Příroda severní Sardinie

Netradiční dárek pro muže i ženu nebo pár.
1. den Alghero-Fertilia Airport Vítejte na Sardinii! Na letišti si vyzvednete své auto 🌞🌍 Castelsardo Castelsardo je malebné městečko s barevnými domy na výběžku do moře a s hradem, odkud je pěkný výhled do okolí 🏘️🏰, nachází se zde i pláž, kterou máte kousek od vašeho ubytování 😎 2. den Spiaggia La Ciaccia Krásná 15 km dlouhá písčitá pláž začíná v La Ciaccia a končí u Isolla Rosse.
Uprostřed u města Valledoria se nachází laguna delty řeky Cohinas, která vytváří kontrast mezi mořem, pláží a jezerem.
Pláž je skutečně obrovská, je zde mnoho možností ke koupání, procházkám a je to také vyhlášený spot pro wind a kitesurfing.
Rovněž je možné sjíždět na kajaku řeku Cohinas přímo až do této laguny resp.
na pláž. 3. den Capo Testa Mys Capo Testa je oblíbený pro své úchvatné výhledy a turistické vyžití.
Je možné odsud dohlédnout na Korsiku.
Nacházejí se zde zajímavé skalní útvary a dokonce i známé útesy Bocche di Bonifacio.
S dechberoucími mořskými scenériemi, drsnými turistickými stezkami a nekonečnými přírodními krásami je Capo Testa jedním ze skutečných vrcholů výletů na Sardinii.
Vyražte brzy ráno, parkoviště bývají plná. 4. den Luras Millennial Olive Tree Rezervace Olivastri Millenari di Santo Baltolu se nachází poblíž umělého jezera Lago di Liscia.
Nabízí skvělé procházky mezi lesy a žulovými útesy.
Navíc zde roste jeden z nejstarších olivovníků na zemi, je mu téměř 4000 let. 5. den Roccia dell’Orso - Capo d'Orso Jedním z nejvýznamnějších skalních monumentů na Sardinii je Roccia dell'Orso nebo "Bear Rock" (Medvědi skála). Od tohoto žulového útvaru budete mít krásný výhled na blankytně modré moře a souostroví La Maddalena.
Výšlap ke skále od parkoviště je přibližně desetiminutový.
Za návštěvu za nás jednoznačně stojí 🐻🏝️ 6. den Porto Torres Port Trajekt na ostrov vyplouvá z Porto Torres dvakrát denně, o prázdninách třikrát a cesta trvá 1:15 hodin.
Na Asinaru nejsou povolena motorizovaná vozidla, proto se lze zde pohybovat pouze pěšky nebo na kole.
Půjčovnu kol najdete v přístavišti Fornelli na ostrově. Asinara Asinara je třetí největší ostrov Sardinie.
Historicky sloužil jako vězeňský tábor, ale nyní je chráněnou oblastí a národním parkem.
Drsná a skalnatá krajina Asinara je perfektní pro turistiku, protože ostrov nabízí nespočet stezek.
Nachází se zde také několik úžasných pláží kolem členitého pobřeží.
Jsou zde skvělé podmínky pro šnorchlování a potápění.
Žije tu endemický osel i různé druhy ptáků. Porto Torres Port 7. den Capo Caccia Capo Caccia je vápencový masiv, který se nachází 15 kilometrů od města Alghero.
Neuvěřitelné mohutné skalní stěny se tyčí nad mořem a vytvářejí překrásnou přírodní scenérii.
Capo Caccia patří parku Parco Naturale Regionale di Porto Conte.
Jsou tu naučné stezky, centrum ekologie pro zdejší faunu a flóru i nádherné krápníkové jeskyně (nejznámější je Neptunova jeskyně, Grotta di Nettuno). K majáku, který se nachází na samotném cípu mysu Capo Caccia, je vstup zakázán.
Vyrazit se dá ale do Neptunovy jeskyně, což je opravdu zážitek.
Krápníková jeskyně je přístupná buď po nekonečných schodech nebo z moře lodí (loď doporučuji pro osoby se sníženou pohyblivostí, u schodů se zapotí i sportovec 😁). Byla jsem dost skeptická, zda místo navštívit, když v ČR máme tolik krásných krasových jeskyní, ale opravdu to stojí za to. Kdysi mě zklamala jeskyně na Kubě, ale tahle je ohromná, obrovské krápníky se tyčí v i nad "mořským jezerem" uvnitř.
Připravte se ale na poměrně hodně návštěvníků.
V sezóně bych určitě vstup zabookovala předem, my zde byli v polovině října 🌟 U mysu se nachází parkoviště, které bývá ale během sezóny přeplněné, ale je možné zaparkovat podél krajnice, což jsme udělali i my při naší návštěvě.
Alternativou je vyrazit z města Alghero autobusem. 8. den Alghero-Fertilia Airport Pokud máte čas, vyrazte v Algheru do historického centra po pěkné promenádě (ideálně při západu slunce 😍). V centru je plno dobrých míst, kde si dát zmrzlinu, dobrou restauraci je vybrat těžší.
Nám osobně nejvíce chutnalo v menších nenápadných městech 🌴🍦