Bali ve stylu

Netradiční dárek pro muže i ženu nebo pár.
1. den Ngurah Rai International Airport Selamat datang di Bali! / Vítejte na Bali! Zhluboka se nadechni balijského vzduchu, tvé dobrodružství právě začíná...  Po nezbytných administrativních formalitách (zakoupení víza (35USD/osoba), průchod imigračním a celnicí, kontrola zavazadel), tě vyzvedne řidič.
Poznáš ho, bude držet v rukách cedulku s tvým jménem.
Protože budeš nejspíš unavený po minimálně 18ti hodinovém letu a časovém posunu (+6 hod), náš řidič tě odveze hned do tvého prvního ubytování. Balangan Beach Cliff Pokud dorazíte během dne a budete mít sílu, můžete se první večer jet na skútru podívat na  jeden z nejkrásnějších západů slunce na ostrově.
Výhled z téměř 50ti metrového útesu na to, jak slunce pomalu zapadá za horizont Indického oceánu.... Je to relaxační zážitek! 2. den Pokračujeme v nastartované regeneraci, bojujete s jetlegem, takže začneme zvolna.
Dnešní den bude ve znamení seznámení se s okolím, cestováním na skútru a návštěvou pláže Melasti.
Den strávíte převážně v plážovém klubu, poprvé si hupsnete do Indického oceánu a ochutnáte místní pivo Bintang.
Dámy mohou alternativně zvolit míchané nápoje s deštníčky.
A pro abstinenty tu máme geniální nápoj - kokos, který báječně doplňuje elektrolyty.  Crazy Bule Bistro ✅Protože snídaně je základ dne, hned první ráno Vás rozmazlíme plovoucí snídaní 💯👍, kterou Vám naservírujeme do bazénu přímo před Vaším bungalovem.
Je to velký místní hit, tak abyste se po návratu mohli pochlubit efektními fotkami. Naše doporučení: Nejdříve si vypijte kávu!😁 Melasti Beach Pláž Melasti (Pantai Melasti) je často popisována jako jedna z nejlepších pláží v jižní části Bali a právem!  Je to široká a prostorná pláž s bílým pískem ukrytá pod velkým vápencovým útesem, který se až do nedávna těžil.  Díky tomu byla tato pláž kdysi velmi obtížně přístupná, což přispělo k tomu, že je jednou ze skrytých pláží na Bali.  Vzhledem k nedávnému rozvoji silnice je nyní snadno přístupná a rychle se začala těšit stále větší oblibě návštěvníků.
Navzdory víkendovým davům je to úžasné místo, kde si můžete skvěle odpočinout. Místo je bezpečné ke koupání, má pohodlný přístup do oceánu, čisté dno a při odlivu je pobřeží velmi mělké.
Voda je křišťálově čistá a velké vlny jsou na této pláži vzácností. Tropical Temptation Beach Club by iNi Vie Hospitality (Previously Cattamaran Beach Club) Plážový klub Tropical Temptation je nejlepší způsob, jak strávit den na pláži.
Platí se vstupné, ale část je kredit na jídlo a nápoje.
Dobře tam vaří, jak italskou kuchyni , tak i lokální jídla a nabízejí i míchané nápoje a pivo. BMV Minispa and Jacuzzi Na zakončení večera doporučujeme absolvovat balijskou masáž.
Pomůže Vám s rychlejším odbouráním jetlegu a má i vysoce ceněné terapeutické účinky.
Tato prastará forma indonéských masáží je inspirována čínskou akupresurou a ájurvédou.
Terapie zahrnuje aromaterapii, reflexologii, strečing a použití éterických olejů pro stimulaci oběhu, lymfatického systému a zvyšuje hladinu serotoninu.
Dnes večer budete spát jak když Vás do vody hodí .😉 My děláme speciální fusion s lávovými kameny na prohřátí svalů.  ✅Nejlepší je vychutnat si tuto masáž po boku svého partnera, u nás můžete zažít párovou balijskou masáž v příjemném prostředí našeho minispa.
💯👍 3. den Po pohodové snídani v naší restaraci Vás znovu vypustíme na skútru objevovat krásy poloostrova Bukit.
Dnešní den si vyzkoušíte hlavně tu část o jídle a meditaci😉. Po kulturním parku, kde nasajete balijskou hinduistickou atmosféru, si prohlédnete místní rybí trh, dáte si grilované plody moře a večer zažijete unikátní balijský kulturní zážitek, což je potěcha oka i mysli. GWK Festival Park Už z letadla je vidět nádherná socha Garudy Wisnu Kencany, která se tyčí z kopců poloostrova Bukit.
Tyčící se socha je nejikoničtějším orientačním bodem Bali a zobrazuje hinduistického boha Wisnua, sedící na mýtickém orlu Garudovi.
GWK se tyčí do výšky 121 metrů s rozpětím křídel 65 metrů, takže je až o 30 metrů vyšší než Socha svobody nebo Kristus Spasitel.  Socha se nachází parku o rozloze 60ha, který se stále ještě upravuje a každým rokem přibývají nové atrakce. Kolikátá nejvyšší na světě tato socha je?

