Tři dny pařížské kultury

Netradiční dárek pro muže i ženu nebo pár.
1. den Paříž Bienvenue a Paris! aneb Vítej v Paříži! Z letiště Vám zařídíme transfer do hotelu, takže se nemusíte o nic starat! Jakmile se ubytujete, doporučujeme vyrazit za poznáním Paříže.
Připravili jsme pro vás program, který se sestává jednak z highlightů Paříže (které předpokládáme, že nechcete úplně minout), ze skytých krás tohoto starobylého města, a také z aktivit, které vám přiblíží životní styl Pařížanů. Jardin du Palais-Royal Palais Royal je palác ze 17. století, který se nachází v centru Paříže nedaleko Louvru.
V minulosti zde sídlil kardinál Richelieu, po něm král Ludvík XIV. až do Velké francouzské revoluce.
Kolem Palais Royal se nachází rozlehlé zahrady, které vytvořil Viktor Ludvík v roce 1731, a které jsou jednou ze skrytých krás Paříže, kam moc turistů nezachází.
Za zmínku stojí nádvoří plné černobílých sloupů, které v roce 1986 navrhl Daniel Buren.
Je lemováno butiky se současnou i vintage módou a stylovými kavárnami a je to krásné místo jak na procházku, tak na posezení v kavárně.
Je to ideální místo, kde začít poznávat Paříž, protože zde okamžitě nasajete tu pravou atmosféru.  Louvre Když už budete v Jardin du Palais-Royal, běžte se podívat do Louvru, který je hned vedle.
Musée du Louvre je národní muzeum a umělecká galerie Francie sídlící v části velkého paláce v Paříži.
Je to nejnavštěvovanější muzeum umění na světě se sbírkou, která zahrnuje díla od starověkých civilizací až do poloviny 19. století.
Zdejší sbírka obrazů je jednou z nejrozsáhlejších na světě, zastupuje všechna období evropského umění až do revoluce roku 1848. Nejznámějším dílem je však jednoznačně Mona Lisa od Leonarda da Vinciho. Montmartre Po prohlídce Louvru se půjdete podívat na Montmartre, který znáte přinejmeším ze slavného filmu Amelie z Montmartru.
Montmartre je zajímavé místo samo o sobě - přirovnala bych ho třeba k pražské Kampě či k moskevskému Arbatu.
My máme pro Vás připravený speciální zážitek - vyzvedne vás pan Arthur, neuvěřitelně zajímavá osoba, bývalý kulturní novinář, který se stal tesařem a jeho cílem je představit vám všechna zapomenutá zákoutí Montmartru a vzít vás po stopách Vincenta Van Gogha, Picassa a dalších umělců.  Budete mít možnst se po Montmartru nejen projít, ale i vyslechnout si něco o jeho historii, příběhy některých z jeho slavných obyvatel a na konci tourky budete mít jasno v tom, proč Montmartre i nadále fascinuje své návštěvníky.
Projdeme tajnými zahradami, kavárnami, uměleckými galeriemi, obchody a krásnými fotogenickými rohy, kde pořídíte krásné úlovky pro svůj instagram.  👉Pokud budete mít zájem o komentovanou prohlídku s Arturem, dejte nám včas vědět, a my za Vás vše zařídíme. HABILE. Po skončení tourky s Arthurem si zajděte na Montmartru i na večeři.
Naše doporučení je resu´taurace HABILE., kde můžete ochutnat pravou moderní francouzskou kuchyni.  Tour Montparnasse Z věže Tour de Montparnasse je prý nejkrásnější výhled na Paříž - a kdy si ho lépe užít než večer.
Pozorovat můžete buď stmívání a nebo již přímo noční výhled (v závislosti na tom, kdy do paříže pojedete). Je to ideální zastávka před večerním programem! Archibon - Bar à Vin & Caviste Víno je ikonou Francie a věříme, že při své návštěvě Paříže budete chtít nějaké opravdu kvalitní ochutnat.
Zajděte si do vinárny Archibon - skvělého, útulného, rodinného podničku, kde budete mít možnost ochutnat vína a sýry ze všech regionů Francie.
Vinárnu vede pan Henri z Normandie, který je someliér a opravdový znalec vína.
Do jeho podniku můžete zajít buď pouze posedět nebo se zúčastnit Tour de Wine (buď veřejné nebo soukromé jen pro Vaší skupinu), kterou pan Henri v Archibonu pořádá.
