Poznej Paříž nejen jako turista

Netradiční dárek pro muže i ženu nebo pár.
1. den Paříž Bienvenue a Paris! aneb Vítej v Paříži! Z letiště ti zařídíme transfer do hotelu, takže se nemusíš o nic starat! Jakmile se ubytuješ, doporučujeme vyrazit za poznáním Paříže.
Připravili jsme pro tebe program, který se sestává jednak z highlightů Paříže (které předpokládáme, že nechceš úplně minout), ze skytých krás tohoto starobylého města, a také z aktivit, které ti přiblíží životní styl Pařížanů. Jardin du Palais-Royal Palais Royal je palác ze 17. století, který se nachází v centru Paříže nedaleko Louvru.
V minulosti zde sídlil kardinál Richelieu, po něm král Ludvík XIV. až do Velké francouzské revoluce.
Kolem Palais Royal se nachází rozlehlé zahrady, které vytvořil Viktor Ludvík v roce 1731, a které jsou jednou ze skrytých krás Paříže, kam moc turistů nezachází.
Za zmínku stojí nádvoří plné černobílých sloupů, které v roce 1986 navrhl Daniel Buren.
Je lemováno butiky se současnou i vintage módou a stylovými kavárnami a je to krásné místo jak na procházku, tak na posezení v kavárně.
Je to skvělé místo, kde začít poznávat Paříž, protože zde okamžitě nasaješ tu pravou atmosféru.  Louvre Když už budeš v Jardin du Palais-Royal, běž se podívat do Louvru, který je hned vedle.
Musée du Louvre je národní muzeum a umělecká galerie Francie sídlící v části velkého paláce v Paříži.
Je to nejnavštěvovanější muzeum umění na světě se sbírkou, která zahrnuje díla od starověkých civilizací až do poloviny 19. století.
Zdejší sbírka obrazů je jednou z nejrozsáhlejších na světě, zastupuje všechna období evropského umění až do revoluce roku 1848. Nejznámějším dílem je však jednoznačně Mona Lisa od Leonarda da Vinciho. Montmartre Po prohlídce Louvru se půjdeš podívat na Montmartre, který znáš přinejmeším ze slavného filmu Amelie z Montmartru.
Montmartre je zajímavé místo samo o sobě - přirovnala bych ho třeba k pražské Kampě či k moskevskému Arbatu.
My máme pro tebe připravený speciální zážitek - vyzvedne tě pan Arthur, neuvěřitelně zajímavá osoba, bývalý kulturní novinář, který se stal tesařem a jeho cílem je představit ti všechna zapomenutá zákoutí Montmartru a vzít tě po stopách Vincenta Van Gogha, Picassa a dalších umělců.  Budeš mít možnst se po Montmartru nejen projít, ale i vyslechnout si něco o jeho historii, příběhy některých z jeho slavných obyvatel a na konci tourky budeš mít jasno v tom, proč Montmartre i nadále fascinuje své návštěvníky.
Projdeš se tajnými zahradami, kavárnami, uměleckými galeriemi, obchody a krásnými fotogenickými rohy, kde pořídíš krásné úlovky pro svůj instagram.  👉Pokud budeš mít zájem o komentovanou prohlídku s Arturem, dej nám včas vědět, a my vše zařídíme. HABILE. Po skončení tourky s Arthurem si zajdi na Montmartru i na večeři.
Naše doporučení je resu´taurace HABILE., kde můžeš ochutnat pravou moderní francouzskou kuchyni.  Tour Montparnasse Z věže Tour de Montparnasse je prý nejkrásnější výhled na Paříž - a kdy si ho lépe užít než večer.
Pozorovat můžeš buď stmívání a nebo již přímo noční výhled (v závislosti na tom, kdy do paříže pojedeš). Je to ideální zastávka před večerním programem! Archibon - Bar à Vin & Caviste Víno je ikonou Francie a věříme, že při své návštěvě Paříže budeš chtít nějaké opravdu kvalitní ochutnat.
Zajdi si do vinárny Archibon - skvělého, útulného, rodinného podničku, kde budeš mít možnost ochutnat vína a sýry ze všech regionů Francie.
Vinárnu vede pan Henri z Normandie, který je someliér a opravdový znalec vína.
Do jeho podniku můžeš zajít buď pouze posedět nebo se zúčastnit Tour de Wine (buď veřejné nebo soukromé jen pro tvou skupinu), kterou pan Henri v Archibonu pořádá.
Ochutnáš různé druhy vín především od malých regionálních producentů, dozvíš se spoustu informací o správném párování vína a jídla, praktické tipy na nákup vín, co všechno lze vyčíst ze štítku vína a mnoho dalšího.  👉Pokud se budeš chtít zúčastnit Tour de Wine, dej ná včas vědět, a my vše zařídíme. 2. den Eiffelova věž Ranní alternativa 1 - "Eifellovka", to je ta největší klasika Paříže.
Ale co si na trávníku před Eifellovou věží zacvičit jógu?