Odtajníme. Z čeho socha je a jak se vyráběla?

Ukážeme. Patung Garuda Wisnu Kencana Samotná socha je vyrobena z 3000 tun měděných a bronzových desek.
Celkový stavební projekt GWK, od konceptu až po dokončení, trval neuvěřitelných 28 let. Původní návrh je z roku 1990, ale vlastní stavba pomníku začala až v roce 1997 a byla dokončena v září 2018. Socha je designovým mistrovským dílem, které kombinuje prvky umění, technologie a vědy, aby odolala silným tropickým bouřím na Bali i zemětřesením.  Proč trvala stavba tak dlouho?

O čem vypráví legenda o Wishnuovi a Garudovi?

Prozradíme. Kedonganan Fish Market Další zastávkou je autentický rybí trh, kde si projdete stánky s nabídkou, vyberete si čerstvé ryby a mořské plody, které Vám chutnají nebo které chcete ochutnat a na venkovním grilu si je necháte ugrilovat.
Jídlo si pak v klidu vychutnáte při výhledu na oceán a rybářské bárky.
Food porn za babku a vy ho máte v ceně! Doporučíme Vám ten nejlepší gril, kde používají "tajnou přísadu" do grilovací omáčky. Jimbaran Beach Písečná pláž v Jimbaranu je známá pohodovým přístupem do vody a vlny tu nejsou tak velké.
Je kousek od letiště, z lehátek ke vidět příletová dráha, takže můžete pozorovat přistávající i odlétající letadla.
V roce 2019 tu přistávalo nebo odlétalo jedno letadlo každých 5 minut. beekini bowl Známe "tajné místo", kde si vychutnáte pláž bez velkých davů. Uluwatu Temple Chrám Uluwatu je beze sporu jednou z nejnavštěvovanějších památek Bali a jedním ze směrových chrámů.
Atraktivita místa je umocněna tím, že se nachází na 70ti metrovém útesu u Indického oceánu a výhledy z obou stran útesu jsou dechberoucí.
Můžete se kochat výhledem a zvuky vln tříštících se o útesy, podíváte se na opice (makakové), pokud se nebudou schovávat a počkáte na západ slunce. Makakové z Uluwatu jsou slavní, účastnili se významného mezinárodního výzkumu.  Čeho se výzkum týkal a jaké byly závěry?

Rozhodně překvapivé! Povíme si. Co jsou to směrové chrámy a kolik jich je?

 K čemu slouží?

Kecak Dance Stadium Po západu slunce si vychutnáte divadelní představení Kecak.
Tento balijský tanec spojený se zpěvem je něco, co byste určitě měli na Bali zažít.
Kecak Fire Dance má na Uluwatu svou domovskou scénu.
Tančí se i na dalších místech, ale zde jsou ho provádějí ti nejlepší!  Skupina 50 až 100 mužů oděná jen do černobílého sarongu se monotónně pohybuje do rytmu při zpěvu "cak cak". Každý zpěvák má však jiný rytmus i tóninu, takže dohromady to působí velmi harmonicky. Tento podkres doplňuje taneční zpodobnění jedné z hinduistických legend.  Co je kecak a k čemu původně sloužil?

  O čem je příběh, o kterém tanec vypráví?

