Island

1. den Po příletu se pojedeme ubytovat a odpočineme si po náročné cestě. Letiště Keflavík 2. den Po sn´ídani se vydáme objevovat skryté kouty poloostrova Snaefellsness.
Po cestě je možnost dokoupení potravin či paliva v městečku Borgarnes, které se nachází jen 15 minut jízdy autem. Ytri Tunga Beach Parking Pokud budeme mít štěstí, spatříme zde tuleně odočívající na skalnatých útesech, nebo kosti veleryb na pláži. Búðir Toto je eden z nejstarších dřevěných kostelů na Islandu.
Svou barvou a pohořím v pozadí, je velkým lákadlem pro turisty i fotografy.
Od kostela se můžeme vydat na malou procházku po pláži. Arnarstapi V malé vesničce Arnastrapi si uděláme procházku po pobřeží, kolem útesů plných hnízdících ptáků, čedičových skal a kamenných mostů. Stone Bridge Saxhóll Crater Vydáme se po kovovém schodišti na vrchol kráteru Saxhóll. Kirkjufell Nejfotografovanější hora na Islandu nabízí úžasnou scenérii společně s vodopádem Kirkjufellfoss 3. den Po snídani se vydáme na cestou přes Národní park Thingvellir. Brúarárfoss Trasa k vodopádu Bruarfoss je dlouhá 3 km jedním směrem a vede podél řeky Brúará, kde můžeme narazit na několik malých vodopádů.
Vodopád Bruarfoss je znýmý svou neskutečně modrou barvou, díky vodě z tajícího ledovce Langjökull. Geysir Hot Springs Strokkur je nejnavštěvovanějším aktivním gejzírem Islandu.
Jedna ze tří hlavních atrakcí na světoznámé vyhlídkové trase Golden Circles, společně s vodopádem Gullfoss a národním parkem Þingvellir. Zatímco Velký gejzír sotva chrlí, menší gejzír Strokkur spolehlivě tryská své fontány vroucí horké vody každých 8-10 minut až do výšky 30 metrů. Gullfoss Gullfoss nebo-li ,,Zlatý vodopád,, je jedním z nejnavštěvovanějších míst na Islandu.
Snadno přístupný po většinu roku s parkováním hned vedle vodopádu.
Gullfoss je extrémně fotogenický z každého úhlu a v každém ročním období. Hrunalaug Hot Spring Od slavného vodopádu Gullfoss se vydáme vyzkoušet jeden z nejstarších islandských hot potů s autentickou převlékárnou, ve které nám bude trochu těsno. Kerid Crater Kerið je 3000 let staré sopečné kráterové jezero, nacházející se na jihu ostrova.
4. den Seljalandsfoss Vodopád Seljalandsfoss je jedním z nejpozoruhodnějších přírodních divů Islandu a druhým nejznámějším vodopádem na ostrově hned vedle Gullfossu.
Oblíbený zejména kvůli stezce vedoucí za vodopádem, takže si jej můžete prohlédnout ze všech stran. Skógafoss Skogafoss patří mezi největší a nejkrásnější vodopády na Islandu.
Vodopád si lze prohlédnout i z plošiny vedle vrcholu vodopádu, na které vede strmé schodiště. Kvernufoss Méně známý vodopád Kvernufoss se nachází jen 2 kilometry od mohutného Skogafossu.
Stezka k tomuto vodopádu byla v roce 2022 zrekonstruována a nezabere více než 15 minut. Dyrhólaey Poloostrov Dyrhólaey nabízí úžasný výhled na jižní pobřeží a masivní skalnatý oblouk.
Místo oblíbené také pro focení polární záře. Reynisfjara Beach Jedna z nejnebezpečnějších pláží světa láká mnoho turistů, pro své obrovské vlny a černou pláž tvořenou malými oblázky.

Fotogenické jsou zejména útesy v oceánu. 5. den Skool Beans Den začneme nejlepší kávou (horkou čokoádou), jakou můžete na Islandu dostat.
Fjaðrárgljúfur Canyon Dále se vydáme navštívit unikátní kaňon ve tvaru hada.
Procházka po vrcholu kaňonu nabízí úžasný
výhled díky kovovým plošinám. Jökulsárlón Největší a nejznámější ledovcová laguna na Islandu.
Obrovské kry a tuleni tvoří nepopsatelnou scenérii.

V případě dobrého počasí se na toto místo vrátíme po setmění a pokusíme se nafotit polární záři. Diamond Beach Černá pláž, nabízí jedinečný pohled na modro-bílé kry ledu odtržené
z okolního ledovce Breiðamerkurjökull, který je součástí většího ledovce Vatnajökull, plující do rozbouřených vln oceánu.
Mnoho těchto ker přistane právě na pláži.
6. den Vesturhorn Den začneme návštěvy
hory Vesturhorn, která je jedním z nejfotogeničtějších míst na Islandu.
Navštívíme také vikingskou vesnici, nebo maják u kterého se můžeme spatřit odpočívající tuleně. Skútafoss Navštívíme i tento malebný vodopád. 7. den Sedmý den naší cesty se vydáme podél jižního pobřeží zpět směrem k hlavnímu městu Reykjavík.
Islandské počasí je nepředvídatelné, a proto si tento den vyhraníme na návštěvu míst, která už známe, ale chtěli bychom je vidět znovu a nebo místa u kterých nám v předešlých dnech počasí moc nepřálo (po domluvě s účastníky). Svínafellsjökull Pokud nám stav silnic a počasí dovolí, uděláme si zastávku v oblasti Svinafell.
Zde se projdeme kolem laguny s výhledem na ledovec 8. den Poslední den naší výpravy se vydáme poznávat hlavní město Reykjavík.
Zde budete moci ochutnat tradiční islandský Pylsur, nebo nakoupit suvenýry. Reykjavík Hallgrímskirkja Sun Voyager