Norsko - Lofoty za polární září

1. den Harstad/Narvik Airport (EVE) Rørvikstranda Pláž Rørvika je velmi zajímavá a dávejte tady dobrý pozor, kdy je příliv a kdy je odliv.
Je tu malé parkoviště, sprchy a vůbec příjemné místo na piknik mezi okolníma horama. Gimsøystraumen Bridge 2. den Haukland Beach Pláž Haukland na souostroví Lofoty, oblíbená destinace pro milovníky pláží a pěší turistiky, je pravděpodobně nejznámějším písečným místem v této oblasti.
A díky křišťálově čisté modré vodě a hornatému pozadí je snadné pochopit proč.
Zvolená nejlepší pláž Norska a nachází se na ostrově Vestvagoy na západní straně Lofot, jakmile tuto pláž navštívíte, vryje se vám do paměti. Mannen (400) Mannen má výhled na tři nádherné pláže na Lofotech: Haukland Beach, Uttakleiv Beach a celou Yttersii.
Haukeland je výchozím bodem výletu a je známo, že má nejbělejší pláž ze všech ostrovů. Přestože samotný vrchol je poměrně malý, 400 metrů nad mořem, Mannen poskytuje neuvěřitelné výhledy nejen na pláže, ale také na okolní oceán a ostrovy. Vzdálenost: 1,75 km (jednosměrně). Nadmořská výška: 400 metrů nad mořem. Doba trvání: 2 hodiny (cesta tam a zpět). Uttakleiv Beach Pláž Uttakleiv je možná nejfotografovanější pláž v Norsku.
V závislosti na ročním období láká Uttakleiv průzkumníky, kteří hledají polární záři a půlnoční slunce. Směs skal a písku na pláži, výhled na hory nad Steinsfjordem a otevřený oceán dělají z Uttakleivu oblíbenou destinaci pro nadšené fotografy. 3. den Henningsvær Rybářské městečko Henningsvær se nachází na jižním cípu ostrova Austvågøy, na několika menších ostrůvcích spojených s Austvågøy řadou mostů.
Městečku s 500 stálými obyvateli se přezdívá “Benátky Lofot” díky jeho umístění na ostrůvcích a všudypřítomnému moři.
Jedná se o nejrušnější rybářský přístav v tomto regionu, který je typický lovem tresek a jejich sušením na obrovských dřevěných sušácích.  Henningsvaer Stadium Legendární fotbalové hřiště obklopené mořem. Festvågtind Jedna z nejoblíbenějších lofotských stezek s výhledem na Henningsvær Festvågtind je ohromující túra, která stoupá přímo z moře poblíž Henningsværu na ostrově Austvågøy. Je to jednoduše jedna z nejoblíbenějších túr na Lofotech. Ačkoli to vypadá jako velmi strmá túra, stezka se stáčí kolem zadní části hory a poskytuje pozvolný výstup po celou cestu nahoru.
Z vrcholu jsou úchvatné výhledy na jih na město Henningsvær a okolní ostrovy. Vzdálenost: 1,5 km (jednosměrně). Nadmořská výška: 541 metrů nad mořem. Doba trvání: 2 - 3 hodiny (cesta tam a zpět). 4. den Kvalvika Beach Trek na pláž Kvalvika je jedním z nejoblíbenějších na celých Lofotech.
Na krásnou pláž se dostanete pouze pěšky a pohled na pláž zasazenou mezi hory je pohledem. Pláž Kvalvika je také oblíbeným místem pro kempování a poskytuje více času na vychutnání kouzla místa, jakmile turisté odejdou.
Kolem pláže je velká travnatá plocha ideální pro postavení stanu.
Najděte vodu z potoka na pravé straně pláže, kde je stezka. Spojte výlet na Kvalviku s výšlapem na Ryten za slavnějšími výhledy na písečnou pláž pod ním. Trať (zpáteční): 4 km Převýšení: 170 metrů Délka túry: 1,5-2 hodiny (mírné/pomalé tempo) Ryten 543m Kvalvika a Ryten v národním parku Lofotenodden jsou jedny z nejoblíbenějších turistických oblastí na Lofotech.
A je k tomu dobrý důvod.
Výhled z vrcholu Ryten daleko dolů na dlouhou zlatou pláž je bezkonkurenční. Sezóna: Jaro, léto a podzim.
V zimě na lyžích nebo se sněžnicemi. Vzdálenost: 3,5 km přímo na vrchol, 3 km přímo na pláž. Nadmořská výška: 543 metrů nad mořem. Doba trvání: 1,5 hodiny (jednosměrně) na pláž.
2 hodiny (jednosměrně) do Rytenu. 5. den Lofoten Explorer AS Výlet lodí s pozorováním divokých zvířat do úzkého Trollfjordu.