Povíme si legendu. 4. den Dnes si vyzkoušíte sport, kvůli kterému sem jezdí hodně mladých lidí, a to surfing.
Sjíždění vln na oceánu je bezesporu adrenalinový zážitek.
Pokud si netroufnete do hloubky, můžete si vyzkoušet alespoň práci s prknem.
A pokud máte z oceánu opravdu respekt, vždycky je tu možnost dívat se na surfaře ze břehu při popíjení kokosu.
😜 Balangan Beach Pláž Balangan je jeden z nejoblíbenějších surfařských spotů na jihu Bali.
Pláž má  téměř půlkilometrovou šířku a dvě různá vhodná místa, díky čemuž je ideální pro všechny surfaře od začátečníků po profesionální surfaře. Je tu hodně warungů (označení lidové restaurace s místní kuchyní), které prodávají levná a chutná jídla, ledové místní pivo nebo vychlazený čerstvý kokos.  Pro ty, kteří si na kurz surfu netroufnou, čekají lehátka se slunečníky, která se dají za pár korun pronajmout a můžou se kochat výhledy do oceánu, potajmu se bavit pokusy těch, kteří surfovat zkoušejí nebo pozorovat profesionály, kteří ostříleně sjíždějí vlny. Balangan Wave Surf School V Balangan Wave Surf School Bali Vás naučí, jak se postavit, získat dobrou pozici na prkně a cítit se na vlně sebevědomě.
Profesionální instruktoři surfování by Vás měli naučit základy toho, jak se cítit pohodlně na vodě a na prkně. Ideální pro páry.
Lekce surfování je přizpůsobena úrovni studentů. 2 studenti -> 1 instruktor Celková doba lekce: 2 hodiny 30 minut bezpečnostního a teoretického výkladu na pláži a 1 h 30 minut ve vodě  Thomas Beach Na odpoledne budete pokračovat v tour de jižní pláže a přesouváte se na blízkou Thomas beach.
Oblast Bingin je rychle se rozvíjející se oblast plná hipsterských obchůdků a  veganských kavárniček.
Po cestě se můžete v pár zastavit.  Pokud jste milovníci mořských plodů a ryb, doporučujeme tu zůstat i na večeři a vychutnat si grilovaného red snippera s výhledem na západ slunce. 5. den TANAH LOT TEMPLE Chrám Tanah Lot je jednou z nejfotografovanějších památek Bali a jedná se o jeden z mořských chrámů postavených na balijském pobřeží.
Každý z těchto chrámů byl postaven na dohled od předchozího, aby tak vytvořily řetězec okolo jihozápadního pobřeží.
Prohlídka okolí chrámu je úzce provázána s přílivem a odlivem, záleží na tom, v jakém čase a době k chrámu přijedete.
Někdy je úplně obklopený mořem, někdy se dá dojít až k němu. Vstupy do areálu jsou lemovány místními obchůdky a Vy se tak poprvé budete mít příležitost seznámit s místními prodejci lokálního umění, suvenýrů, přírodní kosmetiky, oblečení nebo street foodu. Ukážeme Vám pohodové místo, kde se dá v klidu posedět, kochat se vyhlídkou na chrám a přitom vypít vychlazený kokos. Zajímá Vás, kdo je legendárním hlídačem tohoto chrámu?

Jatiluwih Rice Terrace Slavná rýžová terasovitá pole ve výšce 700 m nad mořem, rozkládající se na úpatí hory Batukaru na ploše více než 50 tisíc hektarů.
Rýže se zde sklízí 3x ročně a pohled na zelená pole opravdu dokáže dodat energii.
Ač se jedná o jedno z turisticky nejzajímavějších míst na Bali, nebývá zde překvapivě mnoho turistů.
Prozkoumání teras je možné dvojím způsobem:  a/ pasivně - posezením v jedné z restaurací s výhledem do polí b/ aktivně - trekingem  po jedné z nabízených tras Červená trasa: 30 – 45 min. / 1.5 km Fialová trasa: 1 – 1.5 hod. / 2 km Žlutá trasa: 1 – 2 hod. / 2,3 km Modrá trasa: 1.5 – 2.5 hod. / 3,1 km Bílá trasa: 3.5 – 4 hod. / 5.5 km (zároveň cyklostezka) Vy rozhodnete, zda a který trek si budete chtít projít. Co je vlastně zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO?

