Lefkada – Evropský Karibik na jachtě, baby!

1. den Nalodění a první noc v azurové zátoce Dopoledne strávíme na pláži nebo v taverně a kapitáni se s posádkami domluví, co chtějí jíst a pít.
Podle toho pak uděláme velký nákup.
Nalodíme se mezi 14:00 - 17:00, následuje bezpečnostní školení a plánování přesné trasy plavby.
Z přístavu vyplouváme mezi 17:00-18:00 hodinou.
Napijeme se na počest Poseidona a prvním cílem bude zátoka a noc mimo přístav.
První probuzení v zátoce s azurově modrou vodou je nejvíc! 😎 Yachters Tip: Doporučujeme však dorazit o den dříve a projet si Lefkadu na skútrech nebo čtyřkolkách.
Brouzdání místními serpentinami s výhledem na azurové zátoky... WOW!
Lefkas Marina S.A. Nisída Skorpiós 2. den Vzhůru na ostrůvky a na večer na amazing mlýně Po ranní koupačce vyrážíme prozkoumat obrovskou jeskyni na ostrově Meganisi, jeskyně je dostupná přímo z moře a nabízí se tedy využít paddleboardy nebo člun.
Poté, co dostaneme posádku z vody, rovnou vytáhneme plachty a míříme na mini souostroví Formikoula kde si užijeme slunečného dne v mělké, písečné zátoce.
Dobrodružnější povahy vyrazí objevit místní maják, který se tyčí nad ostrovem.
S přicházejícím podvečerem míříme na ostrov Kastos, kde nás čeká krásný večer.
Nad zátokou, ve které kotvíme, stojí typický řecký mlýn předělaný na stylový bar, který přímo láká na to jít si dát drink při západu slunce.
No na rovinu, více kouzelných míst jsme zatím nepotkali... Σπηλιά Παπανικολή Fermíkoula Lighthouse 3. den Den plný plachtění a večeře na pevnině v malebném městečku Asos Není nadto si po náročnějším večeru ráno vytáhnout plachty a za poklidného houpání odpočívat.
Kdo se chce zdokonalovat v jachtingu, pracuje s plachtami a pomáhá kapitánům, kdo chce zevlit, zevlí.
Potkáváme krásné zátoky, ideální na koupačku a postupně připlouváme do městečka Asos, které dost možná znáte z propagačních fotek Řecka.
Útesy, barevné domečky, pevnost nad městem – dnes se vytahujou foťáky.
Náročný den završíme čerstvou rybou k večeři 🍤 Atokos Παραλία Μαρμαγκας 4. den Útesy, bílé pláže, azurová voda – líp to vystihnout nejde Vyplouváme do oblasti s až nesmyslně azurovou vodou, tohle jste ještě neviděli! Nad námi se tyčí desítky, možná stovky metrů vysoké bílé útesy a jak hádáte správně – pod všemi se linou dlouhé bílé pláže.
O tom, kde zakotvíme rozhoduje náhodné ukázání prstem, všude je místo a pláží je tu nespočet... Fteri Beach 5. den Přeplavba do města Fiskardo Dopoledne si zase užíváme vody v blízkosti pláží, které je potřeba řádně prozkoumat.
Následně přeplouváme do městečka Fiskardo nebo do zátok poblíž.
Je libo večeře ve městě plném superjachet?

Není problém... Nebo chceš naopak spát v zátoce a probouzet se skokem do vody?

Výběr je jen na tobě.
Agia Kiriaki Beach 6. den Hurá na Lefkadu a její pláže O krásných plážích Lefkady jsi už určitě slyšel, pojďme je prozkoumat.
Můžeme ti slíbit, že pláže mají několik desítek kilometrů a běžní turisté se dostanou jen na velmi omezený počet z nich.
Možnosti prozkoumávání pláží, jeskyní a zátok jsou tedy nekonečné. Cape Lefkada 7. den Obeplutí Lefkady a večerní návrat do maríny Pokračujeme v krasojízdě, pláže pokračují a my na ně máme celý den. Čím severněji se nacházíme, tím častěji potkáváme také beach bary.
My buď proplujeme nebo se do necháme vcucnout pomyšlením na vychlazené koktejly.
A je to neuvěřitelné, nicméně dnes musíme být poprvé někde na čas! Čeká nás otevírací most a my zkušeně trefujeme jeho otevření, proplouváme zpět do Lefkasu, kotvíme a připíjíme na šťastnou plavbu! Porto Katsiki Gialos Beach Mylos beach 8. den Lefkáda Balíme kufry! Sea ya zase na jachtě, baby!