The best of Tenerife

Netradiční dárek pro muže i ženu nebo pár.
1. den Letiště Tenerife Jih Juhů a jsme tu! Vítejte na Tenerife 💪😎🏝 Po příletu si vyzvedneme zamluvená auta a vydáme se směrem na ubytování, kde se zabydlíme a vyrazíme do blízkého obchodu na první nákup 🚗👜  2. den Barranco del Infierno Lehký dopolední hičík! Cesta je méně náročná a končí u vodopádu.
Poté se vracíme stejnou cestou z parku na parkoviště k autu.
U vstupu dostaneme helmy, které je nutné mít, abychom cestu mohli obsolvovat.
Celá cesta (tam i zpět) má dohromady 6.5 km a je opravdu krásná! 😍 Playa del Duque Zajdeme se podívat i na tuto krásnou pláž, která je poblíž a rozhodně stojí za zastávku.
Průzračná krystalická voda a krásnou procházkou kolem :)  3. den Garachico Garachico, /čti: Garačiko/ je malebná vesnička na severní straně ostrova nebyla vždy tím, čím je dnes.
Kdysi jedno z nejvýznamnějších měst na Tenerife, založené v 15. století ženevským bankéřem Cristobalem de Ponte, zbohatlo na námořním obchodu se španělskou pevninou.
Garachico vám poví hodně svou historií, jídlem, typickou lokální domácí zmrzkou.
Najdeme tu také krásné skalnaté bazénky 🏊 Icod de los Vinos Městečko Icod de los Vinos je jedním z nejstarších na tomto ostrově.
Dokonce se traduje, že je tu první osídlení na ostrově jako takovém.
Najdeme tu vinice, cukrovou třtinu, ale banonvé plantáže, atd. Najdeme tu zde i nejstarší strom na ostrově Drago milenario, který má již přes 700 let a je symbolem města.
Icod de los Vinos toho ale ukrývá mnohem více, za návštěvu zde stojí i pěkná tropická zahrada s motýly, historický kostel se vzácným křížem i zajímavé lávové tunely Cueva del Viento, které se nachází nedaleko 🔥 4. den Acantilados de Los Gigantes den se vydáme na krásné místo zvané Los Gigantes.
Najdeme zde nádhernou černou pláž, krásné výhledy na Giganty (obrovské skály v moři) a krásné procházky městem až ke Gigantům.
Pokud budeme chtít, zajdeme na loď v přístavu a můžeme se vydat na moře a pokud mít štěstí, uvidíme delfíny či dokonce velryby 🚤🐬 Teide National Park Po Gigantech se projede krásnou přírodou a to je Rural Park Anaga, kde mrkneme na krásy Teide zespoda.
Dá se vyjet autem do celkem slušné výšky, kde jsou krásné výhledy a my si užijeme pohled až nad mraky.
Zůstaneme na západ slunce a užijeme si ten krásný moment s nějakýma svačinkama - piknik.
*Kdo by měl zájem vyjet/vyšlapnout si Teide, určitě necháme prostor poslední den a různé aktivity podle liba každého 💃 Fact: výšlap nahoru trvá cca 4 hodiny 🤓 5. den Rural de Anaga Park Úplně na severu ostrova se nachází park Rural de Anaga, který byl vyhlášen svou biosférickou rezervací.
Uchvátí nás nádherné horské pásmo, hluboká údolí a rokle táhnoucí se až k moři, kde se nachází řada pláží.
Oblast je také domovem množství zvířat a rostlin.
Příroda je tu prostě stále netknutá a je tu i stezka, která se jmenuje "Senses" - v každém koutě tedy  jiný smysl.
Dáme si zde menší trek⭐ Santa Cruz de Tenerife Hlavní město Tenerife určitě nevynecháme.
Čeká nás krásný park, malebné uličky, krámky i plno restaurací.
Navštívíme i symbol města - Auditorio de Tenerife, což je moderní budova koncertní síně.
Dále dle domluvy vyrazíme do botanické zahrady Palmetum, na pevnost Castillo de San Juan Bautista, velký trh Mercado de Nuestra Señora de África či na baziliku Panny Marie ✅💯 6. den Náš poslední den před odjezdem bude trošku variabilní.
Dáme si na výběr z různých lokací a klidně se můžeme rozdělit, aby všem program posledního dne vyhovoval.
Pokud se domluvíme, že dopoledne půjdeme do zábavního-vodního parku Siam Park a následně bychom šli dolů na Las Americas a do města Los Cristianos, kde se můžeme vykoupat, dát si drinčík nebo něco nakoupit - moc ráda tenhle plán dodržím a s láskou vás tam vezmu. Pokud tu budou nadšenci a budou si jít chtít vyšlapnout Teide - ráda vás odvezu a přivezu :)   Pokud je tu někdo, kdo by si chtěl dát jen chill & relax, podpořím vás též!  🌝 Siam Park Zábavní - vodní park plný atrakcí, který vyhrál  "Nejlepší vodní park na světě!", takže určitě stojí za návštěvu, protože to bude jazda! Los Cristianos Městečko na jihu plný obchůdků, restaurací, náměstíček, pláží a tak dále 🤗 Las Americas Takové Tenerifské Miami - čisté, bílé ulice, plné hotelů, pártošek, světýlek, pláží, barů a palmiček.
🏝 Playa Amarilla Pláž, která je celkem v dobr dostupnosti autem od našho ubytka.
Velmi nádherné moře, které je lemované žlutou horou - uvidíme podle počasí a společné domluvy :)  7. den Letiště Tenerife Jih Poslední den nás čeká přejezd na letiště, vrácení auta a rozloučení se s tímto nádherným místem.
Vrátíme se ale domů se super zážitky se skvělými lidmi a věřím, že se všichni nevidíme naposledy a nebude to náš poslední výlet.
😍 🌞