromso, uvidíme přistávat letadla i lodě na moři. Poté vyrazíme zpět do našeho domku, cestou se zastavíme na místech, jako jsou přístaviště, mola, výčnělky, kde rybáři chytají ryby z přilehlých mol, atd. Finnsnes 5. den Tromsø Airport Vstáváme brzy ráno, vyjíždíme na letiště směr Tromso, cestou vrátíme auto nejpozději, poté půjdeme na letištní kontrolu a letíme zpět do Prahy přes Oslo.