Almería Roadtrip s turistikou

1. den Přílet v 21:15, vyzvednutí aut na letišti a rovnou přesun na ubytování, pár kilometrů od letiště. Almería Airport 2. den Faro de Cabo de Gata Krátká procházka kolem majáku, vyhlídka Arrecife de las Sirenas.
Rozkoukání se. Na jihovýchodním cípu poloostrova se nachází krásný maják a vyhlídka a to na místě, odkud již dávní Féničané pozorovali moře.
Maják pochází z roku 1863 a stojí na troskách hradu San Francisco de Paula.
Záblesky majáku jsou viditelné asi 45 kilometrů daleko, doplněné akustickou sirénou.
V blízkosti se nachází několik malých pláží. Playa de Mónsul Pouze kratší návštěva pláže. Jedna z mých nejoblíbenějších pláží, především po západu slunce.
Jemný písek a krásné skály.
Pro filmové fanoušky: v zátoce Monsul se natáčelo hned několik filmů
- např.
Indiana Jones, Nekonečný příběh atd. Playa de los Genoveses Možnost koupání a procházka po pláži a okolí. Další slavná pláž v národním parku Cabo de Gata s dunami jemného písku.
Pláž se rozprostírá po celém zálivu a je obklopena malými dunami, kde roste typická vegetace, jako jsou kaktusy či agáve pita.
Pláž se jmenuje Genoveses protože v roce 1147 v této zátoce nejméně dva měsíce tábořila flotila dvou set lodí z italského Janova.
Poblíž se nachází vyhlídka Morron de los Genoveses. Morron de los Genoveses Procházka na
vyhlídku cca 3 km.
Naskytne se nám úžasný výhled na pobřeží oblasti Cabo de Gata. San José Společný oběd v některém z tapas barů nebo restauraci. Městečko San José je považováno za hlavní centrum Cabo de Gata, jelikož zde žije nejvíce obyvatel (cca 800). San José byla vesnice zasvěcená rybolovu a nyní je zde hlavní aktivitou cestovní ruch. Playazo de Rodalquilar Koupání a procházka kolem pevnosti - krásné výhledy a unikátní skalní útvary. Playazo de Rodalquilar je dalším příkladem krásné přírodní pláže parku Cabo de Gata.
Pláž na jedné straně lemují skály a na druhé
Castillo de San Ramón, stará obranná bašta postavená v 18. století.
Hrad stojí na zkamenělé duně, odkud se nabízí krásný výhled na pláž a útesy La Molata. La Isleta del Moro Občerstvení s krásným výhledem na moře v malé vesničce, čas na relax. La Isleta del Moro je malebná rybářská vesnička, ve které žije asi 200 obyvatel.
Její jméno pochází z Isleta del Moro Arraez, nejspíš podle maurského velitele jménem Mohamed Arraez.
Úzký poloostrov s výhledem na ostrůvek nabízí klidné prostředí pro relaxaci. 3. den Kayak Las Negras - Xplora Almeria 3h okružní
projížďka na kajaku s průvodcem + včetně foto reportáže a koupání.
V ceně. V případě špatných povětrnostních podmínek (silný vítr, vlny) nám bude nabídnut jiný termín, případně vymyslíme jinou aktivitu ve stejné hodnotě (sport, kultura, gastronomie apod.) Aktivita nevyžaduje předchozí zkušenost, vhodné pro úplné začátečníky, avšak je nutno zvládnout pádlovat a mít průměrnou fyzickou kondici.
Las Negras Oběd ve vesnici
Las Negras. Toto turistické středisko je především výhodné svou lokalitou - uprostřed pobřeží národního parku.
Před lety v Las Negras žili téměř výhradně rybáři, dnes městečko sdílí tuto činnost s cestovním ruchem.
Až polovinu obyvatel tvoří cizinci, kteří si toto místo vybrali za svůj druhý domov.
Las Negras dostalo své jméno podle vulkanické hory, která se nachází kousek vesnice, El Cerro Negro. Los Muertos Beach Koupání na jedné z nejslavějších pláží národního parku Cabo de Gata. I když se zlověstně jmenuje „Pláž mrtvých“, jedná se jedno z nejúžasnějších přírodních paradoxů v Evropě . Playa de los Muertos okouzluje návštěvníky svou edenskou scenérií bílých písečných pláží a tyrkysových vod. Pláž s panenským pískem je často hodnocena jako jedna z nejlepších pláží ve Španělsku a v Evropě.
Název nese vzpomínku na dávné doby, kdy se v okolí nacházely silné podmořské proudy, ve kterých našla smrt řada námořníků. Mojacar Večeře v krásném městečku Mojácar a podvečerní toulání se v uličkách. Krásná vesnička Mojácar, která se vyznačuje bělostně bílými domky, malými uličkami a obchůdky se rozprostírá na úpatí pohoří Sierra Cabrera a nabízí výhled na plážové letovisko Mojácar Playa.
