Po čem ženy touží aneb Dámská jízda na Bali

Netradiční dárek pro muže i ženu nebo pár.
1. den Ngurah Rai International Airport Selamat datang di Bali! / Vítejte na Bali! Zhluboka se nadechni balijského vzduchu, tvé dobrodružství právě začíná...  Po nezbytných administrativních formalitách (zakoupení víza (35USD/osoba), průchod imigračním a celnicí, kontrola zavazadel), tě vyzvedne řidič.
Poznáš ho, bude držet v rukách cedulku s tvým jménem.
Protože budeš nejspíš unavený po minimálně 18ti hodinovém letu a časovém posunu (+6 hod), náš řidič tě odveze hned do tvého prvního ubytování. 2. den Protože bojujete s jetlegem, začneme zvolna.
Dnešní den bude ve znamení seznámení se s okolím a návštěvou dvou nejbližších pláží Balangan a Jimbaran.
Poprvé si hupsnete do Indického oceánu a ochutnáte místní pivo Bintang.
Pro abstinenty doporučujeme geniální nápoj - kokos. Věděli jste, že pití kokosové vody má na tělo stejný efekt jako infuze krevní plazmy?

Nejlepší tekutina pro rychlé zavodnění organismu, pokud zapomenete dodržovat pitný režim.
Plná elektrolytů, bohatá je zejména na draslík a sodíka přes svou sladkou chuť jen malé množství sacharidů a kalorií (19kal na 100ml). Balangan Beach Cliff Pokud dorazíte během dne a budete mít sílu, můžete se první večer jet podívat na  jeden z nejkrásnějších západů slunce na ostrově.
Výhled z téměř 50ti metrového útesu na to, jak slunce pomalu zapadá za horizont Indického oceánu.... Je to relaxační zážitek! Crazy Bule Bistro ✅Protože snídaně je základ dne, hned první ráno Vás rozmazlíme plovoucí snídaní 💯👍, kterou Vám naservírujeme do bazénu přímo před Vaším bungalovem.
Ideální pro instagram fotografie nebo tiktok video, takže mějte připravené mobily. Naše doporučení: Nejdříve si vypijte kávu!😁 Yayasan Dharma Satya Esa Sempurna Jen pár kroků od našeho resortu je utajený budhistický chrám.
Nově vystavěný, výpravný a zajímavý.
Pro Vás to bude i první seznámení s Bali pěšky. První, co vás dostane je to, že tohle jste tu fakt nečekali... Velmi klidné a klidné místo, oáza klidu a meditace. Jaké je hlavní pravidlo při návštěvě budhistických chrámů?

Povíme si. Balangan Beach Pláž Balangan je jeden z nejoblíbenějších surfařských spotů na jihu Bali.
Pláž má  téměř půlkilometrovou šířku a dvě různá vhodná místa, díky čemuž je ideální pro všechny surfaře od začátečníků po profesionální surfaře. Je tu hodně warungů (označení lidové restaurace s místní kuchyní), které prodávají levná a chutná jídla, ledové místní pivo nebo vychlazený čerstvý kokos.  Vy se tu upíchnete na lehátka se slunečníky a budete se koupat, kochat výhledy do oceánu, potajmu se bavit pokusy těch, kteří zkoušejí surfovat nebo pozorovat profesionály, kteří ostříleně sjíždějí vlny. Indický oceán je dravý i hravý, rozdíly mezi přílivem a odlivem jsou velké, surfaři musí sledovat časy těchto jevů, aby mohli bezpečně sjíždět vlny. Co je zpětný proud a jak se s ním vypořádat?

