Intenzivní kurz jachtingu pro začátečníky

Intenzivní 9hodinový kurz jachtingu začíná v areálu Landal Mariny Lipno v Lipně nad Vltavou v 10:00. Kurzem lze proplout po celou sezónu od 1. 5.  do 15. 10. Podmínkou jsou pouze vhodné povětrnostní podmínky – kurz se nekoná pouze za silného větru nad 15 m/s, při bouřce a vytrvalém dešti. Oblečení přizpůsobte počasí.
Ve slunečných dnech nezapomeňte sluneční brýle, čepici a opalovák, v chladnějších dnech oceníte větrovku a svetr.
V každém případě nazujte sportovní boty bez černé podrážky. Cena kurzu jachtingu zahrnuje: pronájem kajutové plachetnice, služby kvalifikovaného kapitána/instruktora, učební text, v případě způsobilosti můžete dostat ověření praxe při zájmu o kapitánský průkaz (nutné upozornit předem při objednávce). Na jaký program se můžete těšit?

Nejprve si v přístavu na lodi projdete teorii a naučíte se základní terminologii.
Jakmile budete mít všechno v hlavě, vyzkoušíte si, jestli to je i v rukách – vyplujete z přístavu, vytáhnete plachty a budete se učit základní manipulaci s nimi.
Pak postoupíte o další level výš, kdy se naučíte plout proti větru, při bočním, zadobočním i zadním větru.
Také se naučíte základní manévry s motorem a další nezbytnosti. Měli byste vědět: Kurz se koná na kajutových plachetnicích při minimálním počtu 2 osob! Jako jednotlivec se můžete připojit se k termínu, který je vypisován cca 1× za měsíc.