Zažij Havaj Evropy – poleť na Azory

1. den První den se sejdeme na letišti v Praze/ve Vídni, kde zajdeme do salónku a poté se vydáme do Barcelony odkud budeme pokračovat na São Miguel.
Po přistání už jen přebereme auto a vydáme se do ubytka na druhou stranu ostrova.
Letiště Vídeň Ilha de São Miguel 2. den Hned druhý den den se vydáme na dobrodružnou cestu lodí na malý ostrůvek Ílheu Villa Franca.
Pak už se vydáme do jednoho z nejhezčích parků, které jsem v životě viděl a tím je Parque Terra Nostra.
Dále se vydáme na jeden z nejhezčích vodopádů na ostrově a tím je vodopád Ribeira Quente.
Kdo by neměl termálů dost, tak se ještě po cestě zpátky můžeme vydat do Poça da Dona Beija, to jsou super přírodní termální bazénky v oblasti Furnas. Vila Franca do Campo Ostrůvek leží kilometr od pobřeží městečka Villa Franca do Campo a je to vrcholek původní sopky, podobný zážitek budete těžko hledat! 🌋
Parque Terra Nostra V parku jsou stovky druhů rostlin a zároveň je možnost vykoupat se tam v místním termálním bazénu.

Ve Furnas také můžete ochutnat různá jídla, která jsou vařená právě ve vodě z pramenů, na které se taky ve Furnas koukneme.
Cascata da Ribeira Quente Vodopád se nachází kousek od Furnas.
Vede k němu celkem dobrodružná cesta podél řeky, ale za ten pohled to stojí.
Poça da Dona Beija Mata Jardim José do Canto
Když se dohodneme, tak ještě můžeme projít park okolo jezera ve Furnas, kde se nachází kostel porostlý mechem. 3. den Na severu ostrova prozkoumáme nádherný park Ribeira dos Caldeirões. Poté se vydáme na oběd do místního ALL YOU CAN EAT bufetu, ve kterém je v nabídce lokální jídlo.
Po výšlapu se přesuneme na jednu z nejhezčích vyhlídek na ostrově Ponta do Sossego a pak už do nejstaršího a zároveň bývalého hlavního města Povoação. Parque Natural da Ribeira dos Caldeirões Park s několika vodopády a až neuvěřitelně zeleným okolím, právě na tomto místě je v případě zájmu možnost canyoningu – skákání a plávání přímo v řece Pico da Vara
Také nás čeká pořádný výšlap na nejvyšší horu ostrova Pico da Vara odkud při dobrém počasí budou fakt dechberoucí výhledy.
Ponta do Sossego Viewpoint and Garden Povoação 4. den Čtvrtý den se přesuneme do dalšího ubytka a podle počasí vydáme hned na jedno z nejnámějších míst z celých Azorů a tím jsou obrovská jezera Lagoa Verde a Lagoa Azul, která jsou vedle městečka Sete Cidades.
Na konec dne už se vydáme na další koupačku a to do teplých pramenů Ferraria.
🌊 Capelas Lagoa do Canario Koukneme i na menší jezero Canário, které je po cestě a je schované za kouzelným lesem 🌲 Miradouro da Grota do Inferno
Od jezera dojdeme na ikonickou vyhlídku Grota do Inferno, odkud je vidět na jedno další skryté jezero Miradouro da Vista do Rei Po menším hiku už popojedeme na další vyhlídku Vista do Rei, odkud je výhled na dvě jezera a kde si můžeme dát v místním foodtrucku oběd, kdo bude chtít může se se mnou vydat prozkoumat obrovský opuštěný hotel Monte Palace odkud je ještě lepší výhled a také je tam obrovské podzemí.
Poté můžeme pokračovat na další zhruba hodinový hike okolo menších jezer, která jsou schovaná v travnatých kopcích a většinou nikdo okolo není.
🌿 Mosteiros Ať si odpočineme, tak se dále vydáme do městečka Mosteiros, odkud je super výhled na kamenné útvary v oceánu a případně se můžeme i vykoupat v oceánu, protože je tam malá pláž. Spa of Ferraria Ve Ferarrii je vytvořený kamenný záliv a díky horkým pramenům, které přitékají ze skal je v něm teplá voda, takže je to super zážitek koupat se v teplém oceánu.
🌊
5. den Pátý den projdeme historické centrum Ponta Delgady a poté se vydáme na ananasové plantáže, kde je možnost zdarma ochutnat ananasový likér a džem.
Odtud už se vydáme na vyhlídku na jezero Lagoa do Fogo.
Pak už nás čekají jediné čajové plantáže v Evropě.
Pak se vydáme na pláž do Ribeiry Grande.
Koukneme taky na historické centrum Ribeiry a stavíme se na jídlo. Ponta Delgada Plantação de Ananás dos Açores
Na plantážích si můžeme dát i rychlý oběd, protože tam mají s ananasem třeba i toasty, taky je možnost koupit si všechny možné produkty s ananasem.
🍍 Miradouro da Lagoa do Fogo K jezeru se dá během hodiny dojít až dolů na minipláž.