Jógu si v těchto nádherných kulisách zacvičíš s lektorkou Wing Yee, která ti donese i cvičební podložky - ty pouze dojdeš ve sportovním oblečení a s dobrou náladou:) Wing Yee žije v centru Paříže již 12 let a po konci jógy ti ráda doporučí ty nejlepší kavárny a pekárny v okolí, a možná si i v některé z nich s tebou dá i snídani. Jen pozor, že na jógu si budeš muset trochu přivstat:) 👉Pokud se budeš chtít jógy zúčastnit, dej nám včas vědět, a my vše zařídíme. Street market food shopping Ranní alternativa 2 - pokud jóga není tvůj šálek čaje, zajdi si místo toho raději na trh Marché d'Aligre - ideální místo, kde si dát pravou francouzskou snídani. Tento trh má skvělou atmosféru a ráno jistě potkáš různé místní šéfkuchaře, kteří tam přišli nakoupit suroviny pro své dnešní menu. Jardin des Tuileries Tuilerijské zahrady s dvěmi jezírky jsou pojmenovány podle továren na dlaždice, které dříve stály na místě, kde královna Kateřina de Medici v roce 1564 postavila Palais des Tuileries.
André Le Nôtre, slavný zahradník krále Ludvíka XIV., zahradu v roce 1664 upravil.
Zahrady, které oddělují Louvre od Place de la Concorde, jsou pro Pařížany a turisty příjemným cílem procházek, ale plno z nich sem vyráží i za kulturou.
V Musée de l’Orangerie mohou návštěvníci obdivovat Monetova díla. Jdi se sem projít, pokud chceš zažít jeden z highlightů Paříže.  Les Deux Magots Na pozdní oběd si zajdi do restaurace, kam chodíval Ernest Hemingway a další spisovatelé ze ztracené generace.
Tato restaurace a kavárna má úžasnou energii, nicméně pozor, že je to trochu turistické místo, tedy pokud to není tvůj šálek čaje, vyhledej jiný spot.
  Passage des Panoramas Po obědě přichází čas na kávu (tedy nejen ve Francii:D - ale Francouzi jsou pověstní svými dlouhými obědy, které si vychutnávají i ve všední dny, a které vždy musí být zakočené lahodnou kávou.
Tu sice v Paříži dostaneš na každém rohu, ale Passage des Panoramas je opravdu ikonické "káva-místo" a je i velice roztomilé:) Rue Saint-Honoré Odpolední alternativa 1 - Rue Saint Honoré je místo, které jakoby vypadlo z filmu Parfém.
Doporučujeme projít se po Rue Saint Honoré a udělat si Tour de Parfém - parfém bude i fajn stylový dárek, který si můžeš z Paříže přivést.
Na této ulici jsou i další luxusní obchody, a tedy nakoupit můžeš i další věci:) Candora - Parfumerie à la carte Odpolední alternativa 2 -  Pokud budeš mít chuť na opravdu speciální zážitek, můžeme ti zařídit workshop přípravy parfémů se spoluzakladatelem rodinné parfumerie Candora. Přivez si z Paříže svůj vlastní siganture parfém:) 👉Pokud budeš mít o tento workshop zájem, kontaktuj nás dopředu, a my vše naplánujeme. Maison Fleuret Paris Odpolední alternativa 3 - Kdyby náhodou parfémy nebyly tvoje gusto, ale máš rád sladké (kdo ne:)), můžeš se s námi naučit připravovat pravé francouzské makronky.
V 16. století byly makronky oblíbeným pečivem slavné francouzské královny Kateřiny Medicejské a jejich popularita neupadla dodnes:) Nauč se péct makronky s místním šéfkuchařem a budeš moct oslnit novou dovedností i po návratu. 👉Pokud budeš mít o tento workshop zájem, kontaktuj nás dopředu, ať vše stihneme naplánovat a zařídit.  Seine Navečer si udělej procházku po nábřeží Seiny.
Ideálně si počkej na moment, až se začne stmívat, pak uvidíš ty nejkrásnější scenérie.  Bistrot Chez France Zajdi si do skvělé restaurace na nábřeží Seiny a ochutnej další místní speciality - po sladkém odpoledni raději něco slaného:) 3. den Třetí den si udělej výlet do města Reims (česky Remeš).  Do Reims se dostaneš velmi komfortně rychlovlakem přibližně za 1 hodinu.
  Remeš Reims je známé svými vinicemi, ale zároveň má i nádherné historické centrum města.
Prohlídkou historického centra určitě začni svůj den v Reims.
Prohlédnout si ho můžeš pěšky, ale v případě hezkého počasí doporučujeme půjčit si kola a projet si Reims na kole - a nemusíte se bát, je velmi rovinaté, a tedy celá projížďka nebude moc náročná.
Půjčit si můžete buď normální kolo a nebo e-bike (pro případ, že se nechceš moc unavit). Kola nebo e-biky si můžeš půjčit v Gare de Reims Centre.
Pokud budeš s půjčením kol potřebovat pomoci, dej nám vědět a my to za tebe zařídíme.  Montagne de Reims Regional Natural Park Odpolední alternativa 1 - Nejkrásnější část okolí Reims je Montagne de Reims, které se rozkládá mezi městy Reims a Epernay.