Místo bylo osídleno již před 2000 lety
Maury a následovali Féničané, Řekové a Španělé.
Dodnes zůstává zdejší architektura věrná svým maurským předkům.
Talisman Indalo Man, panáček s obloukem nad hlavou, který je vidět všude na špercích, klíčenkách, tričkách a zdobí průčelí mnoha místních podniků a domů, je uznáván jako symbol štěstí a stal se znakem celé provincie Almeria. 4. den Río Aguas Procházka: Ruta Molinos del Rio Aguas
- Nacimiento del Río Aguas (cca 3 km) Městečko Río Aguas se název řeky Aguas, která je hlavním vodním tokem krasu Yesos de Sorbas , polopouštní chráněné přírodní oblasti, pod níž dešťová voda vytvořila labyrint jeskyní a podzemních dutin na různých úrovních.
Kras se chová jako houba, absorbuje dešťovou vodu a později vytéká různými prameny, jako je Los Molinos, v kaňonu řeky Aguas.
Prostředí řeky Aguas je mokřad uprostřed vyprahlé a pouštní oblasti. Tabernas Desert Oběd ve vesnici Tabernas.
Přejezd do ubytování ve Fort Bravo. V ceně ubytování je vstup do westernového městečka Fort Bravo včetně dvou představení (ve španělštině), projíždky kočárem, návštěvy muzea kočárů a koňského muzea, vstup do bazénu po celý den zdarma. Možnost programu: odpočinek a volný čas ve Fort Bravo + účast na dvou představeních dle domluvy
procházka nebo projížďka autem po okolí.
Vzhledem k vysokým teplotám a nedostatku stínu se nejspíš projedeme pouze autem a uděláme jen pár kratších procházek na fotky: Tabernas - Llano del Búho - La Tortuga - Rodaje llegada a Vaes Dothrak de Khalesi - Mirador.
Později odpoledne, až nebude takové horko, se můžeme vydat na nějaký turistických okruhů: výstup na horu Cerro Alfaro 744 m.n.m
(cca 5km tam i zpět, převýšení 478 m) okružní procházka Escenarios (cca 6 km, převýšení 70 m)
Tabernas to je vesnice, ale i poušť a také filmová lokace, která ztvárnila Texas, Oklahomu, Nové Mexiko, Severní Afriku či Arabský poloostrov.
Není divu, že si zdejší nezaměnitelnou krajinu oblíbili filmaři.

Oblast je chráněna jako Paraje Natural Desierto de Tabernas a překvapivě se zde nachází velmi zajímavá vegetace.
Poblíž je instalována největší solární elektrárna v Evropě.
Název pochází ze slova
Thabernax - neboli řecké legie.
Ty se zde uchylovaly k odpočinku a občerstvení.

Místo bylo osídleno již v neolitu a má velmi bohatou historii. 5. den Calar Alto Procházka kolem observatoře ve výšce 2168 m n.m, výhledy na hory a odreagování se. Hispánsko-německá Observatoř Calar Alto, jež se nachází na náhorní plošině pohoří Sierra de Los Filabres, je jednou z nejvýznamnějších observatoří v Evropě a byla založena v roce 1973. Zdejší krajina ve výšce přes 2000 m.n.m. nabízí unikátní podmínky pro pozorování vesmíru.
Sierra de Los Filabres představuje rozmanitou, až surrealistickou krajinu kopců i údolí, rustikálních vesnic a opuštěných statků.
V nižších oblastech rostou mandloně a olivovníky, výše v horách přechází venkov do lesů, daří se zde cesmínám a borovicím, které vytvářejí vynikající stanoviště pro nejrůznější ptačí druhy. Las Menas poblado minero Procházka po okruhu Local Las Menas cca 6 km - prohlídka pozůstatků unikátní hornické vesnice. Oběd na terase Camping Las Menas. Zaniklé hornické město, kde se těžila železná ruda bylo od konce 18. století nejdůležitějším a nejproduktivnějším v provincii.
Městečko bylo opuštěno v roce
1968 a od té doby chátralo a stalo se z něj "město duchů". Naštěstí se podařilo zde vytvořit geo-hornické interpretační centrum a lesopark s původními stromy a keři, typickými pro pohoří Los Filabres.
V oblasti pracovalo až 2800 lidí a nyní si lze zvenku prohlédnout pozůstatky nejrůznějších budov. Ohanes Procházka po vesničce. Vesnice Ohanes se nachází na jihu pohoří Sierra Nevada, v oblasti Alpujarra, která je součástí přírodního parku Sierra Nevada.