Co je to systém subak?

To si povíme. ✅Doporučení a tajný tip: Místní rýže se vyváží jako prémiová do celého světa.
Nejen ta bílá, ale i černá a červená (tu znáte?

). Chcete ji ochutnat?

Povíme Vám, kde si ji koupit za místní ceny.💯👍 Sangeh Monkey Forest A zase ty opice... Co by to bylo za návštěvu cizí země, kdybychom neviděli žádnou faunu v jejích přirozeném habitatu.
Proto nás čeká Opičí prales.
Na Bali je jich několik, nejznámější je přímo v Ubudu.
Nám se víc líbí tento, opět mimo hlavní turistické trasy a makakové tady jsou úplní plýšové! Za banán nebo oříšek s Vámi rádi zapózují na efektní selfie.
Interakce se bát nemusíte, všude jsou místní rangeři, kteří bdí nad tím, aby vše probíhalo bez problémů. Tento prales má další unikátní specifikum.
Mladé balijské páry si sem jezdí dělat předsvatební fotografie v tradičních kostýmech.
Jedná se o barevnou a efektní šou, kterou stojí za to vidět. ✅S buráky, kterými Vás vybavíme, budete na chvíli v centru pozornosti celé tlupy.
Ale pozor na alfa samce.
😉💯👍 Jaký je život opic v těchto opičích lesech?

Jedná se opravdu o divoká zvířata?

Jak žije tradiční vesnická balijská rodina?

  Kolik je na Bali křestních jmen?

Zajímá Vás?

Povíme si. BMV Minispa and Jacuzzi Večer Vás čeká další párová masáž, zaměřená především k uvolnění unavených svalů.😀 6. den Dnes Vás čeká výlet do středu ostrova, projedete si prohlédnout památky kolem města Ubud.
Vyjíždět se bude po snídani kolem 8:00 a sbalte si věci, dnes večer spíte v Ubudu.  Pura Goa Lawah Temple Pura Goa Lawah je další z důležitých směrových chrámů.
Byl postaven kolem jeskynního otvoru, který je obýván netopýry, odtud jeho název, Goa Lawah nebo „netopýří jeskyně“. Chrámový komplex není velký, ale svou architekturou se trochu vymyká ostatním okolním chrámům. Black sand beach padangbai Další zastávkou bude krátká zajížďka na pláž s černým pískem. Jaký je původ černého písku?

Z čeho vzniká?

Kanto Lampo Waterfall Ne až tak moc turisticky oblíbený vodopád ukrytý v lese, ke kterému se dostaneme pěšinou a po schodech.
Kanto Lampo je krásný, fotogenický vícevrstvý vodopád, rozlévající se po skále.
Není to však nejlepší místo ke koupání, přesto si u tohoto balijského vodopádu můžete užívat krásnou přírodu a pořizovat úžasné snímky!  Candi Tebing Gunung Kawi Tajemné údolí blízko Ubudu, které ukrývá výklenky se 7metrovými basreliéfy.
Snad protože je potřeba zdolat 315 schodů dolů a posléze i nahoru 😀, není místo moc turisticky navštěvované. Komplex Gunung Kavi zahrnuje 5 hrobek umístěných po obou stranách řeky, 2 z nich leží na východním svahu rokliny a 3 hrobky - na západním svahu.
Toto uspořádání není náhodné. Okolí chrámu i cesta jsou lemovány rýžovými políčky, na kterých se intenzívně hospodaří.
Místo je mimořádně malebné a výhledy jsou dechberoucí. Proč jsou reliéfy rozvrženy podle tohoto schématu?

Jaký byl účel staveb v okolí chrámu?

Co je gamelan?

K čemu se používá?

Vše se od nás dozvíte. Satria Agrowisata 2 Satria Agrowisata je místo, kde se můžeme seznámit s tradičními způsoby pěstování kávy, poznat tropické rostliny a bylinky, ochutnat různé druhy kávy, které se tu i dají koupit a seznámit se s cibetkou, malou šelmičkou, která je umí "vyrobit" nejdražší kávu na světě - Kopi Luwak.
Ta je zde k ochutnání a koupi také. Jak cibetka vyrábí kávu?

