Sao Miguel podruhé

1. den První den se sejdeme na letišti.
Boarding passy Vám budou zaslány nejpozději 8 hodin před odletem. Ponta Delgada Po příletu na ostrov si vyzvedneme auto/auta (podle velikosti skupiny) a pojedeme se ubytovat.
Po zabydlení vyrazíme do města a dáme si něco dobrýho k jídlu a pití.
Do města se ještě budeme vracet předposlední den, takže ho nebudeme prozkoumávat nijak extra důkladně (zatím). Domluvíme se také na tom, co nás celý týden bude čekat 2. den Miradouro da Vista do Rei První zastávka nedaleko města bude dříve luxusní, dnes již bohužel opuštěný hotel.
Sen každého fanouška urbexu.
Z hotelových pokojů jsou nádherné výhledy na 2 bývalé vulkány.
Počasí zde je však nevyzpytatelné a rychle se mění.
Na to jsem však myslel, a tak je možné, pokud nám napoprvé nevyjde počasí, že se sem ještě podíváme později.Připravte si pevnou obuv a dávejte pozor, kde se pohybujete.
Vstup do hotelu je na vlastní nebezpečí! Lagoa Empadadas Po hotelu nás čeká procházka kolem dalších několika bývalých vulkánů.
V závislosti na počasí navštívíme i četné krásné vyhlídky. Trek není nijak náročný, je tam pár kopců a nachodíme cca 7km Spa of Ferraria Odpoledne se vyrazíme podívat k majáku na pobřeží a odtud po turistické trase k dnes již nefungujícím termálním lázním.
Lázně a parkoviště na fotce leží na ztuhlém magmatu, které zde v minulosti teklo do moře.
Za odlivu je možnost koupele v zátoce, kam vyvěrá geotermální pramen. 3. den Mosteiros Beach Východ slunce si dáme na pláži Mosteiros.
Přímo u pláže je parkoviště, a tak nejde o nic náročného (kromě vstávání). Miradouro das Pedras Negras Vyhlídka na skalnatý útvar připomínající slona.
Můžeme navštívit přímo i útvar, zeshora jsou pěkné výhledy. Salto do Cabrito Nádherný trek azorskou divočinou k vodopádu Cabrito. Ribeira Grande Prozkoumáme také město Ribeira Grande, kde můžete pokoupit také suvenýry a podívat se na město z věže. 4. den Praia do Areal de Santa Bárbara Ráno se podíváme na surfařskou pláž.
Kdo by chtěl, může si klidně půjčit surf a zkusit vlny.
Já na to úplně nejsem :D Parque dos Moinhos Tea Porto Formoso Na první čajové zastávce se dozvíme něco o historii pěstování čaje na ostrově a zároveň získáme ochutnávku zdarma.
V případě zájmu si pak můžete čaj koupit na doma (rozhodně doporučuju!).  Gorreana Tea Factory O pár kilometrů dál se nachází mnohonásobně větší plantáž, jejíž součástí je i menší trek, který si samozřejmě projdeme.
V samotné továrně na zpracování čajových lístků se podíváme na to, jak se posbíraný čaj zpracovává a "pytlíkuje". Následně nás také čeká ochutnávka více druhů a suvenýr shop.
Čaje odtud jsou trochu odlišné a gomě černého čaje si můžete zakoupit i místní zelený čaj. Sao Bras Ještě než odjedeme se zajdeme podívat k malému vodopádu ukrytém v lesíku poblíž plantáže Miradouro da Vigia das Baleias A navečer si dáme grilovačku s vyhlídkou! Těhle grilovacích míst je na Azorech spousta, a tak (minimálně) jedno z nich i využijeme.
Když to vyjde, užijeme si krásný západ slunce a stmívání za zpěvu delfínů.
Je to kouzelný 5. den Pico do Ferro Východ slunce, kdo bude chtít, můžeme vyzkoušet na vyhlídce Pico do Ferro.
Jak vidíte, ne vždy se zadaří, nicméně i tak to stojí vždy za to. Furnas Po snídani si projdeme město a park Mata Jardim José do Canto A projdeme se taky okolo Lagoa das Furnas bambusovým lesem.
Pokud budeme stíhat, projdeme se až k Hotpots, ve kterých se vaří Cozido.
Pokud ne, vrátíme se sem později. Parque Terra Nostra Protože nás čeká ještě důležitá návštěva parku Terra Nostra! Jedny z nejkrásnějších termálních lázní obklopených pestrou botanickou zahradou.
Jsou přístupné od 10:00 do 16:00, poté pouze pro hosty hotelu patřícího k areálu.  Tony's Restaurant K obědu si dáme ochutnávkové menu pro náš počet lidí.
Obsahuje několik porcí cozida, grilovaného tuňáka a různé další dobroty. Caldeiras Navštívíme ještě termální prameny na okraji Furnasu a na závěr si připravíme čaj přímo z vody z termálního pramene.
Azorský čaj v kombinaci s termální vodou se barví lehce do fialova a má zvláštní čajovo-železitou příchuť. Poça da Dona Beija A večer navštívíme další termální lázně.
Tyto lázně se skládají z osmi různě hlubokých bazénů.
Rozhodně nelze vynechat, ale lze samozřejmě přesunout, pokud by to bylo už moc termálního koupání v jeden den :) 6. den Lagoa das Furnas Hotsprings.
São Miguel - Açores Místo, kde se připravují Cozida.
Buď stihneme den předem nebo doženeme později Pico do Ferro A stejně tak si v případě špatného počasí vynahradíme výhled na jezero Furnas. Parque Natural da Ribeira dos Caldeirões Vydáme se na sever ostrova objevovat vodopády Povoacao Objedeme i východní část a vratíme se na jih Lagoa do Fogo A cestou do Ponty Delgady navštívíme úžasné jezero Lagoa do Fogo.
Mrkneme se na něj z vyhlídky a dojdeme se k němu i pěšky podívat.
Stojí to za to! 7. den Ponta Delgada Výlet už se nám krátí.
Projdeme si dopoledne znovu město Vila Franca do Campo A koukneme se ještě rychle na vyhlídku na Villa Franca do Campo Fábrica da Cidade A na dnes už opuštěnou vodní eletrárnu, kterou si pomalu příroda bere zpět. Plantação de Ananás dos Açores Dále nás čeká návštěva ananasové plantaže přímo v centru města Miradouro da Grota do Inferno Tuhle vyhlídku bychom za normálních okolností viděli hned první den, ale počasí nám nepřálo.
Naštěstí jsme měli dost času to napravit a na lepší počasí si počkat.
Takže nebojte, že byste o ni přišli :) Miradouro da Vista do Rei Ještě jedna poslední vyhlídka, následně večeře, shrnutí našich vzpomínek na výlet a jde se spát.
Poslední noc na ostrově. 8. den Ponta Delgada-João Paulo II Airport Další den vrátíme auta na letišti a vydáme se na odbavení.
Konec výletu, spousta nových zážitků.