Gran Canaria: 8denní cesta

1. den Gran Canaria Airport Vítejte na Gran Canaria! Auto si vyzvednete přímo na letišti 🚗 Maspalomas Maspalomas se nachází na jihu Gran Canaria a jedná se o největší plážové letovisko ostrova.
Jsou tu nádherné a dlouhé písečné pláže, skvělé zázemí s obchody a restauracemi, bary i diskotékami 🏊🍾 Pláže: Playa de Maspalomas - hlavní a nejdelší pláž letoviska, není zde přelidněno, ale bývá tu větrno a větší vlny, nachází se na ní nejvyšší maják Kanárských ostrovů - Faro de Maspalomas Playa de las Meloneras - menší pláž, která není tolik větrná Playa del Inglés - pláž se zlatým pískem i klidným mořem poblíž rezervace Dunas de Maspalomas 2. den Mirador de las Dunas de Maspalomas Mirador de las Dunas de Maspalomas je ohromující vyhlídka, která nabízí dechberoucí výhledy na ikonické duny Maspalomas.
Tento mirador se nachází v blízkosti oblíbené turistické destinace Maspalomas a poskytuje návštěvníkům panoramatický výhled na obrovskou rozlohu písečných dun, které se táhnou podél pobřeží.
Když stojíte u miradoru, můžete žasnout nad krásou zvlněných dun, jejichž zlaté odstíny kontrastují s azurovými vodami Atlantského oceánu.
Mirador de las Dunas de Maspalomas je ideálním místem pro fotografické nadšence a milovníky přírody.
AKdyž sem zavítáte při východu nebo západu slunce, měnící se světlo vytváří magickou atmosféru. Reserva Natural Especial de Las Dunas de Maspalomas Pokud plánujete vyrazit na pláž Playa del Inglés, určitě zavítejte i do blízké rezervace, která je ikonická pro svou pouštní krajinu.
Místu se dokonce přezdívá Malá Sahara.
Vstupné se zde neplatí.
Z Playa del Inglés se na duny dostanete od vyhlídky Mirador Las Dunas.
Především západy slunce zde bývají úžasné. Las Mujeres Beach Pláž Las Mujeres, známá také jako Playa de las Mujeres, je odlehlá pláž na západním pobřeží Gran Canaria, nedaleko města Mogán.
I když není tak známá jako některé jiné pláže na ostrově, nabízí krásné a klidné prostředí.  Na pláž se lze dostat následujícími způsoby: Auto: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na pláž Las Mujeres, je autem.
Z hlavního města Mogán se vydejte na západ po silnici GC-200. Poté, co projedete vesnicí Tasartico, pokračujte po silnici, dokud nedorazíte na parkoviště poblíž restaurace zvané „El Perchel“. Zaparkujte tam své auto.
Z parkoviště budete muset jít pěšky asi 20-30 minut, abyste se dostali na pláž Las Mujeres.
Stezka není dobře značená, proto je vhodné mít mapu nebo sledovat trasu GPS. Túra zahrnuje strmý a nerovný terén, proto se doporučuje vhodná obuv a fyzická zdatnost. Loď: Další možností, jak se dostat na pláž Las Mujeres, je lodí.
Z Puerto de Mogán vyráží výletní lodě a vodní taxi, které vás dovezou na tuto odlehlou pláž.  Vezměte, prosím na vědomí, že pláž Las Mujeres je odlehlá a přírodní pláž, takže k dispozici mohou být omezená zařízení nebo služby.
Je vhodné si přinést vlastní jídlo, vodu a další nezbytnosti.  3. den Fataga Cestou tam či zpět se zastavte ve vesničce Fataga.
Nachází se zde tradiční bílé domky, ale co víc - vesnice leží v nádherném údolí, a tak i když si užijete cestu množstvím serpentín, nebudete vědět, kde dříve zastavit na dokonalý výhled. Pico de las Nieves Pico de las Nieves je se svými 1949 m n. m. nejvyšší horou ostrova.
Výstup na ni je však poměrně jednoduchý.
Až k hlavní vyhlídce Mirador del Pico de los Pozos de la Nieve totiž vede silnice, na jejímž konci je parkoviště.
Procházku si ale můžete udělat po hřebeni 😎 Pokud chcete na horu vyrazit pěšky, dojeďte autem do Llanos de la Pez. Výstup je dlouhý 2.2 km a trasu vám bez problému zobrazí mapy.cz. Roque Bentayga Impozantní skála Roque Bentayga se tyčí kousek nad vesničkou Tejeda.