Ochutnáte různé druhy vín předevší od malých regionálních producentů, dozvíte se spoustu informací o správném párování vína a jídla, praktické tipy na nákup vín, co všechno lze vyčíst ze štítku vína a mnoho dalšího.  👉Pokud se budete chtít zúčastnit Tour de Wine, dejte ná včas vědět, a my za Vás vše zařídíme. 2. den Eiffelova věž Ranní alternativa 1 - "Eifellovka", to je ta největší klasika Paříže.
Ale co si na trávníku před Eifellovou věží zacvičit jógu?

Jógu si v těchto nádherných kulisách zacvičíte s lektorkou Wing Yee, která vám donese i cvičební podložky - Vy pouze dojděte ve sportovním oblečení a s dobrou náladou:) Wing Yee žije v centru Paříže již 12 let a po konci jógy Vám ráda doporučí ty nejlepší kavárny a pekárny v okolí, a možná si i v některé z nich s Vámi dá snídani. Jen pozor, že na jógu si budete muset trochu přivstat:) 👉Pokud se budete chtít jógy zúčastnit, dejte nám včas vědět, a my za Vás vše zařídíme. Street market food shopping Ranní alternativa 2 - pokud jóga není Váš šálek čaje, zajděte si místo toho raději na trh Marché d'Aligre - ideální místo, kde si dát pravou francouzskou snídani. Tento trh má skvělou atmosféru a ráno ta jistě potkáte různé místní šéfkuchaře, kteří tam přišli nakoupit suroviny pro své dnešní menu. Jardin des Tuileries Tuilerijské zahrady s dvěmi jezírky jsou pojmenovány podle továren na dlaždice, které dříve stály na místě, kde královna Kateřina de Medici v roce 1564 postavila Palais des Tuileries.
André Le Nôtre, slavný zahradník krále Ludvíka XIV., zahradu v roce 1664 upravil.
Zahrady, které oddělují Louvre od Place de la Concorde, jsou pro Pařížany a turisty příjemným cílem procházek, ale plno z nich sem vyráží i za kulturou.
V Musée de l’Orangerie mohou návštěvníci obdivovat Monetova díla. Jděte se sem projít, pokud chcete zažít jeden z highlightů Paříže.  Les Deux Magots Na pozdní oběd si zajděte do restaurace, kam chodíval Ernest Hemingway a další spisovatelé ze ztracené generace.
Tato restaurace a kavárna má úžasnou energii, nicméně pozor, že je to trochu turistické místo, tedy pokud to není váš šálek čaje, vyhledejte jiný spot.
  Passage des Panoramas Po obědě přichází čas na kávu (tedy nejen ve Francii:D - ale Francouzi jsou pověstní svými dlouhými obědy, které si vychutnávají i ve všední dny, a které vždy musí být zakočené právě lahodnou kávou.
Tu sice v Paříži dostanete na každém rohu, ale Passage des Panoramas je opravdu ikonické "káva-místo" a je i velice roztomilé:) Rue Saint-Honoré Odpolední alternativa 1 - Rue Saint Honoré je místo, které jakoby vypadlo z filmu Parfém.
Doporučujeme projít se po Rue Saint Honoré a udělat si Tour de Parfém - parfém bude i fajn stylový dárek, který si můžete z Paříže přivést.
Na této ulici jsou i další luxusní obchody, a tedy nakoupit můžete i další věci:) Candora - Parfumerie à la carte Odpolední alternativa 2 -  Pokud byste měli chuť na opravdu speciální zážitek, můžeme Vám zařídit workshop přípravy parfémů se spoluzakladatelem rodinné parfumerie Candora. Přivezte si z Paříže svůj vlastní siganture parfém:) 👉Pokud budete mít o tento workshop zájem, kontaktujte nás dopředu, a my za vás vše naplánujeme. Maison Fleuret Paris Odpolední alternativa 3 - Kdyby náhodou parfémy nebyly vaše gusto, ale máte rádi sladké (kdo ne:)), můžete se s námi naučit připravovat pravé francouzské makronky.
V 16. století byly makronky oblíbeným pečivem slavné francouzské královny Kateřiny Medicejské a jejich popularita neupadla dodnes:) Naučte se péct makronky s místním šéfkuchařem a budete moct oslnit novou dovedností i po návratu. 👉Pokud budete mít o tento workshop zájem, kontaktujte nás dopředu, ať vše stihneme naplánovat a zařídit.  Bistrot Chez France Zajděte si do skvělé restaurace na nábřeží Seiny a ochutnejte další místní speciality - po sladkém odpoledni raději něco slaného:) Paříž Rádi se bojíte a jste fanoušci strašidelných historek?