Víte z čeho se vyrábí čokoláda?

✅ Poradíme, jaké druhy kávy koupit.💯👍 7. den Saraswati Temple Přímo na hlavní třídě v Ubudu se nachází malý hinduistický chrám Pura Penataran Saraswati s lotosovými jezírky.
Je tu také uložen posvátný Pejenský měsíc – veliký bronzový gong pocházející z doby bronzové. Campuhan Ridge Walk Oblíbená procházka podél úzkého hřbetu mezi východními a západními koryty Ubudských řek Wosu, známá jako Campuhan Ridge, je možnost, jak si trochu protáhnout tělo a dostat se z ucpaného hektického centra Ubudu.
Nabízí ohromující výhledy a pohledy do vesnického života.
Campuhan v balijštině znamená soutok dvou řek, duchovně významných pro balijské hinduisty jako energetická centra. Procházka není namáhavá, ale v několika místech je několik málo strmějších částí kopce a schody.
Nepotřebujete turistické boty, ale doporučujeme něco odolnějšího než žabky.
Rozhodně si vezměte klobouk, protože tam není moc stínu a sluníčko pálí.
Samozřejmě si nezapomeňte vodu, po cestě je sice pár místních obchůdků s kokosem nebo jiným pitím, ale můžete být rychle dehydratovaní. Karsa Kafe Po hřebenu se dá jít různě daleko, po cestě budete míjet warungy (místní kavárny a restaurace) a stánky místních umělců.
Doporučujeme dojít do Karsa Kafé (cca 2km), kde je další krásná vyhlídka na rýžová políčka, vynikající káva a dobrá kuchyně.
 Do Ubudu si můžete objednat taxi nebo dojít stejnou cestou zpátky. ✅Tip: Doporučujeme si zde dát Reflexní masáž chodidel.
💯👌 Ubud Market Cestou zpátky do hotelu si nemůžete povšimnout ubudského trhu, který se rozkládá přes několik bloků místních ulic.
Vjezd aut je tam zakázán, ale pozor na skútry.
Ty tam jezdí (místní se musí dostat domů). Je to spleť uliček, podchodů, nadchodů a všude stánky, krámky, trhovci, snažící se Vám prodat svoje zboží... Typická Asie a Vy se musíte přizpůsobit. Umíte smlouvat?

  Víte, jaká jsou základní pravidla smlouvání na tomto typu trhu?

Poradíme Vám, jak na to! ✅Naše doporučení: Pokud chcete přivézt z Bali suvenýry, tohle je to správné místo.💯👍 Doporučíme Vám i místa, kde koupit skvělou čerstvě upraženou kávu nebo místní bio kosmetiku. 8. den Na dnešek jste dostali pozvání k návštěvě domova místního kněze mangku Hendry, který bydlí kousek od největšího chrámu na Bali - chrám Besakih.
Seznámíte se s vnitřní strukturou a rozvržením místního domu, Jeho žena Ketut-Rini Vás provede kurzem výroby obětinek a s nimi pak s místními věřícími podstoupíte krátký hinduistický obřad s požehnáním a meditaci.  Travel Buddy pojede s Vámi, bude podpora při překladech a vysvětlení vyprávění od kněze Hendry.
Vyjíždíme hned po snídani, kolem 8:00. ✅Dostanete se do míst, kam mají běžní turisté vstup zakázán.💯👍 Besakih Mother Temple Pura Besakih, zvaný také jako Matka chrámů je nejdůležitější ze směrových chrámů, stojí uprostřed a určuje vše.
Byl vystaven na úpatí a svahu Agungu, nejvyšší hory Bali a mimo jiné i aktivní sopce, která o sobě dala vědět naposledy v červnu 2019. Jedná se o komplex dvaadvaceti chrámů, přičemž tři základní a nejuctívanější jsou zasvěceny třem hlavním bohům hinduismu, tj. Shiva, Brahma a Vishnu.  Jednotlivé chrámy jsou roztroušeny v tropické džungli na ploše téměř tří kilometrů, každý z nich je zasvěcen jinému bohu a má vlastní jméno.
Veřejnosti jsou běžně nepřístupné, ne však s námi! O historii chrámu, jeho důležitosti a třech pilířích hinduismu si necháte vyprávět od Hendry, je to poutavé vyprávění. Jaký je význam střech na hinduistických chrámech a proč je jejich počet důležitý?