Výstup k ní je opravdu krátký - necelý 1 km. Zaparkujte na Roque Bentayga Parking area (mimo jiné jsou zde i informace a toalety). 4. den Palmitos Park Pokud vás dnes po dni plném výletů již nebude bavit relaxovat na pláži, vyrazte do parku Palmitos Park.
Nachází se zde delfinárium, kde se pořádají různá show, akvárium, botanická zahrada i ZOO. Především děti to tu milují 🐬 5. den Mirador del Balcón Nádherná vyhlídka Mirador del Balcón se nachází ve výšce 500 m nad útesem.
Čeká vás odsud pohled přes celé západní pobřeží ostrova.
Od parkoviště se nachází pouhých 50 m. Cactualdea Park Cactuadela Park je největší kaktusovou zahradou v celé Evropě.
Nejvyšší kaktusy mají až 6 m. Je otevřena od 10 - 17 hod každý den🌵 Playa de Güigüí Na pláž Playa de Güigüí se lze dostat dvěmi způsoby - pěšky z městečka Tasartico, jedná se ale již o terénní hike.
Nejdříve musíte vyrazit směrem k pláži Playa del Asno.
Jakmile narazíte na polní cestu, na pravé straně se nachází ukazatel, který vás již povede na Gui-gui beach trail.
Auto můžete zaparkovat přímo na kraji silnice.
Hike má 15 km (dohromady tam a zpět) a k pláži je potřeba se dostat do 15 hodin, jinak je již zaplavena díky přílivu.
Výhledy a příroda jsou cestou úžasné. Další a pohodlnější možností je zakoupit si lodní výlet z přístavu v Puerto Rico.
Připravíte se tak ale o krásný výlet krajinou. 6. den Agüimes Je na čase vyrazit za trochou historie! Agüimes bylo založeno roku 1491 a patří k nejkrásnějším městům ostrova.
Určitě vás okouzlí bazilika San Sebastián, ale i malebné centrum 👌 El Bufadero El Bufadero je přírodní útvar vzniklý sopečnou činností.
Jedná se o dvě velké díry na pobřeží, jimiž proudí při přílivu voda.
Rozhodně se zde ale nekoupejte.  7. den Arucas, Las Palmas Arucas je malebné město známé svým bohatým kulturním dědictvím a architekturou.
Jednou z nejvýznamnějších atrakcí v Arucas je Katedrála svaté Anny (Catedral de Arucas). Tato impozantní katedrála byla postavena v neogotickém a neorománském stylu a je jedním z největších kostelů na Kanárských ostrovech.
Její věže dominují městskému panoramatu a interiér katedrály je zdoben nádhernými uměleckými díly.
Krásně je nasvícena po setmění. Další významnou památkou v Arucas je Rumová továrna Arucas (Destilerías Arehucas), která je nejstarší rumovou továrnou na ostrově Gran Canaria.
Tato továrna produkuje slavný rum Arehucas a nabízí návštěvníkům možnost seznámit se s výrobním procesem a ochutnat jejich produkty. Arucas je také známé pro svou malebnou starou čtvrť s úzkými uličkami, malebnými domky a historickými budovami.
Procházení těmito uličkami je jako cesta zpět v čase a nabízí jedinečnou atmosféru. Kromě toho je Arucas obklopeno nádhernou přírodou, včetně národního parku Tamadaba, který nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a zelené údolí. Caves of Valeron Valerón je jeskyně, která patří k nejvýznamnější archeologická naleziště celých Kanárských ostrovů.
Jeskyně byly osídlovány Guanči, což byli původní obyvatelé ostrova.
Avšak osídlení se zde datuje již od 1. tisíciletí př. n. l. Je zde neuvěřitelných téměř 300 obydlí.  Otevřeno je tu denně od 10 do 17 hod (říjen až březen) či do 18 hod (letní sezóna) kromě pondělí.  8. den Las Palmas de Gran Canaria Pokud máte čas, využijte předposlední den k prohlídce hlavního města Gran Canaria - Las Palmas.
Zajímavé jsou zde čtvrti Triana a Vegueta či Katedrála sv. Anny 👍 Gran Canaria Airport Auto odevzdáte na letišti na stejném místě, jako jste si ho vyzvedávali.
Na letišti buďte alespoň 2 hodiny v předstihu.
Děkujeme a opět na viděnou 🤗