Tvoří ho malé chaloupky (které jsou osídleny většinou lokálními vinaři) a hlavně lány a lány vinic kam až oko dohlédne:) Po rušné Paříži bude procházka v přírodě po vinicích jako balzám na duši.  Mutigny Odpolední alternativa 2 - Pokud tě zajímá hlouběji tematika vinařství, zařídíme ti prohlídku vinařství s ochutnávkou (proto doporučujeme jet do Reims vlakem a cyklovýlet zvládnout před touto prohlídkou:)). V rámci prohlídky dobře poznáš celý lifecycle výroby vína - od prohlídy vinic, kde víno zraje až přes výrobnu, kde víno kvasí a pak se stáčí do lahví.
Celé to bude zakončené ochutnávkou, která za hezkého počasí proběhne na terase s nádherným výhledem na celé Mutigny.  👉Pokud si budeš chtít dopřát tento nevšední zážitek, kontaktuj nás v předstihu, a my vše zařídíme. Paříž Po  návratu do Paříže doporučujeme zúčastnit se večerní tourky "Strašidelná prohlídka Paříže". Paříž je známá jako "Město světel", ale místo toho se zaměříme na "tmavou stránku" a zároveň prozkoumáme oblasti města, kterou turisté zřídkakdy poznají.
Vyslechneš si několik strašidelných příběhů, včetně tom o slavném duchovi katedrály Notre Dame. Poslechneš si příběh ducha slavného spisovatele s bizarním domácím mazlíčkem, který straší v divadle a navštívíš i místa, kde se staly skutečné zločiny - jako je například holičství, které bylo inspirací o příběhu Sweeneyho Todda.
Budeš mít možnost stát na místě, kde byl popraven poslední francouzský král, a poslechnout si jeho neuvěřitelný životní příběh. Celý zážitek bude zakončen na hřbitově:) 👉Pokud si budeš chtít dopřát tento nevšední zážitek, kontaktuj nás v předstihu, a my vše zařídíme. 4. den Paříž Galeries Lafayette Rooftop Ranní alternativa 1 - Vyraz do Lafayette Hausman - Historický obchodní dům Galeries Lafayette Haussmann není jen jedním z prvních "luxusních bazarů" v Paříži, ale také symbolem secesní architektury.
Vlajková loď francouzského řetězce v 9. obvodu má pozoruhodnou kopulovitou střechu s vitrážemi od sklářského mistra Jacquese Grubera.
A s více než 750 000 čtverečními metry prodejní plochy, nádherně navrženými výlohami a speciálními akcemi je to snadno jedno z nejlepších míst k nakupování v Paříži.
Pod střechou Galeries Lafayette Haussmann najdete téměř všechny významné luxusní značky, ale obchodní dům si dává záležet i na vyzdvihování začínajících návrhářů.
Některé značky, jako například Ester Manas (značka udržitelné módy a módy zohledňující velikost), nabízejí exkluzivní kousky, které nikde jinde nenajdete.
Ve čtvrtém patře se nachází jedna z nejširších nabídek obuvi na světě, která se může pochlubit více než 200 značkami od Veja Shoemakers po Maison Margiela.
Kromě luxusního zboží je vrcholem nabídky střešní terasa, ze které je nádherný výhled na město - doporučujeme si na střeše dát snídani a pokochat se při její konzumaci výhledem na probouzející se Paříž.  Shakespeare and Company Ranní alternativa 2 - Pokud nejsi fanoušek luxusu, zajdi si na snídani do nezávislého knihkupectví Shakespeare and Company.
Seznam autorů, kteří se zde zdržují mezi regály, je jako kánon literatury 20. století, včetně Ezry Pounda, Gertrudy Steinové, Ernesta Hemingwaye, F. Scotta Fitzgeralda a současníků, jako je Zadie Smithová.
Každý centimetr prostoru dýchá historií, od nakloněných starožitných regálů přes domácí kočku až po opotřebovaný klavír, který je schovaný v patře.
Kavárna je skvělým místem pro pozorování lidí - a možná i odposlechnutí jednoho nebo dvou rozhovorů při popíjení café au lait.
Stále se zde podává také slavný citronový koláč původního majitele George Whitmana. Pařížské katakomby Ještě jedno místo v Paříži, které byste neměli minout (pokud vám čas odletu dovolí) - pařížské katakomby! Je to místo s opravdu bohatou historií.
V pařížských katakombách, děsivém podzemním labyrintu, jsou uloženy ostatky přibližně šesti milionů lidí.
Původně lomové tunely byly koncem 18. století kvůli přeplněným hřbitovům přeměněny na kostnice.
V těchto klikatých chodbách jsou pečlivě uspořádané kosti a lebky, což evokuje jedinečnou směs historie a makabrózního umění.
Katakomby poskytují strašidelný pohled do minulosti města a lákají zvědavé návštěvníky, kteří chtějí nahlédnout do tohoto skrytého podsvětí.
Vstupenky doporučujeme koupit si dopředu online na webu katakomb.  Paříž Dle času odletu se přesuň na letiště a rozluč se s Paříží.😀