Co je tridatu?

  Proč je Besakih pro věřící tak důležitý?

  Co se v minulosti stalo, že místní věří, že je Besakih chráněn samotnými bohy?

To vše nám poví Hendra poutavým způsobem. ✅ Absolvujeme kurz výroby obětinek s výkladem, jaké mají význam použité materiály, barvy, postupy.
💯👍 ✅ Zúčastníme se modlitby a meditace ve dvou chrámech.
💯👍 (jedna v centrálním chrámu Pura Penataran Agung s místními věřícími, jedna soukromá v nejvýše postaveném chrámu komplexu Pura Gelap.)  Tirta Gangga Tirta Gangga je bývalý královský vodní palác s krásným parkem, komplexem exotických bazénů s obrovskou vodní fontánou, obklopený krásnými rýžovými terasami a bujnými zahradami byl založen kolem r. 1947. Centrem celého paláce je jedenácti úrovňová fontána s řadou krásných ozdob a soch.  Komplex o velikosti jednoho hektaru byl postaven v roce 1946, ale byl téměř celý zničen erupcí nedaleké hory Agung v roce 1963. Jedná se o jednu z mála světských památek na ostrově. ✅ Vy si před vstupem nezapomeňte koupit krmení pro rybičky, protože to bude legrace! 💯👍 BMV Minispa and Jacuzzi Dnes večer Vás čeká poslední z terapeutických masáží po náročném výletu. 9. den A už se Vám to chýlí ke konci.
Poslední celý den se sami podíváte do Nusa Dua - nově vystavěného kongresového centra plného 5* hotelů, značkových obchodů, ale i krásné pláže s restauracemi.  Bali Collection Bali Collection je venkovní nákupní centrum, doplněné restauracemi a obklopené 5* hotely a resorty. Najdete tu značkové obchody i outlety.
 V outletech se většinou dá koupit sportovní oblečení a obuv za výhodnější ceny než u nás. Jsou tu i nezbytné obchody se suvenýry a místním uměním nebo kosmetické lázně. Nusa Dua Beach Tato městská pláž  má mělké pobřeží a je pokryto bílým pískem.
Pláž vizuálně spojuje dva malé kopce, protože její překlad doslovně znamená „dva ostrovy“ - Nusa Dua. V celém areálu najdete upravené trávníky, květinové záhony, fontány, různé obchody a butiky.  Waterblow Water Blow je nově vybudované pozorovací stanoviště na cípu ostrova, které Vám umožní být svědky fotogenického přírodního úkazu.
Při přílivu narážejí velké vlny z oceánu  na rozeklané vápencové skály u pobřeží a vytvářejí gejzíry vody.  Buďte ale opatrní na tříštící vodu, chraňte si fotoaparáty a mobily. 👉 Pátrací hra: 👉Kdo najde v přílehlém sadu plného Fikusů Benjamina ten darovaný Českou nebo Slovenskou republikou?

Crazy Bule Bistro Na poslední podvečer jsme pro Vás připravili kurz vaření lokálních jídel.
Jestli jste si zamilovali místní jednoduchou kuchyni, ukážeme Vám jak snadno a rychle uvařit pár základních jídel.
A doporučíme, co za ingredience koupit domů, aby chuť byla i doma co nejautentičtější.  ✅ Malý kurz vaření lokálních jídel.
💯👍  Naučíme Vás: Mie Goreng - typická balijská snídaně aneb jak správně připravit smažené nudle Kecap Ayam & Nasi - Kuře ve sladkokyselé omáčce s rýží aneb není rýže není maso Es Buah - skvělá tečka na závěr - osvěžující balijský desert plný ovoce a ledové tříště 10. den Užívejte si poslední den před odletem, vyzvedneme Vás včas, abyste stihli Vaše letadlo zpět do reality všedního dne. Ngurah Rai International Airport