Norsko - Lofoty za polární září

Netradiční dárek pro muže i ženu nebo pár.
1. den Harstad/Narvik Airport (EVE) 2. den Kvalvika Beach Trek na pláž Kvalvika je jedním z nejoblíbenějších na celých Lofotech.
Na krásnou pláž se dostanete pouze pěšky a pohled na pláž zasazenou mezi hory je pohledem. Pláž Kvalvika je také oblíbeným místem pro kempování a poskytuje více času na vychutnání kouzla místa. Ryten 543m Kvalvika a Ryten v národním parku Lofotenodden jsou jedny z nejoblíbenějších turistických oblastí na Lofotech.
A je k tomu dobrý důvod.
Výhled z vrcholu Ryten daleko dolů na dlouhou zlatou pláž je bezkonkurenční. Haukland Beach Haukland je jednou z nejznámějších pláží Lofot.
Bílý písek a křišťálově modré vody dělají z Hauklandu oblíbenou letní destinaci mezi turisty, z nichž mnozí jsou dokonce natolik odvážní, že si zajdou na odpolední koupání! V zimě může mít tato pláž vznešenou krásu a je jedním z nejlepších míst východu nebo západu slunce na Lofotech.
Ačkoli je Haukland oblíbený mezi turistickými skupinami, pravděpodobně najdete Haukland plný stativů a pokrytý stopami. Po čerstvém nočním sněžení bych Haukland učinil vaší první prioritou, abyste ho zkusili vyfotografovat v nedotčeném stavu 3. den Lofoten Explorer AS Výlet lodí s pozorováním divokých zvířat do úzkého Trollfjordu.
Uvidíte pláže jako z jiného světa a dramatické horské scenérie,  různé druhy ptáků a volně žijících živočichů.
Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout jak orly, tak tuleně. Proplujte průlivem Øyhellsundet až do Trollfjordu =  jeden z nejdramatičtějších fjordů Norska, obklopený neuvěřitelně strmými horami. Henningsvær Rybářské městečko Henningsvær se nachází na jižním cípu ostrova Austvågøy, na několika menších ostrůvcích spojených s Austvågøy řadou mostů.
Městečku s 500 stálými obyvateli se přezdívá “Benátky Lofot” díky jeho umístění na ostrůvcích a všudypřítomnému moři.
Jedná se o nejrušnější rybářský přístav v tomto regionu, který je typický lovem tresek a jejich sušením na obrovských dřevěných sušácích.  Henningsvaer Stadium Legendární fotbalové hřiště obklopené mořem. 4. den Nusfjord Rybářská vesnička Nusfjord je jednou z nejmalebnějších na celých Lofotech  je právem zapsána na seznamu UNESCO. Nusfjord Lighthouse Skagsanden beach Tato pláž si v poslední době získala na popularitě, protože je to první pěkná pláž dosažená z oblasti Reine, kde probíhá většina fotografických workshopů Hamnøy Hamnoy je symbolem norského rybářství, které je pro severský kraj víc než významné.
Je dokonce nejstarší rybářskou vesnicí v celém Norsku Sakrisøya Malý ostrov Sakrisøy se nachází na úpatí Olstind, jedné z nejznámějších hor Lofot.
Zde rodina Gylsethových sklízela a připravovala vysoce kvalitní mořské plody a ubytovávala cestovatele již téměř 130 let. Sakrisøy je ideálním místem k prozkoumání bohaté historie a tradic Lofot Anita's Sjømat 5. den Eggum Unstad Beach nstad je jednou z nejmalebnějších pláží na Lofotech, má bohužel dost omezené úhly, ve kterých se musí objevit polární záře, takže Unstad je tak trochu hazard Mannen (400) Mannen má výhled na tři nádherné pláže na Lofotech: Haukland Beach, Uttakleiv Beach a celou Yttersii.
Haukeland je výchozím bodem výletu a je známo, že má nejbělejší pláž ze všech ostrovů. Přestože samotný vrchol je poměrně malý, 400 metrů nad mořem, Mannen poskytuje neuvěřitelné výhledy nejen na pláže, ale také na okolní oceán a ostrovy. 6. den Reinebringen Reinebringen je známý tím, že je jedním z nejpozoruhodnějších.
Mezi mnoha turisty je oblíbený a až na vrchol brzy pochopíte proč.
Posaďte se a vychutnejte si skvělý výhled na malebnou vesnici Reine a divoké fjordy a hory.  Å Rorbuer Tradiční rybářská vesnice s nejkratším možným názvem Å, nebo také Å i Lofoten, se nachází na samotném konci silnice E10 vedoucí skrze celé Lofoty a je tak pomyslným vrcholem lofotského putování Reine Reine se nalézá v zátoce obklopené špičatými vrcholky hor a lze zde spatřit nádherné přírodní scenérie.
 Vesnice byla v 70. letech vyhlášena jako nejhezčí v celém Norsku a často bývá vyfocena na titulních stránkách katalogů cestovních kanceláří, které lákají cestovatele právě do Norska Maren Anna Skvělá restaurace, jídla jsou výjimečná. Pravděpodobně jeden z nejlepších na Lofotech. 7. den Flakstadtind Flakstadtind je malý horský vrchol tyčící se nad pláží Skagsanden a vesnicí Flakstad.
To, co se zpočátku jeví jako strmá, skalnatá hora, je ve skutečnosti na poměry Lofot poměrně snadná túra s dobře vyšlapanou a většinou suchou stezkou.
Hora pro místní o víkendech, spíše než ostatní turisty zde potkáte někoho venčit psa. Ramberg instaspot Skvělé místo pro kempování. Rambergstranda Ikonický baráček na pláži. Fredvangskrysset 8. den Lofoten Sauna Ideální odpočinek v souně.  9. den Harstad/Narvik Airport (EVE)