Poradíme. Kedonganan Fish Market Po dopoledni na pláži nasedneme do auta a další zastávkou bude autentický rybí trh a přístav.
Nejprve se projdete po přístavním molu, prohlédnete si rybáře a jejich bárky a pak se přesunete na trh, kde se budete kochat nabídkou, vyberete si čerstvé ryby a mořské plody, které máte rády nebo které chcete ochutnat a na venkovním grilu si je necháte ugrilovat za pár korun.
Jídlo si pak v klidu vychutnáte při výhledu na oceán a pohupující se loďky.
Food porn za babku a vy ho máte v ceně! Doporučíme Vám ten nejlepší gril, kde používají "tajnou přísadu" do grilovací omáčky. Jimbaran Beach Po dobrém obědě zajedeme na kávu na další blízkou pláž.
Písečná pláž v Jimbaranu je známá pohodovým přístupem do vody a vlny tu nejsou tak velké.
Je kousek od letiště, z lehátek ke vidět příletová dráha, takže můžete pozorovat přistávající i odlétající letadla.
V roce 2019 tu přistávalo nebo odlétalo jedno letadlo každých 5 minut. Ukážeme Vám "tajné" pohodové místo, odkud je blízko do baru i do oceánu! Uluwatu Temple Chrám Uluwatu je jednou z nejnavštěvovanějších památek Bali a jedním ze směrových chrámů.
Atraktivita místa je umocněna tím, že se nachází na 70ti metrovém útesu u Indického oceánu a výhledy z obou stran útesu jsou dechberoucí.
Můžete se kochat výhledem a zvuky vln tříštících se o útesy, podíváte se na opice, dáte si bedlivý pozor na svoje věci, aby Vám je nevzdaly (hlavně brýle a visící věci)  a počkáte na západ slunce. Makakové z Uluwatu jsou slavní, účastnili se významného mezinárodního výzkumu.  Čeho se výzkum týkal a jaké byly závěry?

Rozhodně překvapivé! Povíme si. Co jsou to směrové chrámy a kolik jich je?

K čemu slouží?

BMV Minispa and Jacuzzi Na zakončení večera doporučujeme absolvovat balijskou masáž.
Pomůže Vám s rychlejším odbouráním jetlegu, odstraňuje suchou kůži a připravuje ji na opalování a má i vysoce ceněné terapeutické účinky.
Tato prastará forma indonéských masáží je inspirována čínskou akupresurou a ájurvédou.
Terapie zahrnuje aromaterapii, reflexologii, strečing a použití éterických olejů pro stimulaci oběhu, lymfatického systému a zvyšuje hladinu serotoninu.  Dnes večer budete spát jak když Vás do vody hodí.😉 ✅Masáž trvá 60 minut a vychutnáte si ji v příjemném prostředí našeho minispa.
💯👍 3. den Budete pokračovat v nastartované regeneraci těla i mysli.
Před snídaní absolvujete soukromou lekci jógy přímo v areálu s anglicky hovořící lektorkou, zbytek dopoledne pak strávíte u bazénu a odpoledne se vydáme na nejkrásnější místní pláž Melasti. Bali Mynah Villas V 7:30 začíná Vaše soukromá hodina jógy v areálu u gazeba.
Susan je certifikovaná instruktorka s více než 10ti letými zkušenostmi.
V průběhu let si  prošla a vyzkoušela více druhů jógy od Sivananda, hot jogy až po Vinyasa flow, kterou si oblíbila natolik, že se jí věnuje dodnes.  Melasti Beach Pláž Melasti (Pantai Melasti) je často popisována jako jedna z nejlepších pláží v jižní části Bali a právem!  Je to široká a prostorná pláž s bílým pískem ukrytá pod velkým vápencovým útesem, který se až do nedávna těžil.  Díky tomu byla tato pláž kdysi velmi obtížně přístupná, což přispělo k tomu, že je jednou ze skrytých pláží na Bali.  Vzhledem k nedávnému rozvoji silnice je nyní snadno přístupná a rychle se začala těšit stále větší oblibě návštěvníků.
Navzdory víkendovým davům je to úžasné místo, kde si můžete skvěle odpočinout. Místo je bezpečné ke koupání, má pohodlný přístup do oceánu, čisté dno a při odlivu je pobřeží velmi mělké.
Voda je křišťálově čistá a velké vlny jsou na této pláži vzácností.  Je na tobě, jestli si zaplatíš lehátko na pláži (cca 100.000 IDR) nebo vstup do plážového klubu. Tropical Temptation Beach Club by iNi Vie Hospitality (Previously Cattamaran Beach Club) Plážový klub je nejlepší způsob, jak strávit den na pláži.
Platí se vstupné, ale větší část z toho je určeno jako kredit na jídlo a nápoje.
Dobře tam vaří, jak italskou kuchyni (mají i pec na pizzu), tak i lokální jídla a nabízejí i míchané nápoje a pivo. Crazy Bule Bistro Co s načatým večerem?

