Trip around northern Norway

Netradiční dárek pro muže i ženu nebo pár.
1. den Tromsø Finnsnes 2. den Hamn Lighthouse První zastávka nás čeká na pobřeží, na kterém stojí malý maják.
Odtud je nádherný výhled na severozápadní pobřeží Senje.
Pokud máte dalekohled, můžete pozorovat i velryby.
Je to skvělé místo i v noci pro možnost sledovat hvězdy, západ slunce nebo polární záři. Trollveien 4 Zastavíme se v tzv. "trolím muzeu", kde koukneme na sochu trola s jeho manželkou.  Bergsbotn utsiktsplattform Na straně ostrova Senja směrem k moři, kde se oceán setkává s oblohou, se nachází turistická zastávka s krásným výhledem na fjord a okolní hory.
Vyhlídka Bergsbotn, která stojí za projížďku, je 44 metrů dlouhá a nachází se na severozápadním okraji ostrova Senja.
Je obklopena pohořím Bergsbotten, Bergsfjordem a okolními horami.
Panoramatický výhled z Bergsbotnu stojí za to, zastavit se zde. Vzrušující výhled z různých úrovní Vám umožní prohlédnout i malou vesničku Bergsbotn s cca 60 obyvateli. Bergsfjordveien Naše první dnešní zastávka je u nádherné pláže, která se nachází pod krásnými horami, což vytváří epické scenérie.
Pláž s překrásnými výhledy, průzračnou tyrkysovou vodou, právem se ji říká, Maledivy v Norsku. Tungeneset Poslední místo, které dnes navštívíme nás dřevěnou stezkou zavede k plochému útesu, ze kterého můžeme obdivovat nádherné panorama.
Vedle parkoviště je také velmi čisté veřejné WC. Naturalisticky se jedná o úžasné místo.
Z útesu tvořeného velkými plochými skalami je možné obdivovat špičaté hory, které se vypínají na druhé straně fjordu.
Místo je obvykle navštěvované fotografy, kteří chtějí fotit hory s odrazem ve vodě, který zůstává uvězněn mezi skalami. 3. den Ersfjord Beach Naše první dnešní zastávka je u nádherné pláže, krásné hory, epické scenérie.
Dominantou parkoviště je zlatý záchod, jedná se nepřehlédnutelý přístavek místního kempu.
Říkáme tomu, pláž se zlatým záchodem :-) port Mefjordvær Na tomto molu s výhledem na fjordy načerpáme síly před prvním výšlapem.
Jedná se o velmi pěkný přístav s fjordem a krásnou horou. Knuten Trail Head Značené stezky, po rašeliništích nainstalovány dřevěné plotny, mnoho odpočinkových posezení a spousta míst na překrásné záběry - taková nás čeká túra přes Knuten, 2,5 km dlouhá a 110 metrů vysoká.
Výhled je nádherný a jsou zde další možnosti turistiky.
Na parkovišti před začátkem trasy se nachází WC a lze zde doplnit pitnou vodu. Husøy Lighthouse Kouzelné místo - maják Husøy, navštívíme během průjezdu ostrova Senja.
Zastavíme se u sušárny ryb, následně se projedeme rybářským mestečkem.
Procházka je cílena až na poslední možné výhledové místo, kde pokaždé vidíme v dálce velryby, proto se doporučuje mít u sebe dalekohled. 4. den Parkeringsplass E8 Laksvatn Kalvebakken Bridge Zastávka na vodopád Kalvebakken Bridge Nordlysvegen, nad ním starobylý most byl postaven v roce 1911 a zůstal v provozu před rokem 1958, kdy byl postaven nový most.
V roce 1975 byl most z roku 1958 nahrazen mostem, který je součástí dnešní (2007) hlavní silnice 'Ev 8' - z Nordkjosbotn do Tromsø. Tromsø Dnes nás čeká odpočinkový den. Zaparkujeme v centru města Tromso, projdeme si přístav, památky, nakoupíme domů dárky, upomínkové předměty, zajdeme na výbornou kávu a případně se zastavíme na dobrý oběd. Fjellheisen Nádherné klidné místo s vynikajícím rozhledem a navíc s možsostí občerstvení.
Lanovka jede pár minut a hned u ní nahoře začínají turistické cesty.
Nádherný výhled na celé Tromso, uvidíte přistávat letadla, uvidíte doslova celou krajinu včetně města a lodí. 5. den Keipen peak zastávka Daven, výšlap na Fjord odkud děláme další výšlap na 2. zastávku na Barden v oblasti Senja. Barden zastávka až po zbytek dne. Výšlap, Fjordgard směr Daven, Barden a pokud počasí dovolí, Hesten.
Zastávka, která je jednou z nejkrásnějších tras, které jsme kdy absolvovali.
Rozhodně to berte jako TOP tůru s neskutečně nádherným výledem, v oblasti Senja.
Stezka se skládá z nádherné horské scenérie a zátoky.
Výhled na Barden, horu Segla je odtud nepřekonatelný.
Rozhodně to je stezka, na kterou se společně vydáme, po absolvování předešlých zastávek, dopřejeme si i dostatečného odpočinku. 6. den Tromsø