Zážitková Dominika

Netradiční dárek pro muže i ženu nebo pár.
1. den Vítejte na exotické Dominice! Na letišti si vyzvednete auto a vaše nezapomenutelné dobrodružství může začít.
Pláž, kterou vidíte již z vašeho překrásného ubytování Mabrika resort, je vám k dispozici samozřejmě každý den. Ale tento ostrov nabízí mnohem více.
V itineráři níže přinášíme pro vás tip "kam vyrazit" na každý den. Mapa vpravo vám poradí, která místa lze šikovně navštívit i při jednom výletu, a využít tak váš den naplno 😎💯 Cabrits National Park První den navštívíme Portsmouth.
Je to druhé největší město na Dominice.
Můžete zde využít možnost směny peněz na místní měnu – východokaribský dolar.
Městem Portsmouth protéká také nejkrásnější řeka na Dominice – Indian river.
Dále se přesuneme do národního parku Cabrits, který je na severním konci ostrova a nachází se zde tropické pralesy, mokřady a korálové útesy.
Najdeme zde také historickou památku pevnost Fort Shirley pocházející z 18. století.  2. den Syndicate Nature Trail Další den vyrazíme po přírodní stezce Syndicate Nature Trail na nejvyšší horu Morne Diablotin, uvidíme vodopád Syndicate Falls, vysoký 30 metrů, a nakonec si po výletě můžeme odpočinout na klidné pláži Mero Beach, kde je možnost využít lehátek i slunečníků.  3. den Roseau Následně vyrazíme do Roseau, hlavního města Dominiky, a aby nám dlouho nechyběla příroda, hned další výlet nás zavede na udržovanou stezku tropickým pralesem.
Dojdeme až k nejvyššímu vodopádu na ostrově – Middleham Falls, který padá z výšky 70 metrů.
Je zde možnost se přímo u vodopádu vykoupat.
Na konci dne vyrazíme na návštěvu do malé vesničky Wotten Waven, kde využijeme ke koupeli horké sirné prameny a bahenní jezírka.
Jsou to takové místní lázně a zdejší obyvatelé je využívají k ozdravným i relaxačním účelům. 4. den Champagne Beach Další den nás zavede do rybářské vesničky na jihozápadním pobřeží.
Zde je možné si užít turisticky velmi oblíbené potápění a šnorchlování.
Dalším místem oblíbeným k potápění je pláž u vesnice Soufriere a pláž Champagne Beach.
Poslední jmenovaná dostala svůj název podle bublinek plynu neustále stoupajících ze sopečného mořského dna. Vytvářejí tak fantastickou podmořskou scenérii a potápěči je to velice vyhledávané místo. 5. den Waitukubuli Trail seg 3 Giraudel Circh Naše cesty nás dále zavedou na stezku Waitukubuli.
Vydáme se po stranách spící sopky a užijeme si nádherné výhledy.
Při průchodu skrz údolí příhodně pojmenované Valley of Desolation, si užijeme bublající bahno, horké prameny a všudypřítomný zápach síry. 6. den Fresh Water Lake Facility Šestý den nás čeká cesta na největší sladkovodní jezero Freshwater Lake, proplujeme přírodní jeskyní Titou Gorge vzniklou sopečnou činností a dojdeme až k jezeru Boeri Lake, které se nachází v kráteru staré sopky.
Cestu zakončíme pohledem na dva vodopády Trafalgar Falls. 7. den Boiling Lake Dnes vyrazíme k zajímavému přírodnímu úkazu, který je mimochodem zapsán do seznamu UNESCO, k vroucímu jezeru.
Je to druhé největší jezero svého druhu na světě.
U okrajů dosahuje voda teplot 90 °C a uprostřed se voda neustále vaří.
Koupání se tedy rozhodně vyvarujte.
Pohled na tuto přírodní zvláštnost způsobenou, jak už je zde na ostrově obvyklé, sopečnou činností je však nezapomenutelný.  8. den Kalinago Barana Aute Ráno vyrazíme na cestu k Viktoriiným vodopádům.
Jsou trochu menší než jejich známější jmenovci, ale za návštěvu určitě také stojí.
Následně se vydáme do indiánské rezervace Kalinago, kde se setkáme s původními obyvateli ostrova, Kariby.
Ti představují poslední zbylý kmen předkolumbovských karibských indiánů sahající až do roku 3000 př. n. l. Večer je v našem zahradním altánu možnost posezení s jedním z Karibů.
Představí návštěvníkům svou kulturu, historii a každodenní život trošku osobnějším způsobem. 9. den Woodford-Hill Beach Devátý den vyrazíme spatřit ohnivě červené scenérie na skalách Red Rocks.
Nejprve však navštívíme přilehlou továrnu na čokoládu Pointe Baptiste.
Den zakončíme návštěvou pláže Woodford Hill Beach. 10. den Chaudiere Pool Následující den si užijeme koupel v přírodním jezírku Chaudiere Pool, napájeným řekou stékající po kaskádových skalních výběžcích.
Zdejší koupání nabízí velice příjemnou možnost, jak uniknout okolnímu horku.
Z jezírka se přesuneme na nejkrásnější pláž na ostrově, Batibou Bay. Nachází se zde spoustu palem, bílý písek a čistá klidná voda.
Zkrátka tropický ráj ve své plné kráse.  11. den Cold Soufriere Další cesta nás zavede na neméně zajímavé místo nazvané Cold Soufriere.
Je to zase poněkud odlišný přírodní úkaz, než jsme na Dominice zvyklí.
Vzduch je cítit sírou a voda v tomto sopečném kráteru vybublává ven, ale je překvapivě studená.
Díky svému obsahu síry je také léčivá. 12. den Layou River Na závěr pobytu vyrazíme poznávat nejdelší a nejhlubší řeku na Dominice, Layou River.