Pohodový den zakončíme stylově v naší restauraci při úžasné večeři.
K tomu Vám namícháme i drink podle přání. ✅ V ceně je večeře a drink! Tak dobrou chuť a na Vaše zdraví! 💯👌 4. den Dnes máme naplánovaný celodenní výlet, podíváme se na výběr toho nejlepšího, co Bali nabízí. Taman Ayun Temple Taman Ayun je jeden z šesti královských paláců s poschoďovou střechou a krásným nádvořím obklopený vodní zahradou s nádhernými lotosovými květy.
Je zasvěcený princezně, která vládla této oblasti před 150 lety. Název chrámu Taman Ayun v překladu znamená „Zahradní chrám ve vodě“. 🌟Co se traduje o tomto rybníku?

Prozradíme Vám. Jatiluwih Rice Terrace Slavná rýžová terasovitá pole ve výšce 700 m nad mořem, rozkládající se na úpatí hory Batukaru na ploše více než 50 tisíc hektarů.
Rýže se zde sklízí 3x ročně a pohled na zelená pole opravdu dokáže dodat energii.
Ač se jedná o jedno z turisticky nejzajímavějších míst na Bali, nebývá zde překvapivě mnoho turistů.
Prozkoumání teras je možné dvojím způsobem:  a/ pasivně - posezením v jedné z restaurací s výhledem do polí b/ aktivně - trekingem  po jedné z nabízených tras Červená trasa: 30 – 45 min. / 1.5 km Fialová trasa: 1 – 1.5 hod. / 2 km Žlutá trasa: 1 – 2 hod. / 2,3 km Modrá trasa: 1.5 – 2.5 hod. / 3,1 km Bílá trasa: 3.5 – 4 hod. / 5.5 km (zároveň cyklostezka) Vy rozhodnete, zda a který trek si budete chtít projít. Co je vlastně zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO?

Co je to systém subak?

To si povíme. ✅Doporučení a tajný tip: Místní rýže se vyváží jako prémiová do celého světa.
Nejen ta bílá, ale i černá a červená (tu znáte?

). Chcete ji ochutnat?

Povíme Vám, kde si ji koupit za místní ceny.💯👍 Tanah Lot Chrám Tanah Lot je jednou z nejfotografovanějších památek Bali a jedná se o jeden z mořských chrámů postavených na balijském pobřeží.
Každý z těchto chrámů byl postaven na dohled od předchozího, aby tak vytvořily řetězec okolo jihozápadního pobřeží.
Prohlídka okolí chrámu je úzce provázána s přílivem a odlivem, záleží na tom, v jakém čase a době k chrámu přijedete.
Někdy je úplně obklopený mořem, někdy se dá dojít až k němu. Vstupy do areálu jsou lemovány místními obchůdky a Vy se tak budete mít příležitost seznámit s atmosférou asijského trhu, místními prodejci lokálního umění, suvenýrů, přírodní kosmetiky, oblečení nebo street foodu. ✅💯Tady si vychutnáme další z úchvatných západů slunce z místa, kde se dá v klidu posedět, kochat se vyhlídkou na chrám a přitom vypít vychlazený kokos.👍 Zajímá Vás, kdo je legendárním hlídačem tohoto chrámu?

Kdo Indonésanům pomohl tenhle chrám na pomalu se propadající skále do moře zachránit?

5. den Co nám přinese dnešní den?