Gorreana Tea Factory Na čajových plantážích zase ochutnáme místní čaj a projdeme si je 🍵 Santa Barbara Eco-Beach Resort Na pláži je možnost vyzkoušet si surfování nebo jen poležet na pláži a ochutnat Piñacoladu z místních ananasů.
🏄🏻‍♂️ 6. den Po nabytých dnech si také odpočineme a zase vyrazíme na pláž do Ribeiry Grande, kde bude opět možnost si jít zasurfovat nebo přímo objednat lekce surfingu.
Večer se můžeme vydat do Ferrarie aneb termálů v oceánu nebo dalších míst jako jsou různé vyhlídky a parky, které jsme nestihli. Santa Barbara Eco-Beach Resort Spa of Ferraria 7. den Sedmý den už se dohodneme, kam bude chtít kdo vyrazit, takže si uděláme volný den a můžeme dát poslední večeři nebo oběd v jedné místní restauraci, která je fakt super a je hned v Ribeiře Grande.
Potom už se sbalíme a večer se můžeme sejít třeba na grilovačku, protože na ubytku je i gril.
Casa de Pasto Flor Remédios 8. den Poslední den na São Miguelu už se jen ráno sbalíme, předáme auto a vydáme se na další dobrodružný ostrov a to Flores – nejzápadnější a nejkrášnější ostrov celý Evropy! Ponta Delgada-João Paulo II Airport Aeroporto das Flores Santa Cruz Das Flores Protože budeme mít po příletu hromadu času, tak se podle počasí vydáme do přírodních bazénků v hlavním městě ostrova, nakoupíme potraviny a vydáme se do nejzápadnějšího města Evropy, kde máme ubytko a prozkoumáme ty nejhezčí místa v okolí.
Jako je třeba obrovský vodopád, pod kterým se dá i koupat. Fajã Grande Poço Ribeira do Ferreiro (Alagoinha) Nejznámější vodopády a místo na ostrově, na které se taky vydáme (nejspíš několikrát :)) Cascata do Poço do Bacalhau Obrovský 90m vysoký vodopád, pod kterým se dá koupat 9. den Devátý den se ráno stavíme do místního snackbaru na snídani a po cestě k jezerům se vydáme na ty nejhezčí vyhlídky na ostrově Barraca Q'abana Místní snackbar s top západy slunce Miradouro do Portal Vyhlídka na celé městěčko Faja Grande Miradouro Craveiro Lopes Vyhlídka na nejznámější vodopády na ostrově Miradouro Lagoa Negra e Lagoa Comprida Hike okolo jezer v národní rezervaci Morro Alto Lajes Das Flores Odpoledne už se vydáme napříč další hromadou vyhlídek na pláž do městečka Lajes Praia da Calheta Minipláž, která bývá klidná a skoro bez lidí vedle městečka Lajes 10. den Fajã Grande Jedenáctý den už se vydáme na brutální a jeden z nejhezčích hiků na ostrově podél celého pobřeží ze západu až na sever ostrova do městečka Ponta Delgada, kdo nebude chtít tenhle trip podstoupit, protože to žádná brnkačka není, tak se může vydat s dalšími do Ponta Delgady, kam zbytek skupiny dojde, prozkoumat ji a zajít tam na oběd.
Poté už Ponta Delgada Estrada do Farol Kousek vedle Ponta Delgady je také známý maják, na který také koukneme Miradouro do Ilhéu Furado Po cestě ještě koukneme na ostrůvky podél cesty Lajes Das Flores A vydáme se na večeři do městěčka Lajes, pak už jen budeme pokračovat na ubytko 11. den Jedenáctý den už bude více odpočinkový, zajdeme do bazénků ve Faja Grande a vydáme se na vyhlídku k dalším jezerům Miradouro Caldeira Rasa e Funda Miradouro Caldeira Rasa e Funda Piscinas Naturais 12. den Dvanáctý den se vydáme na další daytrip lodí a to na ostrůvek Corvo,
na kterém žije jen 400 lidí a nachází se kousek od Floresu.
V případě dobrého počasí uvidíme celý vulkanický kráter, po jehož hřebenu se dá jít a zajdeme taky na pláž a když bude čas, tak i do jediné místní restaurace.

Vila do Corvo Jediné městěčko na ostrově s výhledem na Floes, ze kterého se vydáme k vulkánu Caldeirão Vulkán po jehož hřebenu se dá dokonce jít a je tak vidět na oceán i dolů na Caldeiru Vila do Corvo Santa Cruz Das Flores 13. den Třináctý den bude zase po týdnu volný a vy rozhodnete o tom, kam se budete chtít vydat co budete chtít dělat, případně slouží pro rezervu, protože na Flores prší nejvíc ze všech ostatních ostrovů a je potřeba si to pojistit.
Zároveň už to je den poslední a v 18:00 vyrazíme letadlem zpět na São Miguel, kde přespíme a poletíme další den zpátky přes Barcelonu do Prahy/Vídně. Fajã Grande Santa Cruz Das Flores 14. den Poslední den už nás čeká jen cesta zpátky do Prahy/Vídně přes Barcelonu, kdy se rozloučíme, nasdílíme fotky a naplánujeme společně třeba další trip :) Ponta Delgada-João Paulo II Airport Letiště Vídeň