Uvidíte pláže jako z jiného světa a dramatické horské scenérie,  různé druhy ptáků a volně žijících živočichů.
Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout jak orly, tak tuleně. Proplujte průlivem Øyhellsundet až do Trollfjordu =  jeden z nejdramatičtějších fjordů Norska, obklopený neuvěřitelně strmými horami. Svolværgeita Svolværgeita („Koza“) lze snadno spatřit ze Svolværu. Tento slavný vrchol byl poprvé vylezen v roce 1910 a horolezci z celého světa od té doby přijíždějí na Lofoty s cílem vylézt jednu z cest na The Goat. 6. den Sakrisøya Malý ostrov Sakrisøy se nachází na úpatí Olstind, jedné z nejznámějších hor Lofot.
Zde rodina Gylsethových sklízela a připravovala vysoce kvalitní mořské plody a ubytovávala cestovatele již téměř 130 let. Sakrisøy je ideálním místem k prozkoumání bohaté historie a tradic Lofot.
Díky neustále se měnícímu počasí, čerstvým mořským plodům a modernímu ubytování je to ideální základna pro objevování syrové přírody souostroví Lofoty. Hamnøy Hamnoy je symbolem norského rybářství, které je pro severský kraj víc než významné.
Je dokonce nejstarší rybářskou vesnicí v celém Norsku.
Hamnoy možná trochu zaniká ve stínu slavného Reine, ale rozhodně stojí za návštěvu, protože i tam najdete ikonické výhledy. Reine Původem rybářská forma obživy dnes byla nahrazena převážně turistickým ruchem.
Není divu, neboť Reine se nalézá v zátoce obklopené špičatými vrcholky hor a lze zde spatřit nádherné přírodní scenérie.
Asi nejideálnější je vystoupat na místní horu zvanou Reinebringen (670 m) a mít tak celou vesničku i s pohledem na místní krajinu s ostrovy jako na dlani.
Vesnice byla v 70. letech vyhlášena jako nejhezčí v celém Norsku a často bývá vyfocena na titulních stránkách katalogů cestovních kanceláří, které lákají cestovatele právě do Norska Å Rorbuer Tradiční rybářská vesnice s nejkratším možným názvem Å, nebo také Å i Lofoten, se nachází na samotném konci silnice E10 vedoucí skrze celé Lofoty a je tak pomyslným vrcholem lofotského putování Reinebringen Reinebringen není zdaleka jednou z nejvyšších hor Lofot, ale výhled z vrcholu Reinebringen je známý tím, že je jedním z nejpozoruhodnějších.
Mezi mnoha turisty je oblíbený a až na vrchol brzy pochopíte proč.
Posaďte se a vychutnejte si skvělý výhled na malebnou vesnici Reine a divoké fjordy a hory.
Túru doporučujeme i v období půlnočního slunce na Lofoty, protože je v té době možná ještě krásnější.
A v neposlední řadě může být večer méně lidí.
Túra je velmi oblíbená mezi místními obyvateli i turisty. Doba trvání: cca 1-2 hodiny. Nadmořská výška: 448 metrů nad mořem. Sezóna: květen - září. Obtížnost: Střední. Sklon: cca 45 stupňů. Vzdálenost: 2 km (zpáteční). Výchozí bod: vnější přístav Reine. 7. den Nusfjord Rybářská vesnička Nusfjord je jednou z nejmalebnějších na celých Lofotech  je právem zapsána na seznamu UNESCO. Skagsanden beach Skagsanden je malá a krásná pláž se zlatým pískem, která je známá svými složitými vzory v písku.
Není to jen krásné během dne, ale je to také jedno z lepších míst v oblasti, kde můžete sledovat polární záři Skagsanden je jedna z malých a krásných pláží, které se zdají být všude v oblasti Lofot v Norsku.
Skagsanden je jen pár metrů od parkoviště, což velmi usnadňuje přístup. Rambergstranda Ikonický baráček na pláži. Fredvangskrysset 8. den Unstad Beach Nejznámějším místem pro surfování na Lofotech je Unstad.
která kdysi bývala domovem asi 200 lidí, má nyní méně než 20 obyvatel.
Přesto zde najdete rušné surfařské prostředí.
Unstad Arctic Surf nabízí ubytování, vynikající místní jídlo a nejlepší skořicové rolky na světě! Flakstadsanden Další surfařská destinace na Lofotech, Flakstad, se nachází západně od Unstadu.
Zdejší písečná pláž je ideální pro začátečníky a středně pokročilé surfaře a vlny jsou často o něco menší než v Unstadu. 9. den Harstad/Narvik Airport (EVE)