Podíváte se do Nusa Dua - nově vystavěného kongresového centra plného 5* hotelů, značkových obchodů, ale i krásné pláže s restauracemi.
My dnes opět potěšíme ducha i tělo.
Projdeme se po pláži, dojdeme až k mysu, kde shlédneme zajímavý jev a pak si dáme terapii nákupní. Nusa Dua Beach Tato městská pláž  má mělké pobřeží a je pokryto bílým pískem.
Pláž vizuálně spojuje dva malé kopce, protože její překlad doslovně znamená „dva ostrovy“ - Nusa Dua. V celém areálu najdete upravené trávníky, květinové záhony, fontány, různé obchody a butiky.  Waterblow Water Blow je nově vybudované pozorovací stanoviště na cípu ostrova, které Vám umožní být svědky fotogenického přírodního úkazu.
Při přílivu narážejí velké vlny z oceánu na rozeklané vápencové skály u pobřeží a vytvářejí působivé gejzíry vody.  Buďte ale opatrní na tříštící vodu, chraňte si fotoaparáty a mobily. 👉 Pátrací hra: 👉Kdo najde v přílehlém sadu plného Fikusů Benjamina ten darovaný Českou nebo Slovenskou republikou?

Bali Collection Bali Collection je venkovní nákupní centrum, doplněné restauracemi a obklopené 5* hotely a resorty. Najdete tu značkové obchody i outlety  V outletech se většinou dá koupit sportovní oblečení a obuv za výhodnější ceny než u nás.  Jsou tu i nezbytné obchody se suvenýry a místním uměním nebo kosmetické lázně.
A my si proto naordinujeme nákupní terapii. BMV Minispa and Jacuzzi Dnes vás v rámci wellness procedur čeká anti-age omlazující masáž obličeje s maskou a výživou.  Masáž obličeje je nejen důležitý estetický prvek v celém kosmetickém ošetření, protože Vaši pleť perfektně prokrví, ale také ji vyživí, dodá potřebné okysličení, zvýší elasticitu pleti, lepší produktivitu kolagenu a zmírňuje tvorbu vrásek, Navíc uvolní zatuhlé svalstvo, protože součástí masáže je i oblast zatuhlé šíje a dekoltu.
Ale hlavně je to nádherný relaxační zážitek. 6. den Máme tu další krásný den, tento je ve znamení spirituální i tělesné potěchy.
Pojedeme na další celodenní výlet.
Nejdříve zastavíme u šamana.
Pak skákneme prověřit vyhlášený místní trh, plný uměleckých skvostů i suvenýrů, pak si zajedeme do vinného sklípu na ochutnávku místního vína a den zakončíme prohlídkou vodopádu.  Ubad Ubud Spiritual Healing Made je šaman... Jeho motto je: Heal Your Body Open Your Mind Love Your Soul Podívá se na Vás, položí pár otázek, dotkne se ruky, trochu v ní počte... A pak Vám řekne věci z Vašeho života, které o Vás zjistil jen kontaktem s Vaším tělem a z energie, která z Vás vychází.
A většinou to sedí! Doporučí Vám, na co se zaměřit z hlediska zdravotního, protože tělo je chrám! Pokud máte nějaký zdravotní problém, pokusí se nastartovat léčebné procesy, zavolá na pomoc svoje bohy... Podívá se i na Vaši duchovní stránku a nasměruje Vás, pokud tápete.
Pokud ne, doporučí Vám, na co se v životě soustředit, co za to stojí a co ne. Řekne Vám, co Vás čeká ve Vaší blízké i delší budoucnosti Nemusíte tomu věřit, ale zkuste být otevřená a alespoň se nad tím zamyslet... Zatím každý, kdo u něj byl, mi později řekl, že se jeho předpovědi více či méně vyplnily.
Možná placebo efekt, možná to opravdu funguje, kdo ví?