Ohanes se vyznačuje, podobně jako další sídla,
bílými domy s plochými střechami a komíny rozmístěnými v úzkých stupňovitých uličkách a květinami zdobící balkony.
Typickou plodinou je zde vinná réva. Almócita Procházka po umělecké street art vesničce. Vesnička Almócita si zachovává typickou maurskou architekturu a vyniká malbami na domech.
V Almócitě přežívá arabská historie jak v ulicích, tak v městské architektuře a stále je zde zachována i
židovská čtvrť v Barrio Bajo.
Místo je protkané uličkami a malebnými náměstíčky s vinou révou. 6. den Channels (Padules) Procházka korytem řeky cca 3 km + koupání v řece.
Nutno mít pevné boty do vody, nebo takové, které se mohou promáčet, půjdeme vodou (hloubka může být až po pás). Nenáročné, ale dobrodružné. V oblasti Almería lze nalézt skutečně mnoho druhů prostředí, včetně rajské oázy Canales de Padules.
Řeka Andarax, která stéká ze svahů Sierry Nevady, nedotčená horská voda, formuje v údolí vodopády, tůňky a jezírka, která nabízí k příjemnému brodění se. Toto zelené útočiště se nachází v oblasti známé jako Almerian Alpujarra.
Canales de Padules je dva kilometry dlouhá rokle, která která odděluje dvě pohoří Sierra Nevada a Sierra de Gádor. Mirador el Púlpito Výjezd na vyhlídku na pohoří a nížiny. Fondón Oběd ve vesnici, okružní procházka mezi vesničkami: Fondón – Fuente Victoria – Beneid – Fondón (cca 6 km, 2,5h) Vesnice Fondón ve východní části Alpujarra, ve vysoké části toku řeky Andarax, se skládá ze tří osad: Fondón, Benecid a Fuente Victoria a je obklopena úrodnými pláněmi a horami.
I tuto oblast obývali Maurové, jejichž zemědělství a architektura se zachovaly až do 17. století.
Hornická kultura a těžba zde měla také velký význam, stejně tak pěstování vína. 7. den Ruta: Hidroeléctrica de Laujar de Andarax Procházka od pramene řeky Andarax: Sendero de la Ruta Hidroelectrica + Sendero Monterrey cca 8km (převýšení 479 m). Podle počasí můžeme vybrat kratší okruh. Ačkoliv pramen řeky Andarax, která dala jméno celému údolí, běžně není viditelný, nachází se zde počátek oblíbené turistické trasy zvané Ruta Hidroeletrica.
Stezka vede podél staré cesty, po které voda šla až k elektrárně, která zásobovala elektřinou malá města v této oblasti.
Trasa vede jak lesem tak otevřenou hornatou krajinou. Laujar de Andarax Oběd a procházka městečka Laujar de Andarax. Laujar de Andarax je hlavním centrem Alpujarra Almeriense, která hrdě nese zdejší kulturní i gastronomické tradice a zachovává si původní architekturu i zvyky.
Městečko se stalo ideálním místem pro účast na tzv. venkovské turistice.
Laujar je známý svými kašnami, kterých je zde k nalezení asi 16. V Laujaru po nějaký čas sídlil i poslední král Almérie v 15. století - El Zagal.
Zdejší maurská populace zde žila do 16. století, kdy byla nucena konvertovat ke křesťanství nebo odejít.
Působili zde také významní umělci Andalucie. Almería Odpoledne přijedeme do města Almería, ubytujeme se a domluvíme se na dalším programu či osobním volnu.
Možnost koupání na pěkné městské pláži. Kolem 20h otevírají místní tapas bary. Almería, hlavní město provincie se nachází na pobřeží Středozemního moře a jeho slunečné a přívětivé podnebí láká lidi z celého světa po celý rok na dovolenou u moře, ale také k poznání kultury tapas a Flamenca.
Nachází se zde několik atrakcí a zajímavostí: vynikající městská pláž i památky v historickém centru: zvláštní pozornost si zaslouží La Alcazaba, arabská pevnost o rozloze více než 35 000 metrů čtverečních.
Katedrála, ze 16. století, svatyně Santo Domingo a několik kostelů.
V moderní části města stojí za zmínku bulvár Rambla a pobřežní promenáda Paseo Marítimo. 8. den Aguadulce Volitelné - brzký odjezd před snídaní Mirador de las Antenas de Aguadulce Výstup na vyhlídku Antenas (cca 5 km, převýšení 221 m) s krásným výhledem na Aguadulce a moře. Puerto Deportivo Aguadulce Pozdní snídaně v přístavu oblíbeného letoviska Aguadulce. Almería Volný program ve městě, oběd, možnost návštěvy pevnosti Alcazaba, procházka po Paseo Maritimo, Cable Inglés, odpočinek.
Almería Airport Vrácení aut a odlet 22:00