Pak vám určitě doporučujeme zúčastnit se tourky "Strašidelná prohlídka Paříže". Paříž je známá jako Město světel, ale místo toho se zaměříme na tmavou stránku a zároveň prozkoumáme oblasti města, kterou turisté zřídkakdy poznají.
Vyslechnete si několik strašidelných příběhů, včetně tom o slavném duchovi katedrály Notre Dame. Poslechnete si příběh ducha slavného spisovatele s bizarním domácím mazlíčkem, který straší v divadle a navštívíte i místa, kde se stali skutečné zločiny - jako je například holičství, které bylo inspirací o příběhu Sweeneyho Todda.
Budete mít možnost stát na místě, kde byl popraven poslední francouzský král, a poslechnout si jeho neuvěřitelný životní příběh. Celý zážitek bude zakončen na hřbitově:) 👉Pokud si budete chtít dopřát tento nevšední zážitek, kontaktujte nás v předstihu, a my za Vás vše zařídíme. 3. den Paříž Galeries Lafayette Rooftop Ranní alternativa 1 - Vyrazte do Lafayette Hausman - Historický obchodní dům Galeries Lafayette Haussmann není jen jedním z prvních "luxusních bazarů" v Paříži, ale také symbolem secesní architektury.
Vlajková loď francouzského řetězce v 9. obvodu má pozoruhodnou kopulovitou střechu s vitrážemi od sklářského mistra Jacquese Grubera.
A s více než 750 000 čtverečními metry prodejní plochy, nádherně navrženými výlohami a speciálními akcemi je to snadno jedno z nejlepších míst k nakupování v Paříži.
Pod střechou Galeries Lafayette Haussmann najdete téměř všechny významné luxusní značky, ale obchodní dům si dává záležet i na vyzdvihování začínajících návrhářů.
Některé značky, jako například Ester Manas (značka udržitelné módy a módy zohledňující velikost), nabízejí exkluzivní kousky, které nikde jinde nenajdete.
Ve čtvrtém patře se nachází jedna z nejširších nabídek obuvi na světě, která se může pochlubit více než 200 značkami od Veja Shoemakers po Maison Margiela.
Kromě luxusního zboží je vrcholem nabídky střešní terasa, ze které je nádherný výhled na město - doporučujeme si na střeše dát snídani a pokochat se při její konzumaci výhledem na probouzející se Paříž.  Shakespeare and Company Ranní alternativa 2 - Pokud nejste fanoušci luxusu, zajděte si na snídani do nezávislého knihkupectví Shakespeare and Company.
Seznam autorů, kteří se zde zdržují mezi regály, je jako kánon literatury 20. století, včetně Ezry Pounda, Gertrudy Steinové, Ernesta Hemingwaye, F. Scotta Fitzgeralda a současníků, jako je Zadie Smithová.
Každý centimetr prostoru dýchá historií, od nakloněných starožitných regálů přes domácí kočku až po opotřebovaný klavír, který je schovaný v patře.
Kavárna je skvělým místem pro pozorování lidí - a možná i odposlechnutí jednoho nebo dvou rozhovorů při popíjení café au lait.
Stále se zde podává také slavný citronový koláč původního majitele George Whitmana. Seine Navečer si udělejte procházku po nábřeží Seiny.
Ideálně si počkejte na moment, až se začne stmívat, pak uvidíte ty nejkrásnější scenérie.  Pařížské katakomby Je ještě jedno místo v Paříži, které byste neměli minout (pokud vám čas odletu dovolí), jsou pařížské katakomby - místo s opravdu bohatou historií.
V pařížských katakombách, děsivém podzemním labyrintu, jsou uloženy ostatky přibližně šesti milionů lidí.
Původně lomové tunely byly koncem 18. století kvůli přeplněným hřbitovům přeměněny na kostnice.
V těchto klikatých chodbách jsou pečlivě uspořádané kosti a lebky, což evokuje jedinečnou směs historie a makabrózního umění.
Katakomby poskytují strašidelný pohled do minulosti města a lákají zvědavé návštěvníky, kteří chtějí nahlédnout do tohoto skrytého podsvětí.
Vstupenky doporučujeme koupit si dopředu online na webu katakomb.  Paříž Dle času odletu se přesuňte na letiště a rozlučte se s Paříží.