Ubud Market Ubudský trh, který se rozkládá přes několik bloků místních ulic, se nachází v centru města.
Najdeme ho naproti královskému paláci v Ubudu.
Vjezd aut je tam zakázán, ale pozor na skútry (místní se musí dostat domů). Nabízí suvenýry od lokálních řemeslníků, kožené ručně vyráběné výrobky, vyřezávané sošky, originální batikované šátky, ručně vyrobené lapače snů, stříbrné šperky od místních stříbrotepců, plátna lokálních umělců, místní hudební nástroje... Místo, které určitě stojí za to navštívit, i kdyby ne kvůli nákupům, tak určitě kvůli osobité atmosféře.
 Typická Asie a Vy se musíte přizpůsobit.  Umíte smlouvat?

  Víte, jaká jsou základní pravidla smlouvání na tomto typu trhu?

Poradíme Vám, jak na to! ✅Naše doporučení: Pokud chcete přivézt z Bali suvenýry, tohle je to správné místo.💯👍 Doporučíme Vám i místa, kde koupit skvělou čerstvě upraženou kávu nebo místní bio kosmetiku. House of Sababay (Winery Tour & Tasting) Místní vinařství je teprve v plenkách a my ochutnáme, zda má potenciál.
Názor si uděláte samy.
😉 Prohlédneme si místo, kde se víno kvasí, projdeme celý technologickým procesem, dáme si pár vzorků a podíváme se i na malou vinici. ✅Vzorky jsou v ceně.🍷💯 Tegenungan Waterfall Tegenungan je jedním z nejnavštěvovanějších vodopádů na Bali.
kousek od Ubudu, je zasazen do džungle a obklopen divokou přírodou.
K vodopádu vede strmější sestup po schodech, který však není nebezpečný a zvládnou ho i děti.
Jen je třeba dávat pozor na kluzké kameny.
Po cestě je hodně fotogenických míst pro nezapomenutelné vzpomínky. Po sestupu a výstupu se odměníme drinkem na terase s výhledem. 7. den Opět nás čeká nákupní terapie, ale tentokrát tak trochu jinak! Budeme mít k ruce místní průvodkyni - specialistku na trhy a místní zboží. Pasar Seni Kuta Už jste měly čas se na trzích rozkoukat a víte, co byste si chtěly odvézt, případně máte seznam.
Nemluvíme teď o suvenýrech nebo umění, ty už jste si nejspíše obstaraly v Ubudu.
A nebude to ani o značkových věcech, ty už jste měly příležitost nakoupit v Bali Collection.
My jsme totiž v Asii! Místě, kde něco jako autorská práva nikdo moc neřeší.
A to znamená fejky!  Kabelka od Prady, šátek od Gucciho, brýle Ray-ban, hodinky Breitling - chtěly jste někdy něco z toho vlastnit nebo koupit svým blízkým?

Pokud odpověď zní ANO - právě se Vám splnil další sen. Připravte si seznam, ať víme, co sháníme a jdeme na to! BMV Minispa and Jacuzzi Dnes je relaxace zaměřena na nohy, konkrétně podstoupíte reflexní masáž chodidel.
Reflexní terapie (reflexologie) je více než tisíc let stará asijská masáž, která se považuje za jednu z nejúčinnějších metod alternativní medicíny a samoléčby.
Je založená na holistických principech a na předpokladu, že na koncích těla (chodidlech a rukou) se nacházejí nervová zakončení, která mají vztah k vnitřním orgánům.
Podle reflexologie mají všechny orgány nebo části těla svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidlech.
Kromě chodidel můžeme reflexní plošky najít např.
také na rukou, uších apod. Balijky toto tajemství znají a Vy se po skončení masáže budete cítit báječně a připravené na další den, který se ponese ve znamení trekingu. 8. den Tento den je nejnáročnější z celého pobytu, ale zato budete odměněny dechberoucími výhledy do krajiny. Mt. Batur Toya Bungkah Start Point Sopka Batur leží v severní části ostrova Bali a její vrchol dosahuje výšky 1 717 m nad mořem. Říká se, že Batur i Agung jsou sopky, které jsou propojeny a údajně by nemohly existovat jedna bez druhé.
Batur představuje ženu, Agung muže.
Dodnes jsou spojeny, takže když v roce 1963 vybouchl Agung, i u Baturu byla zaznamenána zvýšená aktivita. Cesta nahoru trvá dvě hodiny, a to i se zastávkami.
Většinou se vyráží ve 4 ráno od úpatí hory.
To znamená, že z resortu se odjíždí v 1:30 - 2:00 ráno! Zprvu je cesta vyasfaltovaná, později přechází v lesní pěšinu a u chrámu pak začnete stoupat po lávových kamenech.
V žabkách to tedy asi nedáte! Doporučujeme botasky, dlouhé kalhoty a nezapomeňte na mikinu.
Ráno bývá ještě zima.
Nejlepší je obléknout se metodou vrstvení.
Také bude ještě tma, ale od průvodce dostanete na půjčení čelovku.
   Kolem šesté hodiny ranní se dostanete nahoru, a pak už jen čekáte na východ slunce.
Z Baturu uvidíte protější sopky Abang a Agung.
Cesta dolů trvá kratší dobu, je již tepleji a můžete se dívat kolem sebe na okolní krajinu. 👌 Výstup není extra náročný, ale je to fyzická aktivita, u které se zapotíte.
Stojí to ale za to, budete odměněny jedním z nejkrásnějších výhledů, které na Bali můžete zažít! Toya Devasya Ayurvedic Spa Po velkém fyzickém výkonu je čas na relax.
Přírodní horký pramen Toya Devasya nabízí osm přírodních horkých pramenů a jeden teplý olympijský bazén.
Minerály z bezbarvého horkého pramene jsou bez zápachu, vyvěrají hluboko ze země, ohřívá je sopka, na kterou jste právě vyšlapaly, přinášejí léčivé a léčivé síly.
Po dobrodružném dni pěší turistiky, se uvolněte, abyste zmírnili své bolavé svaly.
A také si užijte panorama s výhledem na sopku Batur, kterou jste právě zdolaly! BMV Minispa and Jacuzzi Čeká Vás poslední z balijských masáží celého těla, aby se Vám po výšlapu a relaxaci v termálech uvolnily svaly a dobře se Vám spalo.  Pokud budete hodně unavené vzhledem k brzkému vstávání, přesuneme masáž na další den. 9. den Protože včerejšek byl náročný, odměníte se tím, že dnešek strávíte den v luxusním soukromém plážovém klubu.  Sundays Beach Club Sundays Beach Club je nejkrásnější soukromou pláží na jihu Bali.
Odpočiňte si, nasajte atmosféru, užijte si křišťálově čistou vodu oceánu, zažijte den naprosté relaxace nebo si užijte bezplatné vodní sporty.  Vstupné zahrnuje: • Přístup na pláž výtahem • Nejlepší dostupná místa k sezení • Plážová osuška • Používání kajaků, šnorchlování a paddleboardů ve stoje v závislosti na přílivu a odlivu a dostupnosti  • Wi-Fi Klubové motto zní: V Sundays Beach Club je každý den neděle. V ceně vstupného, které je pro Vás v ceně, je kredit 250.000IDR na jídlo a pití.
Za to si můžete koupit například hamburger a pivo.
Protože tam ale budete delší dobu, počítejte s tím a vezměte si případně peníze na další útratu. Crazy Bule Bistro Na poslední podvečer jsme pro Vás připravili kurz vaření lokálních jídel.
Jestli jste si zamilovali místní jednoduchou kuchyni, ukážeme Vám jak snadno a rychle uvařit pár základních jídel.
A doporučíme, co za ingredience koupit domů, aby chuť byla i doma co nejautentičtější.  ✅ Malý kurz vaření lokálních jídel.
💯👍  Naučíme Vás: Mie Goreng - typická balijská snídaně aneb jak správně připravit smažené nudle Kecap Ayam & Nasi - Kuře ve sladkokyselé omáčce s rýží aneb není rýže není maso Es Buah - skvělá tečka na závěr - osvěžující balijský desert plný ovoce a ledové tříště 10. den Užívejte si poslední den před odletem, vyzvedneme Vás včas, abyste stihli Vaše letadlo zpět do reality všedních dnů. Ngurah Rai International Airport